По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

COVID-19 vai kā stradāt tālāk? Uz tēmu sarakstu

COVID-19 vai kā stradāt tālāk?
Labdien!

Šodien saņemu ziņu no šefa ka grib slēgt uzņemumu uz karantīnu, jo pārdošana nenotiks (pēc prognozēm) prasa lai uzrakstu rīkojumu par visu darbinieku aiziešanu atvaļinājumā, lai pēc tam uz tā pamata kaut kur prasīt kompensāciju. Vai esat kaut ko dzirdējuši par kompensācijām? Kā Jūsu uzņēmumi plāno strādāt un galvenais maksāt algas?
Beacio
Beacio 15.03.2020 14:39
28 ziņojumi

Atbildes (331)

Vēl īsti sācies nekas nav, jau kompensācijas prasīsiet? Kam? Vuhaņas laboratorijai? Hmm, a ko pēc mēneša vai diviem darīsiet, kad beidot arī LV ies vaļā pa īstam slimošana? Un kas tie par darbiniekiem, kas visi kā zaldātiņi piekrīt iet atvaļinājumos? Un vispār, ja darbinieks aiziet atvaļinājumā, tad uzņēmējam nerodas zaudējumi, ko kompensēt.
_susurs_
_susurs_ 15.03.2020 14:49
828 ziņojumi
Mans redzējums un mans sašutums par to, kas pašlaik notiek šajā valstī.
Uzskatu un saprotu, ka viss tiek pārspīlēts, uzpūsts.
Taču mūsu valdība to nesaprot, un tā ir vislielākā nelaime.
Neviens no viņiem nedomā par to, no kā cilvēki iztiks, ja šādi visu pēkšņi apstādinās.
Tas ir neprāts, ko tagad valdība dara! Tie ir slimu un traku suņu murgi!!!
Tā var rīkoties tikai plānprātiņi, neizglītoti un neprofesionāli cilvēki!
Bet... tauta viņus ir izvēlējusies par saviem priekšstāvjiem.
Tagad šī pati tauta plūks augļus.
Lai Dievs stāv klāt! Kāda tauta, tādi tās priekšstāvji, tādi lēmumi.
Piemēram, profesionāliem mediķiem neviens padomu neprasa.
Viņķele ir tā gudrākā, ar importēto Kariņu priekšgalā.
Piemēram, visu lidojumu atcelšana, autobusu satiksmes pārtraukšana - tas ir debilisms!
Visa Latvija ir pilna ar iebraucējiem!
Kā šie cilvēki nokļūs savā mītnes zemē - vai par to šie plānprātiņi ir padomājuši!!!
Tikai totāli aprobežoti cilvēki var pieņemt šādus lēmumus.
Kāpēc nevar sazināties ar katru pasažieri un vienoties - ja atgriezies mājās - lido, ja gribi atstāt savu mītnes zemi - sēdi mājās.
Tas taču ir tik vienkārši.
Nolieciet lidostā ārstus un ierīkojiet laboratoriju, pārbaudiet visus ielidojošos (kuri atgriežas mājās) pasažierus.
Lai pasēž lidostā 2 stundas, kamēr uztaisa analīzes.
Tas ir tik vienkārši!
Bet šādus pārspīlējumus! Lai Dieviņš nogrābstās!!! Nenormālie pārvalda valsti!
Ķīna 2 nedēļu laikā uzbūvēt slimnīcu varēja.
Latvija spēj pieņemt tikai dauņu, plānprātiņu cienīgus lēmumus!
Tikko kā runāju ar vienu no saviem dakteriem, kurai paziņa strādā infektoloģijā.
Tā paziņa no infektoloģijas neiztur un iet projām no darba, jo profesionālus mediķus neuzklausa vispār.
Kurš un kā būs atbildīgs, ja valstī sāksies marodierisms, jo visiem taču nav iekrājumu, par ko pārtiku nopirkt. Kur vēl kredīti! Apzināti tiek iniciēta ekonomiskā krīze neprognozējamā apjomā!
Aivars007
Aivars007 15.03.2020 15:30
26981 ziņojums
Aivar, bet palasiet ziņas - Latvija par nebija pirmā, kas to visu Jūsu uzskaitīto izdarīja Eiropā. Sanāk, ka arī Igauņi, LIetuvieši, Dāņi, Nīderlande, Polija, Čehija, utt utjp arī ir visi idioti valdībās?
_susurs_
_susurs_ 15.03.2020 16:15
828 ziņojumi
Vēl īsti sācies nekas nav, jau kompensācijas prasīsiet? Kam? Vuhaņas laboratorijai? Hmm, a ko pēc mēneša vai diviem darīsiet, kad beidot arī LV ies vaļā pa īstam slimošana? Un kas tie par darbiniekiem, kas visi kā zaldātiņi piekrīt iet atvaļinājumos? Un vispār, ja darbinieks aiziet atvaļinājumā, tad uzņēmējam nerodas zaudējumi, ko kompensēt.
_susurs_ 15.03.2020 14:49
Tur jau tā lieta ka darbinieki negribēs iet atvaļinājumā tagad, bet algu arī maksāt par mājas sedēšanu uzņēmuma vaditājs negrib. Tāpēc liek man meklēt kaut kadus rikojumus.....
Beacio
Beacio 15.03.2020 16:32
28 ziņojumi
Aivar, bet palasiet ziņas - Latvija par nebija pirmā, kas to visu Jūsu uzskaitīto izdarīja Eiropā. Sanāk, ka arī Igauņi, LIetuvieši, Dāņi, Nīderlande, Polija, Čehija, utt utjp arī ir visi idioti valdībās?
_susurs_ 15.03.2020 16:15
Palasu gan.
Un katrā valstī ierobežojumi ir atšķirīgi, tas pirmkārt.
Otrkārt - kā tās ziņas šeit tiek atreferētas - ar kļūdām, ambiciozi, ar obligātu ažiotāžas un panikas pieskaņu.
Es spriežu un rakstu par savas valsts valdību.
Mani īpaši daudz neinteresē, kas un kā notiek citās valstīs. Man ir jādzīvo šeit un tagad.
Un vēl - nav nekāds noslēpums, ka "visa pasaule" jūk prātā, ka cilvēka prātu zombēšana un degradācija norisinās visos kontinentos.
Nelasiet, ko es rakstu. Palasiet un paskatieties, ko zinātnieki pasaulē saka šajā sakarā.
Es esmu tikai un vienīgi baltais zvirbulis, vēl jo vairāk, ka apkārt man ir manis proponētie 90%. Un ne tikai manis proponētie. Arī ievērojami cilvēki, zinātnes un medicīnas cilvēki sauc līdzīgus skaitļus, vienīgi ne tik radikāli kā es to daru.
Aivars007
Aivars007 15.03.2020 16:35
26981 ziņojums


