По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Transporta pakalpojumi Krievija - ES (ekspedīcija) Uz tēmu sarakstu

Transporta pakalpojumi Krievija - ES (ekspedīcija)
Labrīt,
Zinu, ka te var atrast pieredzējušus grāmatvežus transporta jomā
Ar šo gadu esmu paņēmusi ekspedīcijas kompāniju, galva plīst pušu, esmu izlasījusi desmitiem rakstu gan internetā, gan šajā forumā un ja es pareizi saprotu pēc pagājušā gada skandāla ar PVN, beigu beigās tomēr viss palika pa vecam, neatkarīgi no tā kurš pēc kārtas ekspeditors ķēdē tu esi?
Mēs LV ekspeditori pārdodam kravas ES ekspeditoriem. Kravas ņemam gan pa tiešo no nosūtītājiem, gan citiem ekspeditoriem, t.sk., LV. 99% apgrozījuma sastāda imports: Krievija - ES. Nu te es saprotu, ka nekas nav mainījies, tikai rēķinā vajag rakstīt: "transporta pakalpojuma organizēšana" , vai es pareizi sapratu un mierīgu sirdi piemēroju 0% vai attiecīgi atsauci uz regulas 144.pantu
īsti nevaru saprast, kā ir ar ienākošajiem rēķiniem, kurus saņemu no ES ekspeditoriem / rēķinos norādīts "REVERS CHARGE" vai tiešām man importam, t.i., Krievija - Lietuva, man jārēķina reverss? Un kā tad ar PVN deklarāciju, kurās ailēs un pielikumos, lai to atspoguļoju?
Būšu ļoti pateicīga, ja kāds palīdzēs!
Jauku Jums dienu!
Evvitaa
Evvitaa 31.01.2020 08:54
555 ziņojumi

Atbildes (35)

1. Не все так просто с экспедиторами, это перевозчикам жизнь облегчили. В методичке написано

Vērtējot, vai apakšuzņēmēja faktiski sniegtajam preču pārvadājuma pakalpojumam ir piemērojama PVN 0 procentu likme jāvērtē tiešas tiesiskās saiknes esība starp apakšuzņēmēju un preču nosūtītāju vai saņēmēju.
Tiešas saiknes esamība nozīmē ne tikai to, ka attiecīgo pakalpojumu sniegšana, ņemot vērā to priekšmetu, palīdz faktiski veikt eksporta vai importa darījumu, bet arī to, ka šie pakalpojumi attiecīgā gadījumā tiek sniegti tieši minētajā tiesību normā paredzēto preču nosūtītājam vai saņēmējam. Proti, ja preču transportētājs nav norādīts preču transporta pavadzīmē (CMR, starptautiskā dzelzceļa transporta pavadzīme, konosaments, gaisa pārvadājuma pavadzīme) kā pārvadātājs, tad tiešas saiknes ar preču nosūtītāju vai saņēmēju nav.

Перевозчики могут применить 0, если они указаны в ЦМРке. Но экспедиторы попадают под 21%, если груз берется от других экспедиторов.
Это мое ИМХО, может будут другие мнения.

2.
man importam, t.i., Krievija - Lietuva, man jārēķina reverss
Evvitaa 31.01.2020 08:54
теоретически нет, но практически, если ES ekspeditoriem / rēķinos norādīts "REVERS CHARGE" я кручу реверс. Иначе они вас покажут в своих ПВН декларациях, а вы их нет. Проще накрутить реверс, чем потом с нашим ВИДом разбираться и доказывать свою правоту.
В декларации реверс показываете там же, где и другие услуги от ЕС.
Albina
Albina 31.01.2020 09:52
64595 ziņojumi
Ak tu Dievs!!! Es vairs neko nesaprotu, kaut kā domāju, ka uz mani attiecas VID mājas lapā atrastais piemērs:
"Persona, kas iesaistās transporta pakalpojuma organizēšanā (t.i. reālā
darba izpildei piesaista apakšuzņēmēju), savam sniegtajam transporta
organizēšanas pakalpojumam piemēro PVN 0 procentu likmi tikai tad, ja
dokumentāri ir pierādāms un izsekojams, ka tiek organizēts tāds transporta
pakalpojums, kas saistīts ar preču importu, eksportu un tranzītu. Šajā gadījumā
rēķins pakalpojuma saņēmējam izrakstāms nevis par transporta pakalpojuma
sniegšanu, bet par transporta pakalpojuma organizēšanu."
Tad tomēr sanāk, ka nē?
Evvitaa
Evvitaa 31.01.2020 10:17
555 ziņojumi
Šo piemēru atradu -
Informatīvais materiāls
Par PVN piemērošanu preču eksportam/importam un ar tranzīta
pārvadājumiem saistītiem pakalpojumiem
Evvitaa
Evvitaa 31.01.2020 10:18
555 ziņojumi
Gribētos dzirdēt Maija viedokli, jo vienā no foruma tēmām atradu viņas rakstīto:

ВИД вынес свой окончательный вердикт.

Радует 3-й пример:
Persona, kas iesaistās transporta pakalpojuma organizēšanā (t.i. reālā
darba izpildei piesaista apakšuzņēmēju), savam sniegtajam transporta
organizēšanas pakalpojumam piemēro PVN 0 procentu likmi tikai tad, ja
dokumentāri ir pierādāms un izsekojams, ka tiek organizēts tāds transporta
pakalpojums, kas saistīts ar preču importu, eksportu un tranzītu. Šajā gadījumā
rēķins pakalpojuma saņēmējam izrakstāms nevis par transporta pakalpojuma
sniegšanu, bet par transporta pakalpojuma organizēšanu.

