По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

COVID-19 vai kā stradāt tālāk? Uz tēmu sarakstu

COVID-19 vai kā stradāt tālāk?
Labdien!

Šodien saņemu ziņu no šefa ka grib slēgt uzņemumu uz karantīnu, jo pārdošana nenotiks (pēc prognozēm) prasa lai uzrakstu rīkojumu par visu darbinieku aiziešanu atvaļinājumā, lai pēc tam uz tā pamata kaut kur prasīt kompensāciju. Vai esat kaut ko dzirdējuši par kompensācijām? Kā Jūsu uzņēmumi plāno strādāt un galvenais maksāt algas?
Beacio
Beacio 15.03.2020 14:39
28 ziņojumi

Atbildes (331)

Dīkstāves (par dīgstavi gan neko nezinu) formulējumu (izskaidrojumu) šī vīrusa sakarā neesmu nekur redzējis. Varbūt ir, bet neesmu labi meklējis.
Nepiekrītu tam, ka darba laika uzskaites tabulā jāliek nulle. Manuprāt, jānorāda darbā pavadītās stundas vai arī jāpiemēro kāds speciāls apzīmējums. Tikai ne nulles.

Es šajā sakarā esmu saņēmis jautājumu par neapliekamo minimumu un par atvieglojumiem periodā, par kuru VID maksā dīkstāves pabalstu.
Mans uzskats (kas balstīts uz loģiku) ir šāds – ne saistībā ar neapliekamo minimumu, ne arī saistībā ar atvieglojumiem darba ņēmējam nekas nemainās.
VID izmaksās PABALSTU, kuram nekādus nodokļus nepiemēro, tātad tas arī nekādā veidā neskar pabalsta saņēmēju saistībā ar neapliekamo minimumu un saistībā ar atvieglojumiem.
Otrkārt, šis pabalsts ir PAPILDUS darba algai, ko maksā darba devējs.
Jo pabalstu VID maksās arī par tām dienām, kad darbinieks bija darbā, taču dīkstāvē (nosacītā) – nebija klientu, samazinājās apgrozījums utt.

MVVNACFDV
Aivars007
Aivars007 31.03.2020 09:56
26981 ziņojums
Es vēl gribēšu papētīt kā šie dīkā stāvēšanas pabalsti atsauksies uz bubuli vārdā Diferencētais neapliekamais minimums. It īpaši pie Aivara scenārija, ka šo maksā "papildus". Nemaz nerunājot par to, ka vēl neesmu sapratis, kāpēc šie pabalsti ir ar IIN neapliekami. Ja kāds man iebakstīs ar pirkstu konkrētā pantā, būtu ļoti pateicīgs.
Ant_lv
Ant_lv 31.03.2020 19:19
3387 ziņojumi
Es vēl gribēšu papētīt kā šie dīkā stāvēšanas pabalsti atsauksies uz bubuli vārdā Diferencētais neapliekamais minimums. It īpaši pie Aivara scenārija, ka šo maksā "papildus". Nemaz nerunājot par to, ka vēl neesmu sapratis, kāpēc šie pabalsti ir ar IIN neapliekami. Ja kāds man iebakstīs ar pirkstu konkrētā pantā, būtu ļoti pateicīgs.
Ant_lv 31.03.2020 19:19
Pats vari iebakstīt... ar pirkstu debesīs!
Pabalstus gandrīz nekad neapliek ar nodokļiem.
Tikai nabadzības pabalstus, ko mūsu valstī sauc par pendziju, tos gan apliek - no visām pusēm apliek.
Aivars007
Aivars007 31.03.2020 19:23
26981 ziņojums
Dīkstāves (par dīgstavi gan neko nezinu) formulējumu (izskaidrojumu) šī vīrusa sakarā neesmu nekur redzējis. Varbūt ir, bet neesmu labi meklējis.
Nepiekrītu tam, ka darba laika uzskaites tabulā jāliek nulle. Manuprāt, jānorāda darbā pavadītās stundas vai arī jāpiemēro kāds speciāls apzīmējums. Tikai ne nulles.

Es šajā sakarā esmu saņēmis jautājumu par neapliekamo minimumu un par atvieglojumiem periodā, par kuru VID maksā dīkstāves pabalstu.
Mans uzskats (kas balstīts uz loģiku) ir šāds – ne saistībā ar neapliekamo minimumu, ne arī saistībā ar atvieglojumiem darba ņēmējam nekas nemainās.
VID izmaksās PABALSTU, kuram nekādus nodokļus nepiemēro, tātad tas arī nekādā veidā neskar pabalsta saņēmēju saistībā ar neapliekamo minimumu un saistībā ar atvieglojumiem.
Otrkārt, šis pabalsts ir PAPILDUS darba algai, ko maksā darba devējs.
Jo pabalstu VID maksās arī par tām dienām, kad darbinieks bija darbā, taču dīkstāvē (nosacītā) – nebija klientu, samazinājās apgrozījums utt.