Tur jau tā lieta ka darbinieki negribēs iet atvaļinājumā tagad, bet algu arī maksāt par mājas sedēšanu uzņēmuma vaditājs negrib. Tāpēc liek man meklēt kaut kadus rikojumus.....
Beacio 15.03.2020 16:32
Iedodiet tam vadītājam darba likumu palasīt. Kam viņš prasīs kompensāciju, kad tas darbinieks ar to tualetes papīra veŗto rīkojumu uz darba inspekciju aizies?
_susurs_
_susurs_ 15.03.2020 16:41
828 ziņojumi
Tualetes papīrs ir izpirkts.
90% ažiotāžas iespaidā ir izpirkuši ne tikai makaronus un griķus, bet arī visu tualetes papīru.
Nebūs ko ēst, bet di**īs uz nebēdu - 100 reizes vairāk kā ikdienā.
Un te vēl kāds grib piesaukt veselo saprātu!
Aivars007
Aivars007 15.03.2020 16:51
26981 ziņojums
https://www.youtube.com/watch?v=sF-cV_spjDE
Korn
Korn 15.03.2020 19:19
176 ziņojumi
https://press.lv/post/polyaki-smeli-edu-parizhane-sidyat-v-kafe-i-kajfuyut-kak-perezhivayut-pandemiyu-v-evrope/
Meek
Meek 15.03.2020 19:58
5622 ziņojumi
А то, что некоторые губу раскатали и про компенсации размечтались, так этому ноги отсюда растут
https://press.lv/post/rasplata-latviya-potratit-mlrd-evro-na-nejtralizatsiyu-vreda-ot-koronavirusa/

