По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

2019.gada deklarācija - attaisnotie izdevumi Uz tēmu sarakstu

2019.gada deklarācija - attaisnotie izdevumi
Labrīt visiem lietainajā svētdienā! Līst kā pa Jāņiem, man viss siens salīs, nepaspēju savest šķūnī.

Kolēģi! Uzmanieties!
EDSā attaisnojuma dokumentos nav visu elektronisko kvīšu.
Daudzas medicīnas iestādes jautāja - vai Jums vajag drukāt kvīti, jo mēs tāpat to uz EDS nosūtām?
Un... man pašam EDSā ir tikai viena!!! e-kvīts. Vajadzēja būt vismaz 30. Paldies Dievam, man ir arī papīra veidā šīs kvītis. Bet daudzi cilvēki noticēja jaunajai kārtībai un kvīti neņēma. Pārliecībā, ka viss jau būs.
Bet ir tā kā vienmēr - piemēram, ja Rīgā uzsnieg sniegs, tā vienmēr ir dabas katastrofa.

Arī šajā jomā sāksies jautrības.
Man ir informācija, ka kādam cilvēkam EDSā deklarācijai ir pievienotas e-kvītis no medicīnas iestādes, kurā šis cilvēks nekad kāju nav spēris.
Visu laiku ar savām IT sistēmām Latvija skrēja pa priekšu lokomotīvei.
Nu jau būs kosmosā uzskrējusi. Man ir aizdomas, ka skandāls būs milzīgs. Gaidīsim! Ne dienu bez jautrības!
Aivars007
Aivars007 01.03.2020 09:41
26981 ziņojums

Atbildes (64)

Ja e-kvīts izdruka nav saglabājusies, var vērsties attiecīgajā ārstniecības iestādē, lai saņemtu to atkārtoti.

Es gribētu redzēt, kā augstākminēto izpildīt. Tiešām tāda sajūta, ka dzīvojam dažādās pasaulēs.
Uce
Uce 02.03.2020 17:33
218 ziņojumi
Ja e-kvīts izdruka nav saglabājusies, var vērsties attiecīgajā ārstniecības iestādē, lai saņemtu to atkārtoti.

Es gribētu redzēt, kā augstāk minēto izpildīt. Tiešām tāda sajūta, ka dzīvojam dažādās pasaulēs.
Uce 02.03.2020 17:33
Man arī būtu interesanti - atnāks tante uz Gaiļezera monstru, izsēdēs reģsitratūrā stundu rindā, tad teiks:
- Meitiņ, es pagājušajā gadā trīs reizes te biju - datumus neatceros, man vajag kvīšu kopijas.
- Pie kā Jūs bijāt? Kādus izmeklējumu veicāt?
- Nu tur, otrajā stāvā kaut kur koridora galā... Kaut kas ar sirdi bija...
Gribētos uz to izrādi no malas paskatīties.

Te, šajā nenormālajā valstī, visus ierēdņus vajadzētu uzspert gaisā! Idioti!
Aivars007
Aivars007 02.03.2020 17:41
26981 ziņojums
Nu nez, vēl pat 2016.gadaVeselības centru apvienībā poliklīnikā Elite, kad čeks izbaloja, dabūju mīksto kvīti pie tā. Tieši ar tādu jautājumu - datumu nezinu, kaut kad biju. Visu atrada.

Tiesa, valsts slimnīcā varētu būt citadāk nekā privātajā. Muļķu zeme. Un muļķu planēta.
Ant_lv
Ant_lv 02.03.2020 18:28
3404 ziņojumi
Ja e-kvīts izdruka nav saglabājusies, var vērsties attiecīgajā ārstniecības iestādē, lai saņemtu to atkārtoti.

Es gribētu redzēt, kā augstāk minēto izpildīt. Tiešām tāda sajūta, ka dzīvojam dažādās pasaulēs.
Uce 02.03.2020 17:33
Man arī būtu interesanti - atnāks tante uz Gaiļezera monstru, izsēdēs reģsitratūrā stundu rindā, tad teiks:
- Meitiņ, es pagājušajā gadā trīs reizes te biju - datumus neatceros, man vajag kvīšu kopijas.
- Pie kā Jūs bijāt? Kādus izmeklējumu veicāt?
- Nu tur, otrajā stāvā kaut kur koridora galā... Kaut kas ar sirdi bija...
Gribētos uz to izrādi no malas paskatīties.

