По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Akts par sniegto pakalpojumu Uz tēmu sarakstu

Akts par sniegto pakalpojumu
Labdien!

Sakiet lūdzu, ar kuru likuma pantu var pamatot "pieņemšanas-nodošanas akta par sniegtu pakalpojumu" noformēšanas nepieciešamību? It īpaši ja pakalpojuma cena līgumā ir stundas likme.

Paldies!
Pirjo
Pirjo 11.05.2020 15:22
375 ziņojumi

Atbildes (11)

Ne šeit kāds zina kaut ko par jūsu līgumu, ne ko citu.
Publicējiet līgumu, pamatosim.
Aivars007
Aivars007 11.05.2020 15:27
26981 ziņojums
Līgumu redzēt nav nepieciešams. Līgumā ir atrunāta stundas likme par apkopējas pakalpojumu.
Rēķinā ir N summa.

Es uzskatu ir jābūt arī akts - uz kā pamata ir tāda summa.

Interesē, vai ir un tad kurā likuma pantā ir tāds prasījums?
Pirjo
Pirjo 11.05.2020 15:46
375 ziņojumi
Līgumā ir atrunāta stundas likme par apkopējas pakalpojumu.
(...)
Es uzskatu ir jābūt arī akts - uz kā pamata ir tāda summa.

Interesē, vai ir un tad kurā likuma pantā ir tāds prasījums?
Pirjo 11.05.2020 15:46
1. Nav absolūti nekādas nozīmes jebkādiem "uzskatiem" (no jebkuru līgumslēdzēju puses) , ja tie nav "atrunāti" līgumā.

2. JA tās ir pakalpojuma sniedzēja / saņēmēja (kā patstāvīgu SDV subjektu un darījuma partneru) līgumattiecības - skat. "Komerclikuma" nosacījumus, attiecīgajā aspektā.

3. JA tas ir DTA gadījums - skat. "Darba likuma" nosacījumus, attiecīgajā aspektā.

P.S. Attiecībā uz to, ka "Līgumu redzēt nav nepieciešams" - tādā gadījumā visticamāk, varētu nākties paciesties ar intereses pilnvērtīgu apmierināšanu "šeit un tagad", bet var riskēt piekāpt ceturtdien (zināmu iemeslu dēļ).
Vsv.vsv
Vsv.vsv 11.05.2020 16:48
104 ziņojumi
vsv.vsv

Ja es atrastu tādu pantu likumā es nejautātu šeit. Nevaru atrast, tāpēc jautāju.

Līgums stapr juridiskām personām. Ne visos līgumos ir atrunāta aktu parakstīšana. It teikts - Klients apmaksā pakalpojumu uz saņmeto ŗēkinu pamata.
Rēķinā rakstīts 5 stundas un summa. Pārbaude prasa - kur akts, kurā pamato 5 stundas? Prasījumu nepamato. Bet es gribētu tomēr saprast - ir pamatojums vai nav?

Izņemot likuma par grāmatvēdibu 2.p 1. daļas neko neatradu.
Pirjo
Pirjo 11.05.2020 17:05
375 ziņojumi
Piebildīšu - apkopējas darbs visticamāk ir traktējams kā darba tiesiskās attiecības.
Palasiet Likumu par IIN - 8.panta 2.2 punkts.
Aivars007
Aivars007 11.05.2020 17:06
26981 ziņojums
Vajadzēja sagatavot n o r m ā l u līgumu
Loral
Loral 11.05.2020 19:07
1163 ziņojumi
Vienīgais, ko nesaprotu - priekš kam atbildēt "garām"? Ne pa tēmu?

Ja būtu normāls līgums - nebūtu jautājums. Ja būtu darba tiesīskās attiecības es savu jautājumu arī neuzdotu.

Es saprotu, ka JŪS esat baigie grāmatvedības guru, tad padalieties ar savu besprecedento pieredzi. Priekš kam "tukšie vārdi"? Nevēlaties dalīties - nu paklusējiet. Kas par pašapstiprinājuma centieniem katrā kometārā?
Pirjo
Pirjo 12.05.2020 09:32
375 ziņojumi
Priekš kam "tukšie vārdi"? Nevēlaties dalīties - nu paklusējiet. Kas par pašapstiprinājuma centieniem katrā kometārā?
Feins blamierējums. Un, galvenais - 100% tēmā & bez jebkādiem "tukšpadsmit pašapstiprinājumiem".

Ir sacīts (t.sk. zināmā "kurmjutēta" politprodžekta zombijklipā, savulaik): "Kā teiksiet - tā būs."
Vsv.vsv
Vsv.vsv 12.05.2020 10:44
104 ziņojumi


2. JA tās ir pakalpojuma sniedzēja / saņēmēja (kā patstāvīgu SDV subjektu un darījuma partneru) līgumattiecības - skat. "Komerclikuma" nosacījumus, attiecīgajā aspektā.

Vsv.vsv 11.05.2020 16:48
Vai varat precizēt, kurā Komerclikuma daļā (sadaļā, nodaļā) būtu lasāmi attiecīgā aspekta nosacījumi?
Zaneoga
Zaneoga 12.05.2020 11:04
156 ziņojumi
Ja līgumā teikts, ka jānoformē akts, tad tam ir jābūt. Ja līgumā tas nav paredzēts, un abām pusēm nav strīda par pakalpojuma apjomu, tad, manuprāt, var arī iztikt bez akta. Ja otra puse ir šīs 5 stundas apmaksājusi, tad kur ir problēma?
Es dažiem klientiem izrakstu rēķinus, kā mērvienību norādot stundas. Ja mani klienti tam nepiekrīt, tad protestē vai interesējas par stundu daudzumu, bet ja samaksā - tātad nav bijušas pretenzijas. Rēķina apmaksa no trešās puses, manuprāt, ir tikpat spēcīgs pierādījums kā akta esamība.
Ilzex
Ilzex 12.05.2020 17:08
2666 ziņojumi
Vai varat precizēt, kurā Komerclikuma daļā (sadaļā, nodaļā) būtu lasāmi attiecīgā aspekta nosacījumi?
Zaneoga 12.05.2020 11:04
Skat. 12.05.2020., 09:32

( P.S. Speciāli priekš "speciālistiem": D daļa )
Vsv.vsv
Vsv.vsv 13.05.2020 02:36
104 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.