Только начальнику автора вопроса здесь ничего не светит, пусть не мечтает.
Meek
Meek 15.03.2020 20:03
5622 ziņojumi
А то, что некоторые губу раскатали и про компенсации размечтались, так этому ноги отсюда растут
https://press.lv/post/rasplata-latviya-potratit-mlrd-evro-na-nejtralizatsiyu-vreda-ot-koronavirusa/

Только начальнику автора вопроса здесь ничего не светит, пусть не мечтает.
Meek 15.03.2020 20:03
Спасибо за ссылку! Наверное от сюда! у нас не как не связано с туризмом итд. просто торговля электроники
Beacio
Beacio 15.03.2020 21:23
28 ziņojumi
https://www.tvnet.lv/6921903/covid-19-del-lm-rosinas-mainit-darba-deveju-un-valsts-atbildibu-slimibas-naudas-izmaksas-nodrosinasana
Meek
Meek 16.03.2020 00:16
5622 ziņojumi
https://rus.tvnet.lv/6923855/v-magazinah-estonii-mozhno-zametit-lyudey-v-strannyh-zashchitnyh-kostyumah
Meek
Meek 16.03.2020 00:29
5622 ziņojumi
Добрый день!
Меня тоже интересует этот вопрос
Если всё будет закрываться, т.к. с каждым днём в стране что-то меняется, нам придётся распустить работников на карантин, но как пока вопрос открыт......
1) за свой счёт?
2) сокращение или увольнение?
Налоги платить будет не чем
Кто-то рассматривал варианты...
Буду признательна за советы
Maliska
Maliska 16.03.2020 10:13
2348 ziņojumi
сокращение или увольнение?
Maliska 16.03.2020 10:13
Э разница, как то в русской терминологии сложновато. Сокращение, это значит уволить по сокращению штата? А увольнение это что тогда? Ждем-с четверга
Otkat
Otkat 16.03.2020 11:13
1239 ziņojumi
А просто отпуск?
Loral
Loral 16.03.2020 11:23
1163 ziņojumi
сокращение или увольнение?
Maliska 16.03.2020 10:13
Э разница, как то в русской терминологии сложновато. Сокращение, это значит уволить по сокращению штата? А увольнение это что тогда? Ждем-с четверга
Otkat 16.03.2020 11:13
а вы к словам придираетесь или советы раздавать будете
Maliska
Maliska 16.03.2020 11:30
2348 ziņojumi
А просто отпуск?
Loral 16.03.2020 11:23
вы имеете ввиду оплачиваемый?
так а когда всё закончится и лето наступит, люди работать будут что ли или отдыхать
Maliska
Maliska 16.03.2020 11:31
2348 ziņojumi
в данной ситуации хотелось бы выгодно всем сторонам сделать
Maliska
Maliska 16.03.2020 11:32
2348 ziņojumi
3) Darbinieka un darba devēja vienošanās, т.е. стороны договариваются, что во время ЧП в стране лучше будет им посидеть дома и так как у работодателя упал оборот и нет клиентов, то он соглашается расторгнуть договор.
Отсюда нет выходного пособия, только компенсация за неиспользованный отпуск и они могут сразу встать на биржу и получить пособие
Maliska
Maliska 16.03.2020 11:37
2348 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.