По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Gada pārskats

Kapitālsabiedrība Uz tēmu sarakstu

Kapitālsabiedrība
Labdien!

Vai te ir kāds, kas strādā kapitālsabiedrībā, kura pieder pašvaldībai?
Jautājums par budžetu. Vai kapitālsabiedrībai obligāti jāsastāda savs budžets, jāseko tā izpildei un jāatskaitās pašvaldībai?
Vai nevar vienkārši iesniegt ieņēmumu un izdevumu kopsavilkumu bez entajām tabulām????
Aijacoica
Aijacoica 14.07.2020 09:45
4 ziņojumi

Atbildes (11)

Jautājums par budžetu. Vai kapitālsabiedrībai obligāti jāsastāda savs budžets, jāseko tā izpildei un jāatskaitās pašvaldībai?
Aijacoica 14.07.2020 09:45
Lasiet tos normatīvos aktus, kas uz Jums attiecas. Pat ja kāds te strādā, tad viņš nestrādā Jūsu kapitālsabiedrībā un uz viņu neattiecas tie normatīvie akti, kuri attiecas uz Jums. Parasti šie jautājumi ir reglamentēti ar pašvaldības izdotiem normatīvajiem dokumentiem - noteikumi, nolikumi, rīkojumi un citi dokumenti.
Aivareno
Aivareno 14.07.2020 10:14
6641 ziņojums
Ir pašvaldības izdotie noteikumi, kurus mums atsūtīja-tu rakstīts viens teikums-kapitālsabiedrībai jāiesniedz budžets un jāseko līdzi tā izpildei un jāatskaitās par katru ceturksni.
Ok, nav problēmu var uztaisīt to budžetu.. Gribu saprast cik sīki nepieciešams, jo pašvaldība uz šo jautājumu man nevar atbildēt. Tā vietā atsūta entās pašvaldības budžeta tabulas ar visiem pašvaldības budžeta kodiem. Sviests kaut kāds! Izveidoju savas tabulas, nedaudz pakoriģējot pašvaldības atsūtītās-man atmeta atpakaļ.
prasu vai pietiek tikai ar ieņēmumiem un izdevumiem?! Klusums no pašvaldības, neviens neko nezin.. Sajūta, ka šito liek darīt ķekša pēc..
Aijacoica
Aijacoica 14.07.2020 10:27
4 ziņojumi
Ir pašvaldības izdotie noteikumi, kurus mums atsūtīja-tu rakstīts viens teikums-kapitālsabiedrībai jāiesniedz budžets un jāseko līdzi tā izpildei un jāatskaitās par katru ceturksni.
Ok, nav problēmu var uztaisīt to budžetu.. Gribu saprast cik sīki nepieciešams, jo pašvaldība uz šo jautājumu man nevar atbildēt. Tā vietā atsūta entās pašvaldības budžeta tabulas ar visiem pašvaldības budžeta kodiem. Sviests kaut kāds! Izveidoju savas tabulas, nedaudz pakoriģējot pašvaldības atsūtītās-man atmeta atpakaļ.
prasu vai pietiek tikai ar ieņēmumiem un izdevumiem?! Klusums no pašvaldības, neviens neko nezin.. Sajūta, ka šito liek darīt ķekša pēc..
Nav gan ķeksīša dēļ.
Ir likums par pašvaldību kapitāldaļu pārvaldīšanu.
https://likumi.lv/ta/id/269907-publiskas-personas-kapitala-dalu-un-kapitalsabiedribu-parvaldibas-likums
Man zināmā pašvaldībā vēl papildus ir domes apstiprināti kapitālsabiedrību uzraudzības noteikumi.
Arī šajā pašvaldībā "netiek galā" ar vienu savu kapitālsabiedrību - līdzīgi, kā Jūs rakstāt.
Iespējams, ka esat nomaskējusies tieši šīs pašvaldības kapitālsabiedrības pārstāve.
Bet varbūt arī nē. Neuztveriet personīgi, lūdzu.
... (izslēgts) ...
Protams, pašvaldības SIA ir jāatskaitās saviem īpašniekiem visādos veidos, kā to pašvaldība pieprasa. Tāpēc jau viņi ir īpašnieki. Papildus vēl - arī Valsts kontrole savās revīzijās pievēršas pašvaldību SIA pārvaldībai, ieguldījumu efektivitātei.
Pašvaldības SIA katru gadu ir jāiesniedz budžeta projekts, tas domē jāapstiprina. Tāpat kā Gada pārskats domē jāapstiprina.
Jāsatiekas Jums ar domes Finanšu daļas vadītāju vai ar galveno grāmatvedi. Šeit forumā nekādus citus padomus Jums sniegt nevar.
Aivars007
Aivars007 14.07.2020 11:16
26981 ziņojums
Ko "māte" liek, to "meita" dara!
Kapitālsabiedrība pieder pašvaldībai - kādas atskaites pašvaldība liek pildīt, tādas kapitālsabiedrība ar prieku taisa.
Kā punkts un Āmen.