То есть, в отличие от прежнего мнения, экспедиторы тоже могут применять 0%, если сумеют доказать цепочку до последнего перевозчика, который пересек с грузом границу.
Evvitaa
Evvitaa 31.01.2020 10:25
555 ziņojumi
Albina, vēl viens jautājums, ja mēs izrakstām rēķinu par transporta pakalpojumiem Krievija - Latvija, Igaunijas uzņēmumam, kurš nav PVN maksātājs, PVN ir 0%?
Evvitaa
Evvitaa 31.01.2020 10:27
555 ziņojumi
Они в одной методичке пишут одно, в другой - другое. И фиг поймешь как правильно.
А напишите письмо ВИДу, интересно что ответят.
Albina
Albina 31.01.2020 10:31
64595 ziņojumi
Насколько я понимаю, то на 0% имеет право первый экспедитор, который оказывает услуги непосредственно отправителю или получателю. Все остальные в цепочке попадают под 21%. Но, возможно, я ошибаюсь.
Albina
Albina 31.01.2020 10:32
64595 ziņojumi
Paldies! Būs laikam tā arī jāizdara! Man arī ļoti interesanti, ko atbildēs!
Evvitaa
Evvitaa 31.01.2020 10:47
555 ziņojumi
Albina, vēl viens jautājums, ja mēs izrakstām rēķinu par transporta pakalpojumiem Krievija - Latvija, Igaunijas uzņēmumam, kurš nav PVN maksātājs, PVN ir 0%?
Evvitaa 31.01.2020 10:27
8.piemērs
Latvijas reģistrēts nodokļa maksātājs sniedz preču transportēšanas pakalpojumu Nīderlandes personai, kas neveic saimniecisko darbību, pārvedot preces no Vācijas uz Nīderlandi.
Tā kā transporta pakalpojuma saņēmējs ir citas dalībvalsts persona, kas neveic saimniecisko darbību, šī pakalpojuma sniegšanas vieta ir tā vieta, kur uzsāk šo preču transportēšanu, t.i., Vācija.
Latvijas reģistrētam nodokļa maksātājam ir jāreģistrējas Vācijā un preču transporta pakalpojums jāsniedz ar Vācijā piešķirto PVN reģistrācijas numuru.
Albina
Albina 31.01.2020 11:19
64595 ziņojumi
Если перевозка Krievija - Latvija будет 0%
Albina
Albina 31.01.2020 11:22
64595 ziņojumi
Es ar tā biju izdomājusi, atsaucoties uz 19.pantu
Evvitaa
Evvitaa 31.01.2020 11:50
555 ziņojumi
Jautājums:.Latvijā reģistrēts nodokļa maksātājs sniedz transporta pakalpojumu Latvijā reģistrētam nodokļa maksātājam, pārvedot preci no Zviedrijas līdz Latvijai(muitas noliktavai).
Kādu PVN likmi vajag piemerot izrakstot rēķinu par pakalpojumiem ?
Inataberzina
Inataberzina 03.02.2020 10:39
90 ziņojumi
Jau atbildēju Jums, ka 21%.
Aivareno
Aivareno 03.02.2020 11:57
6641 ziņojums
Nu vispārējā gadījumā būs 21%, bet var jau būt situācija, ka ir eksporta vai tranzīta deklarācija
Evvitaa
Evvitaa 04.02.2020 08:22
555 ziņojumi
bet var jau būt situācija, ka ir eksporta vai tranzīta deklarācija
Evvitaa 04.02.2020 08:22
Izlasiet 19.pantu Tad pārskatiet pantus, kuros ir izņēmumu gadījumi. Viss kas nav izņēmuma gadījums ir pēc 19.panta Tas ir vienkārši.
Aivareno
Aivareno 04.02.2020 10:10
6641 ziņojums
Ekspeditors (LV) - Pārvadātājs (LV) - 0%

Ekspeditors (trešā valsts vai ES) - Pārvadātājs (LV) - 0%

Ekspeditors (LV) -21% Pārvadātājs (LV) - 0% Pārvadātājs (LV)

Ekspeditors (RUS vai ES) -0% Pārvadātājs (LV) - 0% Pārvadātājs (LV)
Tlc
Tlc 04.02.2020 10:22
124 ziņojumi
Mana situācija:
Preces saņēmējs (LV PVN maksātājs, norādīts CMR 2.ailē) - Mēs Ekspeditori (LV PVN maksātāji), tātad pērkam no tiešā pasūtītāja, un pārdodam - Ekspeditoram (ES PVN maksātājs, kuri meklē pārvadātāju).
Kā tad būs šajā ķēdē: Mums (Ekspeditori (LV PVN maksātāji)) ir tiesības izrakstīt rēķinu saņēmējam (LV PVN maksātājam) ar PVN 0% maršrutā Krievija - Latvija?
Ekspeditori (ES PVN maksātāji) mums izraksta rēķinu ar REVERSS CHARGE, tas ir korekti?
Evvitaa
Evvitaa 04.02.2020 10:49
555 ziņojumi
Te visur ir 0%, jo tas saistīts ar eksportu, importu.
Tlc
Tlc 04.02.2020 12:16
124 ziņojumi
Evvitaa, я не поняла кто вы в этой цепочке?
Сначала вы пишете, что продаете Ekspeditoram (ES PVN maksātājs
А потом Mums (Ekspeditori (LV PVN maksātāji)) ir tiesības izrakstīt rēķinu saņēmējam (LV PVN maksātājam)
Albina
Albina 04.02.2020 12:20
64595 ziņojumi
Es domāju te jādomā tā, pārvadātājs, kas ir CMR ir tiesīgs piemērot 0%, un ekspeditors, kas tieši ņem to pasūtītāja, visi pārējie pa starpu 21%.
Tlc
Tlc 04.02.2020 12:58
124 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.