MVVNACFDV
Aivars007 31.03.2020 09:56
Atvainojos par kļūdām
Cik es sapratu, ka Valsts sniedz palīdzību uzņēmējiem grutāja laikā, lai nav jaatlaiž darbinieki, kuriem nav no kā maksāt algas. Ja darbinieks sež darbā bez darba, tad jau viena lieta, bet ja birojs ir ciet un darbība nenotiek, tad darbinieks var saņemt pabalstu un pēc tam atkal tālāk stradāt uzņemumā (vismaz vienu mēnesi, jo pēc dikstāves nedrīkst atlaist darbinieku) un saņemt algu.

Vai citi plāno saņemt algu un vēl pabalstu?
Beacio
Beacio 31.03.2020 21:27
28 ziņojumi
https://rus.tvnet.lv/6938187/mikropredpriyatiya-samozanyatye-i-avtory-poluchat-posobiya-po-prostoyu

https://www.tvnet.lv/6937562/reirs-rosina-piemerot-dikstaves-reglamentu-uznemumiem-ar-nodoklu-paradu-lidz-1000-eiro
Meek
Meek 01.04.2020 00:19
5623 ziņojumi
https://press.lv/post/15-filtrov-dlya-polucheniya-pandemicheskih-gosposobij-kak-sgd-v-27-raz-urezala-chislo-pretendentov/
Meek
Meek 01.04.2020 01:00
5623 ziņojumi


Atvainojos par kļūdām
Cik es sapratu, ka Valsts sniedz palīdzību uzņēmējiem grutāja laikā, lai nav jaatlaiž darbinieki, kuriem nav no kā maksāt algas. Ja darbinieks sež darbā bez darba, tad jau viena lieta, bet ja birojs ir ciet un darbība nenotiek, tad darbinieks var saņemt pabalstu un pēc tam atkal tālāk stradāt uzņemumā (vismaz vienu mēnesi, jo pēc dikstāves nedrīkst atlaist darbinieku) un saņemt algu.

Vai citi plāno saņemt algu un vēl pabalstu?
Dīkstāvei nav jābūt non-stop un slēgtām durvīm uzņēmumā - jābūt apgrozījuma samazinājumam 20% vai 30%. Var būt daļa darbinieku dīkstāvē, var būt gadījums, kad darbinieks nedēļu strādā, trīs nedēļas dīkstāvē, jo darbs ir, bet daudz mazāk. Attiecīgi sanāk gan alga, gan pabalsts. Un vispār, var gadīties, ka pabalsts ir mazāks par algu un uzņēmums ir sociāli atbildīgs un piemaksā algu līdz iztrūkstošajam.
_susurs_
_susurs_ 01.04.2020 08:16
828 ziņojumi
Es arī esmu nelielā apjukumā - kas tad šajā situācijā īsti skaitās dīkstāve?
Likumā, protams, ierakstīts "... Ja krīzes skarto nozaru darba devējs nenodarbina darbinieku vai neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības (dīkstāve), ...", taču - ja, piemēram, veikals nav slēgts, bet ieņēmumi ir tuvu nullei - tā ir vai nav dīkstāve, pabalsts pienākas vai nepienākas.
Jautājumu ur vairāk nekā atbilžu. Vismaz man.
Aivars007
Aivars007 01.04.2020 09:57
26981 ziņojums
https://tautaruna.nra.lv/slavenibas/309632-murniece-vid-manam-uznemumam-atteica-pabalstu/?utm_source=nra.lv&utm_medium=site&utm_campaign=nralvLinks&utm_content=redirect
Aivars007
Aivars007 01.04.2020 10:09
26981 ziņojums
Meek 01.04.2020 01:00
"Однако смысл пособия – поддержать людей, а не сводить счеты с предпринимателями, за которых сотрудники вообще-то ответственности не несут…"
А я считаю - правильно! Не вписываешься в критерии - увольняй людей. Они получат пособие по безработице, а наберёшь ли ты потом людей обратно - вопрос?! "Плати налоги и спи спокойно!" ИМХО
Tehnolog
Tehnolog 01.04.2020 10:14
3093 ziņojumi
https://www.delfi.lv/news/national/politics/dikstaves-pabalsta-laika-nedrikstes-but-citu-ienakumu.d?id=52020035
Augusto
Augusto 01.04.2020 11:22
66 ziņojumi
https://www.delfi.lv/news/versijas/artis-gulbis-viedoklis-par-turpmako-valsts-ricibu-covid-19-sakara.d?id=52020355