Ja nepatīk - veido savu atsevišķu SIA un netaisa nekādas atskaites.
Andaz
Andaz 16.07.2020 11:33
27892 ziņojumi
Nedaudz oponēšu Aivaram. Idiotiski ir likt kapitālsabiedrībai, kas pilnībā iztiek tikai ar saviem maksas pakalpojumu ieņēmumiem, likt pildīt budžeta iestāžu veidlapas. Tās tiešām ir atšķirīgas un pats uzskaites princips ir atšķirīgs. Kapitālsabiedrība strādā vai nu ar peļņu vai zaudējumiem, budžeta iestādei - budžeta izpildes rezultāts. Grāmatvedis, kas ir strādājis tikai budžeta iestādē, neizprot kapitālsabiedrību uzskaites principus, vēl vairāk - lepni paziņo "man tas nav jāzin". To es no savas pieredzes, jo esmu bijusi abās pusēs. Un man padsmit gadus strādājot pašvaldības kapitālsabiedrībā, nekad nav bijis jāsniedz budžeta projekts apstiprināšanai. Ir jāsniedz zvērināta revidenta auditēts Gada pārskats, ko apstiprina dome savā sēdē. Vienīgais ko dome dara, gadiem "gāž" lielu naudu šajā kapitālsabiedrībā pamatkapitāla palielināšanai, jo tā (komunālais uzņēmums) regulāri strādā ar zaudējumiem. Zaudējumi ir tāpēc, ka noteiktie tarifi pakalpojumu saņēmējiem, ir zem pašizmaksas. Paldies Dievam, ka sen tur vairs neesmu. Daudz nervu šūnu tur tika atstāts, jo grāmatvedis vienmēr bija vainīgs, ka iedzīvotāji slikti maksā par komunālajiem pakalpojumiem. Pieļauju, ka Aivars auditē medicīniska profila pašvaldības kapitālsabiedrību, un arī tur ir atšķirības, jo tie saņem dažādu budžetu finansējumus. Komunālajiem - tikai pašu nauda.
Sandra48
Sandra48 16.07.2020 17:17
324 ziņojumi
... (izslēgts) ...

Sandra, es neapgalvoju, uz kādām veidlapām jāatskaitās domei.
Es tikai rakstīju, ka IR JĀATSKAITĀS.
Dome ir īpašnieks. Un īpašnieks ir tiesīgs pieprasīt atskaitīties kaut vai uz bērza tāss.
Savukārt - par budžeta (tāmes) apstiprināšanu - skat. https://likumi.lv/ta/id/269907-publiskas-personas-kapitala-dalu-un-kapitalsabiedribu-parvaldibas-likums un attiecīgās pašvaldības attiecīgo nolikumu.
Aivars007
Aivars007 16.07.2020 23:31
26981 ziņojums
.
Aivars007
Aivars007 17.07.2020 22:51
26981 ziņojums
Paldies, Sandra!
Uzrakstījāt precīzi visu kā šobrīd notiek uzņēmumā, kurā strādāju. Esam pašvaldības kapitālsapiedrība. Vienīgais ko dome dara, gadiem "gāž" lielu naudu šajā kapitālsabiedrībā pamatkapitāla palielināšanai, jo tā (komunālais uzņēmums) regulāri strādā ar zaudējumiem. Zaudējumi ir tāpēc, ka noteiktie tarifi pakalpojumu saņēmējiem, ir zem pašizmaksas. -šis precīzi vārds vārdā.
Runa jau iet par to, ka pašvaldība liek pildīt pašvaldības budžeta tabulas. Atsūta savas tabulas un pasaka aizpildiet-salieciet budžetu nākošajam gadam un iesniedziet..Veidlapas iir atšķirīgas un pats uzskaites princips arī ir atšķirīgs. Un "domei" šis nepielec.. nu nevaru es saplānot to budžetu.. Tad jau mums vajag darbā ekonomistu.
Katru gadu iesniedzam domei gada pārskatu, un papildus atskaites par izlietotajiem materiāliem, utt.. jau šķiet, ka pietiekami atskaitāmies..
Aijacoica
Aijacoica 21.07.2020 13:41
4 ziņojumi
Tad jau mums vajag darbā ekonomistu...

Pieņemiet darbā ekonomistu, ja vajag.
Aivars007
Aivars007 21.07.2020 14:28
26981 ziņojums
Paldies, Aivar, tā arī darīsim!!!!!
Aijacoica
Aijacoica 21.07.2020 15:10
4 ziņojumi
Paldies, Aivar, tā arī darīsim!!!!!
Aijacoica 21.07.2020 15:10
Mans viedoklis - pareizi darīsiet.
Es atbalstu Jūsu lēmumu.
Aivars007
Aivars007 21.07.2020 15:39
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.