По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

2019.gada deklarācija - attaisnotie izdevumi Uz tēmu sarakstu

2019.gada deklarācija - attaisnotie izdevumi
Labrīt visiem lietainajā svētdienā! Līst kā pa Jāņiem, man viss siens salīs, nepaspēju savest šķūnī.

Kolēģi! Uzmanieties!
EDSā attaisnojuma dokumentos nav visu elektronisko kvīšu.
Daudzas medicīnas iestādes jautāja - vai Jums vajag drukāt kvīti, jo mēs tāpat to uz EDS nosūtām?
Un... man pašam EDSā ir tikai viena!!! e-kvīts. Vajadzēja būt vismaz 30. Paldies Dievam, man ir arī papīra veidā šīs kvītis. Bet daudzi cilvēki noticēja jaunajai kārtībai un kvīti neņēma. Pārliecībā, ka viss jau būs.
Bet ir tā kā vienmēr - piemēram, ja Rīgā uzsnieg sniegs, tā vienmēr ir dabas katastrofa.

Arī šajā jomā sāksies jautrības.
Man ir informācija, ka kādam cilvēkam EDSā deklarācijai ir pievienotas e-kvītis no medicīnas iestādes, kurā šis cilvēks nekad kāju nav spēris.
Visu laiku ar savām IT sistēmām Latvija skrēja pa priekšu lokomotīvei.
Nu jau būs kosmosā uzskrējusi. Man ir aizdomas, ka skandāls būs milzīgs. Gaidīsim! Ne dienu bez jautrības!
Aivars007
Aivars007 01.03.2020 09:41
26981 ziņojums

Atbildes (64)

Padomājiet paši - no tūkstošiem iedzīvotāju tiek slēpts fakts, ka informācijas par e-kvītīm viņu EDS kontā NAV!
Vai tā faktiski nav noziedzība - slēpt šo informāciju?

Bet varbūt tā ir tāda apzināta rīcība no VID puses, cilvēki paļaujas un notic, ka šie dati būs ielasīti deklarācijās, kurš nu pārbauda, kurš nē, kurš sen jau aizmirsis kur un kad bijis pie daktera un kvīti nav paņēmis. Un kurš tad šajā situācijā gūst labumu? Atkal paliks miljoni valsts kasē un iedzīvotāji ar garu degunu
Uce 05.03.2020 12:11
Iespējams, ka tādas ir cerības. Valstij VID personā.
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 13:55
26981 ziņojums
RAKUS citās VID atskaitēs arī nerāda personas kodus?
Dzintarss
Dzintarss 05.03.2020 16:30
245 ziņojumi
RAKUS citās VID atskaitēs arī nerāda personas kodus?
Dzintarss 05.03.2020 16:30
Citi pārskati nav saistīti ar cilvēka veselību.
Šīs lietas ir jānošķir.
Nodokļi un VID - šajā jomā tā nav sensitīva informācija.
Ārsta apmeklējums ir sensitīva informācija, un to tālāk nodot drīkst tikai pati fiziskā persona, taču ne starpnieks.
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 16:41
26981 ziņojums
Es arī īsti nesaprotu, "kāda mārutka pēc", iesniedzot ziņas VIDam šis RAKUS nenorāda šos personas kodus? Pievienojos Dzintarss jautājumam. Tad šai iesniegtai kvītij zūd jebkāda jēga.
Un VIDs to redzot, izliekas par beigtu...., tikai Aivaram atbildēja, ka nav atbildīgs ne par ko, šajā gadījumā. Cik mēs interesanti dzīvojam....
Aivareno
Aivareno 05.03.2020 16:42
6641 ziņojums
Es VIDa aprindās jau esmu kļuvis īpašs viesis.
Tāpēc man atbild.