Te, šajā nenormālajā valstī, visus ierēdņus vajadzētu uzspert gaisā! Idioti!
Aivars007 02.03.2020 17:41
Man gan ir tā, ka visas vecās kundzes, ko pazīstu, ir cītīgākās čeku un kvīšu krājējas, jo neuzticas visādām tur e-kvītīm. Šoreiz laikam neuzticēšanās bijusi pamatota.
Ilzex
Ilzex 02.03.2020 21:05
2666 ziņojumi
Ja es varētu, es to VID "uzspertu gaisā".
Darbiniece, kura strādā ar šīm e-kvītīm, pateica - RAKUS visas kvītis ir atsūtījuši bez personas kodiem.
Kaut gan visās šajās uz papīra izdrukātajās kvītīs IR personas kods.
Darbiniece teica - mēģinām kaut kā situāciju saglābt.
Taču kāda cita sterva no citas daļas man atraksta - pats stulbs, ej un prasi kopijas!
Es jaunnedēļ iešu uz RAKUSu un patiešām reģistratūrā parādīšu VID vēstuli un lūgšu kopijas par visu gadu!
Trūkst vārdu, lai paustu sašutumu!
Tas VID melnais pretīgais monstrs steidzami būtu vismaz jānojauc! Un Jaunzeme lai savām rokām aizvāc gružus!
Aivars007
Aivars007 02.03.2020 22:51
26981 ziņojums
А как убрать галку с D1 , если нет доходов в Латвии? Эта страничка обязательна к заполнению.
Резидент Латвии, доходы за рубежом.
Makssoft
Makssoft 03.03.2020 08:56
24094 ziņojumi
А как убрать галку с D1 , если нет доходов в Латвии? Эта страничка обязательна к заполнению.
Резидент Латвии, доходы за рубежом.
Makssoft 03.03.2020 08:56
Iesniedzamā informācija
можно убрать или поставить галку
Albina
Albina 03.03.2020 10:11
64595 ziņojumi
А как убрать галку с D1 , если нет доходов в Латвии? Эта страничка обязательна к заполнению.
Резидент Латвии, доходы за рубежом.
Makssoft 03.03.2020 08:56
Iesniedzamā informācija
можно убрать или поставить галку
Albina 03.03.2020 10:11
там серым цветом эта галка, убрать нельзя
Makssoft
Makssoft 03.03.2020 10:41
24094 ziņojumi
Что-то у меня стало плохо с арифметикой:
D lapiņas 7. rindiņā iekļaujamie izdevumi, no pensiju fondiem saņemtās izmaksas un uzkrātais pensijas kapitāls.
TAKSĀCIJAS GADĀ (2019):
Iemaksas kopā (IemK) = 864,00
2019. gada attaisnotajos izdevumos iekļautā iemaksu summa (7r) = 633,83
Attaisnoto izdevumu īpatsvars no kopējām iemaksām (Ki = 7r / IemK) = 0,73
Iemaksas privātajos pensiju fondos (Iem) = 864,00
Uz attaisnotajiem izdevumiem attiecinātās iemaksas privātajos pensiju fondos (AIem = Iem * Ki) = 630,72
Как я вижу IemK = Iem, следовательно: AIem = IemK * Ki = IemK * 7r / IemK = 7r.
Вроде, моих куриных мозгов хватает, чтобы понять, что 630,72 - результат округления 0,73 до сотых.
Тогда объясните мне, почему в строке 7 стоит 633,83 ?????
Tehnolog
Tehnolog 03.03.2020 10:50
3099 ziņojumi
Доброе утро! Работник пришел с кулаками- в прошлом году поставил 5. марта галочку, чтобы не применять необлагаемый. В сообщении о зарплате и налогах за год я показала его необлагаемый, применённый за январь-4.марта. А у него в декларации за год за весь год поставлен ЭДСом необлагаемый ноль- в следствии чего, доплатить разницу, на мною применный при налогооложении. Это правильно или глюк?
как должно стоять в декларации за год, если необлагаемый применен не с начала года??? Ноль или та сумма необлагаемого идёт в декларацию??? Спасибо за помощь
Ik
Ik 03.03.2020 10:54
190 ziņojumi
Доброе утро! Работник пришел с кулаками- в прошлом году поставил 5. марта галочку, чтобы не применять необлагаемый. В сообщении о зарплате и налогах за год я показала его необлагаемый, применённый за январь-4.марта. А у него в декларации за год за весь год поставлен ЭДСом необлагаемый ноль- в следствии чего, доплатить разницу, на мною применный при налогооложении. Это правильно или глюк?
как должно стоять в декларации за год, если необлагаемый применен не с начала года??? Ноль или та сумма необлагаемого идёт в декларацию??? Спасибо за помощь
Ik 03.03.2020 10:54
В декларацию идет фактический необлагаемый минимум за 2019 год. Что вы там применяли или не применяли - никого не волнует.
Albina
Albina 03.03.2020 11:03
64595 ziņojumi
там серым цветом эта галка, убрать нельзя
Makssoft 03.03.2020 10:41
А что в самой вкладке, нули?
Albina
Albina 03.03.2020 11:06
64595 ziņojumi
там серым цветом эта галка, убрать нельзя
А что в самой вкладке, нули?
да, пусто и даёт клюду: эта страница обязательна должна быть заполнена