100% atbalstu.
Neprofesionālāka valdība nav piedzīvota!
Aivars007
Aivars007 01.04.2020 12:13
26981 ziņojums
Padomājiet paši!
Restorāni, kafejnīcas - tie drīkst darboties.
Ārsti nedrīkst - konsultēt pacientus aizliegts, slimnīcās durvis slēgtas!!!
Vai viņķelienei un valdībai kopumā bēniņos viss kārtībā!?!
Pierīšanās (aiz slinkuma mājās kartupeli laikam vairs nevar izcept) šai valdībai ir svarīgāka par cilvēku veselību.
Visas hroniskās kaites tiks ielaistas vēl vairāk, mirstība būs vēl lielāka. Tas laikam ir šīs valdības mērķis.
Bet idiotiskā valdība tikai "rullē"!
Kur un kad radīies tāds spēks, kurš šos idiotus patrieks!
Kas un kad viņus visus sodīs par visu šo noziedzīgo rīcību pret tautu!
Aivars007
Aivars007 01.04.2020 12:28
26981 ziņojums
Es gan šoreiz negribētu pārmērīgi kritizēt. Ja kaut mazliet palasa, kas notiek citas valstīs (ASV, Krievija, UK, nemaz nerunajot par Itāļiju, piemēram), tad mūsējie ir salīdzinosi daudz labāki un krīzes menedžments ir sakarīgāks. Jā, iespējams, var atrast vēl labākus piemērus.
Būtu labi, ja Aivars pastāstītu par kādu labu piemēru, uz ko mums vajadzētu tiekties - kurā valstī rīkojas pareizāk.
Ilzex
Ilzex 01.04.2020 14:51
2666 ziņojumi
Если подаю зявление на продление сроков PVN по 24ст.4п.- в ЭДСе нет возможности "каникул" и срока более 1 года
Вписала вручную в текст заявления. Баланс и ПУ всегда требовались.
COVID19: Если кому-то пригодится, то появился бланк заявления на продление сроков уплаты налогов до 3х лет и "каникул". В ЭДСе пока нет. https://www.vid.gov.lv/lv/covid-19
Slazda
Slazda 01.04.2020 15:52
1613 ziņojumi
Ja kaut mazliet palasa, kas notiek citas valstīs (ASV, Krievija, UK, nemaz nerunajot par Itāļiju, piemēram), tad mūsējie ir salīdzinosi daudz labāki un krīzes menedžments ir sakarīgāks
Ilzex 01.04.2020 14:51
Ņemot vērā kaut vai tikai iedzīvotāju skaitu un infrastruktūru- nesalīdzināmi, LV varētu uzrādīt superrezultātus!
Leda
Leda 01.04.2020 16:12
128 ziņojumi
Es gan šoreiz negribētu pārmērīgi kritizēt. Ja kaut mazliet palasa, kas notiek citas valstīs (ASV, Krievija, UK, nemaz nerunajot par Itāļiju, piemēram), tad mūsējie ir salīdzinosi daudz labāki un krīzes menedžments ir sakarīgāks. Jā, iespējams, var atrast vēl labākus piemērus.
Būtu labi, ja Aivars pastāstītu par kādu labu piemēru, uz ko mums vajadzētu tiekties - kurā valstī rīkojas pareizāk.
Ilzex 01.04.2020 14:51
Piemēram, Francijā.
Aivars007
Aivars007 01.04.2020 16:25
26981 ziņojums
Francija - covid-19 pandēmija - info uz 31.03.2020.

inficēti līdz 31.03.2020.: 52.128
t.sk inficēti 31.03.2020.: 7.578
miruši līdz 31.03.2020.: 3.523
t.sk miruši 31.03.2020.: 499

w-resurss: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Ir sacīts: "Viss un jebkas ir atkarīgs (galvenokārt) no tā, kādu cenu par to nākas maksāt (jebkurā izpratnē / izpausmē)."
Vsv.vsv
Vsv.vsv 01.04.2020 18:04
96 ziņojumi
Es arī esmu nelielā apjukumā - kas tad šajā situācijā īsti skaitās dīkstāve?
Likumā, protams, ierakstīts "... Ja krīzes skarto nozaru darba devējs nenodarbina darbinieku vai neveic darbinieka saistības izpildījuma pieņemšanai nepieciešamās darbības (dīkstāve), ...", taču - ja, piemēram, veikals nav slēgts, bet ieņēmumi ir tuvu nullei - tā ir vai nav dīkstāve, pabalsts pienākas vai nepienākas.
Jautājumu ur vairāk nekā atbilžu. Vismaz man.
Aivars007 01.04.2020 09:57
Nav jau uzņēmumam jābūt dīkstāvē - dīkstāvē ir jābūt darbiniekam. Ja darbinieks ir dīkstāvē, tad šim darbiniekam uzņēmums var prasīt pabalstu. Ja izpildās visi likumā noteiktie kritēriji par apgrozījuma samazinājumu covid ietekmē, utt.
_susurs_
_susurs_ 01.04.2020 19:53
828 ziņojumi
Aivars007 01.04.2020 12:13
Pilnībā piekrītu, galvenais valdībai sevi slavēt soc tīklos un TV ( tā šie laikam sev kādu naudiņu grib dabūt) cik viņi lūk operatīvi un galvenais pareizi spējuši reaģēt uz situāciju. Ja to viņi par tiem 15 kritērijiem uz pabalstu- tad lielāku murgu MK noteikumos neesmu sen lasījusi.
Sola
Sola 02.04.2020 09:52
2445 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.