RAKUS personas kodus nenorāda tāpēc, ka tāpēc - es taču augstāk uzrakstīju.
Tos varētu arī norādīt, ja par katru kvīti no katra pacienta būtu rakstveida atļauja šos datus nosūtīt trešajai personai - VIDam.
Citas medicīnas iestādes grēko, ignorējot normatīvos aktus šo datu aizsardzības jomā.
Piemēram, E.Gulbja laboratorija par mani e-kvītis ir iesniegusi. Kaut gan nekādas rakstveida atļaujas es neesmu izsniedzis.
RAKUSā grāmatvedībā strādā līdzīgs gnīda kā Aivars007. Ar to arī viss izteikts, tā ir atbilde.
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 16:47
26981 ziņojums
Dzintarss un Aivareno - vai pietiekami skaidri atbildēju?
Atļaušos piezīmēt, ka saprašana - Dieva dāvana.
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 16:48
26981 ziņojums
Atļaušos piezīmēt, ka saprašana - Dieva dāvana.
Aivars007 05.03.2020 16:48
Atbilde ir skaidra kā diena.
Bet kā jau rakstīju, tad šīm elektroniski iesniegtajām kvītīm nav nekāda labuma iedzīvotājiem. Un RAKUS gnīdai vajadzēja paredzēt rezultātu, ja jau tāds gnīda....
Aivareno
Aivareno 05.03.2020 16:54
6641 ziņojums
Atļaušos piezīmēt, ka saprašana - Dieva dāvana.
Aivars007 05.03.2020 16:48
Atbilde ir skaidra kā diena.
Bet kā jau rakstīju, tad šīm elektroniski iesniegtajām kvītīm nav nekāda labuma iedzīvotājiem. Un RAKUS gnīdai vajadzēja paredzēt rezultātu, ja jau tāds gnīda....
Aivareno 05.03.2020 16:54
RAKUS gnīda to paredzēja un uzsāka cīņu nekavējoties.
Taču ierēdņu "mafiozi" ir necaursitami - kā betona mūris.
"Savārīt" putru prata, izstrēbt nesteidzas. Un slēpj savu brāķi no sabiedrības.
Ar nepacietību gaidīšu, ko atbildēs politikas veidotāji - Finanšu ministrija.
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 17:02
26981 ziņojums
....Un RAKUS gnīdai vajadzēja paredzēt rezultātu... Varbūt tieši paredzēja rezultātu

https://www.dvi.gov.lv/lv/wp-content/uploads/jaunumi/publikacijas/Vadlinijas_par_adm_sodiem_EUR.pdf
Zinme
Zinme 05.03.2020 17:04
1182 ziņojumi
Masu mediju jau valstī nav. Tie raksta tikai par kivičiem un burkām.....
Aivareno
Aivareno 05.03.2020 17:13
6641 ziņojums
Masu mediju jau valstī nav. Tie raksta tikai par kivičiem un burkām.....
Aivareno 05.03.2020 17:13
Kas gan ir nodokļu maksātājs salīdzinājumā ar tiem debiliķiem... rakstītāji jau arī no tiem pašiem 90%-iem.
Ko var gribēt!
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 17:27
26981 ziņojums
Drusku no citas operas.
Pensionārs aiziet pensijā, bet algas nodokļu grāmatiņu no darba vietas neizņem. Nostrādā taksācijas periodu. Darba vieta piemēro nodokli 20%, VSAA pensijai piemēro pensionāra neapliekamo mimumu. Cilvēks liek EDSam sarēķināt deklarāciju, un ierauga, ka ir parādā 96 EUR. Jo EDS piemēro DŅ prognozējamo neapliekamo minumumu kā darba ņēmējam. Izņem grāmatiņu un viss kārtībā. Varbūt kādam ir bijis šāds gadījums.
Aivareno
Aivareno 06.03.2020 15:42
6641 ziņojums
Patiesībā:
Rīgas Austrumu Klīniskā Universitātes slimnīca (manā rīcībā nav ziņu par citām medicīnas iestādēm, kuras fiziskajām personām izsniedz e-kvītis) pārskatu par izsniegtajām e-kvītīm Valsts ieņēmumu dienestam iesniedza bez personas datiem tāpēc, ka to aizliedz EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2016/679 (2016.gada 27.aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) un Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likums.

Valsts ieņēmumu dienests klusē - faktiski slēpj šo informāciju.
Normatīvais akts, ar kuru noteikts informāciju par e-kvītīm iesniegt VIDā, faktiski ir nepilnīgs.
Padomājiet paši - no tūkstošiem iedzīvotāju tiek slēpts fakts, ka informācijas par e-kvītīm viņu EDS kontā NAV!
Vai tā faktiski nav noziedzība - slēpt šo informāciju?
Šodien nosūtīju vēl vienu Iesniegumu VID ĢD un Finanšu ministram.

P.S. Noskaidroju, ka RAKUS vienā dienā izsniedz vairāk kā 1000 e-kvīšu. Vienā dienā!!!
Tādā gadījumā viņiem ir PIENĀKUMS UZREIZ IZSNIEGT DARĪJUMU APLIECINOŠU DOKUMENTU saviem klientiem nekavējoties pēc apmaksas veikšanas viņu IESTĀDES KASĒ!
Ar VID lai tad paši tiek galā....

p.s. Turpmāk pie jebkāda valsts kantora intereses par darījumiem ar fiz. personām izmantosim argumentu, ka to aizliedz EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2016/679 (2016.gada 27.aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) un Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likums !!!
Leda
Leda 06.03.2020 15:58
128 ziņojumi
Tādā gadījumā viņiem ir PIENĀKUMS UZREIZ IZSNIEGT DARĪJUMU APLIECINOŠU DOKUMENTU saviem klientiem nekavējoties pēc apmaksas veikšanas viņu IESTĀDES KASĒ!

