По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

pašnodarbiņata persona vai IK Uz tēmu sarakstu

pašnodarbiņata persona vai IK
Labdien.Stradaju uzņēmuma par direktoru un vienlaikus girbu savam uzņēmumam piestadīt rēķinus par autoratlidzību/rakstu žurnāla rakstus kur strādaju par direktoru/
Kas man būtu jādara/1/ Registrēt sevi kaPP un izvelēties mikronodokli ,vai kā parasto PP. Vai ir robeža cik es varu izņemt sev naudas ka PP ar mikro nodokli vai nav? Paldies
Henriete02
Henriete02 05.03.2020 14:38
50 ziņojumi

Atbildes (14)

Stradaju uzņēmuma par direktoru un vienlaikus girbu savam uzņēmumam piestadīt rēķinus
Henriete02 05.03.2020 14:38
Выходит вы valde? Вы хотите на форуме задавать вопрос как вывести деньги?
Otkat
Otkat 05.03.2020 14:49
1239 ziņojumi
Jautājumi ļoti jautri!
Aivareno
Aivareno 05.03.2020 14:52
6641 ziņojums
Stradaju uzņēmuma par direktoru...

Saprotu, ka ceturtdienā katram gribas parādīt savs ekstrasensa spējas.
Tomēr - direktors un valde NAV viens un tas pats!

Jautājuma autorei - piestādīt var visu kaut ko. Arī kartupeļus drīz jau varēs piestādīt, tiklīdz zeme atlaidīsies.
Par autoratlīdzībām var izlasīt www.vid.gov.lv
Par rēķinu piestādīšanu - sava uzņēmuma grāmatvedim var mēģināt jautāt.
Parasti jau grāmatveži ir apmācīti visu veidu stādīšanā.
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 15:05
26981 ziņojums
Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs saimnieciskās darbības veicējs mēnesī privātajam patēriņam drīkst izņemt EUR 720. Autoratlīdzības saņēmējam izmaksājamai summai mēnesī nav ierobežojumu, uzņēmums, kas izmaksā autoaratlīdzību vispirms ietur Iedzīvotāju ienākuma nodokli, par ko iesniedz VID Paziņojumu par fiziskajām personām izmaksātajām summām (par mēnesi) un vēl šis AA saņēmējs uzrādāms Ziņojumā par VSAOI un IIN ( ikmēneša)un nomaksājams VSAOI 5% no autoratlīdzības bruto summas. Bet MUN maksātājiem ir citi ierobežojumi par izmaksām u.c.. tāpēc palasiet šo likumu. Pēc jautājuma, daudz kas nav saprotams.
Sandra48
Sandra48 05.03.2020 15:14
324 ziņojumi
Par iedzīvotāju ienākuma nodokli
17.2 pants. Mikrouzņēmumu sniegtie darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumi

5) pēc darījuma būtības var secināt, ka tā mērķis ir aizstāt darba tiesiskās attiecības ar cita veida tiesiskajām attiecībām, lai samazinātu par darbiniekiem budžetā maksājamā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu apmēru. Par šādu mērķi īpaši var liecināt apstāklis, ka persona — mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja darbinieks — pēdējo 12 mēnešu laikā no dienas, kad uzsākta pakalpojuma sniegšana, ir bijusi darba tiesiskajās attiecībās ar personu, kuras labā tā sniedz pakalpojumu (veic darbu), vai arī šīs personas vārdā ir nodrošinājusi pakalpojuma sniegšanu un pārstāvējusi to.
Albina
Albina 05.03.2020 15:29
64576 ziņojumi
Par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināmo maksājumu nomaksas un peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar tām nodarīti lieli zaudējumi valstij vai pašvaldībai, paredzēta kriminālatbildība. Kriminālatbildība iestājas, ja nenomaksāto nodokļu pamata parāda summa ir lielāka par 50 mēnešalgām. Pēdējo četru gadu laikā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas notiesātas 146 personas, šogad uzsākto kriminālprocesu skaits pieaudzis par 5%.
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 16:23
26981 ziņojums
Aivars007, Jūs nu gan esiet bargs! Jaunākais VID metodiskais materiāls (2020.g.) saucas -" IIN no algas un citiem fiziskās personas ienākumiem". Nu lūk, tajā ir iekļauti piemēri variantā, ja darbinieks saņem gan algu, gan autoratlīdzību vienlaikus, gan arī no Uzņēmuma līguma, ja reģistrēta SD. Viss ir iespējams
Mani tas padarīja mierīgāku, jo nesapratu kā Latvijā pazīstamu mākslinieku uzņēmums darbiniekam pusi algas maksā kā algotam darbiniekam, otru pusi kā AA. Un tā regulāri, nevis epizodiski. Tāpat redzu, ka no septiņiem ienākuma izmaksātājiem fiziskai personai SDV, izmaksu nodeklarējuši tikai 3!!! Un tie nav mazi uzņēmumi, bet nu visi saistīti ar mākslu gan. Un izmaksājamās summas neviena nav mazāka par četrciparu skaitli vienā reizē. Brīnos un nevaru vien nobrīnīties, kāpēc VIDs pret tiem tik draudzīgs, bet būvniekus uzskata par lielākajiem žuļikiem
Sandra48
Sandra48 05.03.2020 17:50
324 ziņojumi
Nevis es esmu bargs, bet likums ir bargs!
Es esmu maiguma iemiesojums!
Aivars007
Aivars007 05.03.2020 18:00
26981 ziņojums
Nomierinājāt
Sandra48
Sandra48 05.03.2020 18:03
324 ziņojumi
А что у вас с бухгалтером?
Loral
Loral 06.03.2020 13:06
1163 ziņojumi
А что у вас с бухгалтером?
Loral 06.03.2020 13:06
Скрываеться ))))
Otkat
Otkat 06.03.2020 13:41
1239 ziņojumi
Хорошего бухгалтера ныне очень тяжело найти.
Наша Вера Павловна уже девять лет как в федеральном розыске.
Aivars007
Aivars007 06.03.2020 14:04
26981 ziņojums
Aivars007, Jūs nu gan esiet bargs! Jaunākais VID metodiskais materiāls (2020.g.) saucas -" IIN no algas un citiem fiziskās personas ienākumiem". Nu lūk, tajā ir iekļauti piemēri variantā, ja darbinieks saņem gan algu, gan autoratlīdzību vienlaikus, gan arī no Uzņēmuma līguma, ja reģistrēta SD. Viss ir iespējams
Mani tas padarīja mierīgāku, jo nesapratu kā Latvijā pazīstamu mākslinieku uzņēmums darbiniekam pusi algas maksā kā algotam darbiniekam, otru pusi kā AA. Un tā regulāri, nevis epizodiski. Tāpat redzu, ka no septiņiem ienākuma izmaksātājiem fiziskai personai SDV, izmaksu nodeklarējuši tikai 3!!! Un tie nav mazi uzņēmumi, bet nu visi saistīti ar mākslu gan. Un izmaksājamās summas neviena nav mazāka par četrciparu skaitli vienā reizē. Brīnos un nevaru vien nobrīnīties, kāpēc VIDs pret tiem tik draudzīgs, bet būvniekus uzskata par lielākajiem žuļikiem
Sandra48 05.03.2020 17:50
Tā ir sena tradīcija pret "kuļturņikiem" izturēties ar maigu pietāti !
Leda
Leda 06.03.2020 16:16
128 ziņojumi
Andaz
Andaz 11.03.2020 13:44
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.