может у нас нельзя резиденту жить без доходов в Латвии (шучу)
у него там есть D1 прим и налог, а D1 нету
Makssoft
Makssoft 03.03.2020 11:14
24094 ziņojumi
там серым цветом эта галка, убрать нельзя
Makssoft 03.03.2020 10:41
А что в самой вкладке, нули?
Albina 03.03.2020 11:06
да, пусто и даёт клюду: эта страница обязательна должна быть заполнена
Makssoft 03.03.2020 11:14
Тогда только в ВИД звонить
Albina
Albina 03.03.2020 11:17
64595 ziņojumi
Доброе утро! Работник пришел с кулаками- в прошлом году поставил 5. марта галочку, чтобы не применять необлагаемый. В сообщении о зарплате и налогах за год я показала его необлагаемый, применённый за январь-4.марта. А у него в декларации за год за весь год поставлен ЭДСом необлагаемый ноль- в следствии чего, доплатить разницу, на мною применный при налогооложении. Это правильно или глюк?
как должно стоять в декларации за год, если необлагаемый применен не с начала года??? Ноль или та сумма необлагаемого идёт в декларацию??? Спасибо за помощь
Ik 03.03.2020 10:54
Tas, ko jūs piemērojāt bija PROGNOZĒTAIS minimums. Deklarācijā šobrīd stāv FAKTISKAIS minimums. Ja viņi atšķiras (un pagājušogad bija ļoti daudz skaidrojumu kāpēc viņi atšķiras), tad attiecīgi darbiniekam ir vai nu jāpiemaksā vai jāsaņem atmaksa. Ja darbiniekam tas nepatīk, viņš var nākošreiz padomāt, par ko balso vēlēšanās un kāpēc.
_susurs_
_susurs_ 03.03.2020 13:06
831 ziņojums
Ja darbiniekam tas nepatīk, viņš var nākošreiz padomāt, par ko balso vēlēšanās un kāpēc.

Negaidiet, ka padomās. Nav jau ar ko domāt, lai domātu, vajag tādu sīkumu kā smadzenes.
Aivars007
Aivars007 03.03.2020 13:18
26981 ziņojums
Patiesībā:
Rīgas Austrumu Klīniskā Universitātes slimnīca (manā rīcībā nav ziņu par citām medicīnas iestādēm, kuras fiziskajām personām izsniedz e-kvītis) pārskatu par izsniegtajām e-kvītīm Valsts ieņēmumu dienestam iesniedza bez personas datiem tāpēc, ka to aizliedz EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2016/679 (2016.gada 27.aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) un Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likums.

Valsts ieņēmumu dienests klusē - faktiski slēpj šo informāciju.
Normatīvais akts, ar kuru noteikts informāciju par e-kvītīm iesniegt VIDā, faktiski ir nepilnīgs.
Padomājiet paši - no tūkstošiem iedzīvotāju tiek slēpts fakts, ka informācijas par e-kvītīm viņu EDS kontā NAV!
Vai tā faktiski nav noziedzība - slēpt šo informāciju?
Šodien nosūtīju vēl vienu Iesniegumu VID ĢD un Finanšu ministram.

P.S. Noskaidroju, ka RAKUS vienā dienā izsniedz vairāk kā 1000 e-kvīšu. Vienā dienā!!!
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 10:06
26981 ziņojums
Albina
Albina 05.03.2020 10:19
64595 ziņojumi
Nak
Nak 05.03.2020 10:22
9201 ziņojums
Padomājiet paši - no tūkstošiem iedzīvotāju tiek slēpts fakts, ka informācijas par e-kvītīm viņu EDS kontā NAV!
Vai tā faktiski nav noziedzība - slēpt šo informāciju?

Bet varbūt tā ir tāda apzināta rīcība no VID puses, cilvēki paļaujas un notic, ka šie dati būs ielasīti deklarācijās, kurš nu pārbauda, kurš nē, kurš sen jau aizmirsis kur un kad bijis pie daktera un kvīti nav paņēmis. Un kurš tad šajā situācijā gūst labumu? Atkal paliks miljoni valsts kasē un iedzīvotāji ar garu degunu
Uce
Uce 05.03.2020 12:11
218 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.