Neesmu rakstījis to, ka kvīts netiktu izsniegta.
Stāsts ir par to, ka kvītī ir atzīme "Informācija nosūtīta VID: Jā".
Taču VIDā par šo kvīti ir tikai datums, kvīts No. un iekasētā summa.
Aivars007
Aivars007 06.03.2020 16:22
26981 ziņojums
Drusku no citas operas.
Pensionārs aiziet pensijā, bet algas nodokļu grāmatiņu no darba vietas neizņem. Nostrādā taksācijas periodu. Darba vieta piemēro nodokli 20%, VSAA pensijai piemēro pensionāra neapliekamo mimumu. Cilvēks liek EDSam sarēķināt deklarāciju, un ierauga, ka ir parādā 96 EUR. Jo EDS piemēro DŅ prognozējamo neapliekamo minumumu kā darba ņēmējam. Izņem grāmatiņu un viss kārtībā. Varbūt kādam ir bijis šāds gadījums.
Aivareno 06.03.2020 15:42
Nav svarīgi vai tas ir pensionārs, vai nē. Viss ir atkarīgs no grāmatveža, kurš to minimumu piemēroja. EDS tikai aprēķina prognozējamo. Manam vīram arī grāmatvede piemēroja prognozēto, kaut arī viņa lābāk par darbinieku redz to, ka viņam ir parāk liela alga priekš ta minimuma, un nebrīdīnāja. Rezultātā tikai EDSā redzam brutto algu par gadu. Mēneša aprēķinu lapiņas grāmatvede neizsniedz, var redzēt tikai izmaksāto, ko saņēma uz rokas. Tādas sūdīgas grāmatvedes darba rezultātā daudziem darbiniekiem tagad ir nodokļa parādi !!! Manējam tik 26 eiro, bet citiem pat pāri 100 EDSā deklarācijā piemēroto minimumu koprezultātā nevar redzēt, jo tas nemaz nav ziņots !!! Tikai pēc manas uzstājības vīrs 3 reizes gāja pie viņas skaidroties. Pirmajā reizē viņa, vienkārši, pasūtīja vīru skaidroties ar VID, otrajā reizē viņa skatījas papīrus un pateica, ka viņai viss ir kārtībā, viss noziņots un lai jautā VIDam, un tikai trešajā reizē viņa izdrukāja viņam personīgo kontu no programmas un paskaidroja, ka bija dažus mēnešus piemērojusi prognozēto neapliekamo minimumu. Es dažas reizes gadā skatījos EDSā vīram algas grāmatiņu janvārī, jūlijā un decembrī. Tur bija tas prognozētais 0 !!! Pa starpu nez no kurienes viņi noprognozēja kaut-kādu ciparu un tā vista to piemēroja un darbinieku nebrīdīnāja, kaut arī redzēja, ka tam minimumam nav pamata
Meek
Meek 06.03.2020 16:45
5648 ziņojumi
Nē, mans gadījums nav jūsējam līdzīgs. Darba vieta neko nepiemēroja. Man klusas aizdomas, ka EDS rēķina gada minimumu kā darba ņēmējam, ja iesniegta grāmatiņa, bet jārēķina kā pensionāram. Kad grāmatiņu izņēmu, tad viss nostājās savās vietās, un parāds izgaisa, un GID rādīja pensionāra neapliekamo minimumu. Jo parāds valstij radās šo divu minimumu starpības rezultātā. Kaut kā tā. Iespējams, ja inspektors pārbaudītu, tad to pamanītu, bet tā ir tikai teorija.
Aivareno
Aivareno 06.03.2020 17:05
6641 ziņojums
Pensionāram nepienākas neapliekamais minimums no algas darba vietā, bet pienākas atvieglojumi par apgādājamiem. Man darbā bija tāds gadījums: pensionārei apgādībā bija mazmeita (pēc viņas vecāku nāves). Algas grāmatiņa darbā un es piemēroju tikai atvieglojumus, jo pensija atvieglojumiem nepietika un tos vajadzēja piemērot algai.
Meek
Meek 06.03.2020 17:27
5648 ziņojumi
Manējam EDSā nekāds minimums deklarācijā neparādījas un viss bija pareizi aprēķināts.
Meek
Meek 06.03.2020 17:30
5648 ziņojumi
Vai tajā Jūsu algas grāmatiņā ir kaut-kur atzīmēts, ka ir pensionārs. Man šķet, ka manējā ir. Būs jāpaskatās.

Jūs varējat ielikt ķeksi EDSā, lai algai nepiemēro neapliekamo minimumu
Meek
Meek 06.03.2020 17:32
5648 ziņojumi
Aivareno, pārbaudiet tajā algas grāmatiņā apakšā, vai ir ieraksts par pensiju. Man ir ieraksts
Pensijas
ir pensionārs, informācija no VSAA, periods no datuma
Un pensija ar tās minimumu ir deklarācijā
Meek
Meek 06.03.2020 17:46
5648 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.