По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

Ārpakalpojuma grāmatvežu asociācija Uz tēmu sarakstu

Ārpakalpojuma grāmatvežu asociācija
Kolēģes un kolēģi!

Uzņēmīgu un drosmīgu biedru grupa "ADAMOS" šajās dienās nodibināja Biedrību “Latvijas Republikas ārpakalpojuma grāmatvežu asociācija” - LRĀGA.
Mūsu vēlme ir biedroties ar ārpakalpojuma grāmatvežiem (fiziskām personām un juridiskām personām), kuri pašlaik nesastāv citās organizācijās, kuriem dažkārt nepieciešams padoms un biedra plecs. Biedrībā par biedriem var pievienoties arī uzņēmumos strādājošie grāmatveži, ja darba devējs to nav aizliedzis. Mūsu biedrība nav arodbiedrība, biedru interešu aizstāvība nav paredzēta. Arī likums šādas tiesības biedrībām nepiešķir.
Galvenokārt orientēsimies uz centieniem ieteikt dažādus grozījumus normatīvajos aktos, kā arī palīdzēt atrast atbildes uz dažādiem jautājumiem. Protams, savu iespēju robežās.
Ja saņemsim pietiekami plašu atsaucību, iespējams, organizēsim arī kādu semināru (domu apmaiņas sanāksmi) – pašreizējā situācijā – attālināti.
Katrā ziņā būsim priecīgi un pateicīgi par atsaucību, par atbalstu, par ierosinājumiem un par priekšlikumiem.
Iestāšanās nauda un biedra nauda ir simboliska – salīdzinājumā ar citām līdzīgām organizācijām. Šis nav peļņas gūšanas projekts. Biedru nauda tiks izlietota tikai ikdienas vajadzībām – interneta vietnes (mājas lapas) uzturēšanai un tml.
Vairāk par mums var uzzināt internetā www.lraga.lv

Patiesā cieņā,
LRĀGA Valdes priekšsēdētājs

P.S. Paziņojums saskaņots ar vgk administrāciju.
Pateicība vgk administrācijai.
Aivars007
Aivars007 07.12.2020 15:06
26981 ziņojums

Atbildes (262)

По крайней мере один вопиющий случай я вижу вон из профессии. Второй, худо бедно, работает и не срывается каждый первый день на детях, а даже пытается работать.

И вобще учителей у нас как бы дефицит, а бухгалтеров пока что нет. Каждая кухарка себя таким называет.
Ant_lv
Ant_lv 27.01.2021 19:36
3387 ziņojumi
Kurā brīdī daudziem ir pielipis, ka "licences iegūšana" ir bez maz sinonīms "iešanai augstkolā"?

1. Lejupielādē bukletu ar ĀG testa teorētisko daļu un izlasi - pamata jautājumi par nodokļu likumdošanu, citiem juridiskajiem jautājumiem, kas jāzin par uzņēmējdarbību un protams, pamatjautājumi par finanšu grāmatvedību.
2. Noliec testu. Ja nenoliec, samaksā 15 EUR un liec vēlreiz. Tev šim tiek doti trīs līdz pieci GADI!!!!
3. Ja esi mūžizglītības fans - attālināti izmācies speciālajos kursos. Šos daļēji varētu subsidēt valsts nozares pašsakārtošanās vārdā.

Otrs, jau kuro reizi dzirdu par mītiskajām pasaku būtnēm - nenormāli gudrām, sirmām grāmatvedēm, kuras;
1) ir nenormāli gudras, bet uz testa jautājumiem par grāmatvedību nespēj atbildēt;
2) ir ļoti, ļoti pieredzējušas, taču nav naudas un "viss ir slaukšana".
Papa
Papa 27.01.2021 20:00
141 ziņojums
Varbūt, ka man ir kompleksi no tā, ko es vēroju maksātnespējas administratoru sertificēšanā. Tur visu laiku ir jāiet kursos, lai iegūtu "punktus" un tie kursi maksā nemaz ne tik maz. Vienu brīdi pat bija izdomājuši, ka bērnudārza auklītēm visām jābūt ar augstāko izglītību.

Jautājums ir arī par testu sagatavotāju kompetenci. Man viens pazīstams puisis, kas ir sertificēts nodokļu konsultants, pirms kāda laika kārtoja eksāmenus, kas nepieciešami zvērinātajiem revidentiem. Ar pirmo reizi nokārtoja to jomu, kuru zināja vissliktāk, un tikai ar trešo reizi - nodokļus. Kādēļ? - jo izlasot jautājumu, no prakses zināja, ka nav tik vienkārši, kā izskatās un viņa atbildes bija pārāk sarežģītas. Vajadzēja atbildēt virspusējāk.
Ilzex
Ilzex 27.01.2021 22:33
2666 ziņojumi
.
Aivars007
Aivars007 27.01.2021 22:43
26981 ziņojums
Arī man ir kompleksi dēļ tā paša. Taču Latvijas vadošie grāmatveži un pasniedzēji vai viņu labi draugi apgrozās šajā pašā forumā. Tak var redzēt, ka nav idioti!

Pēc maniem aprēķiniem (lasīt, ticības, ka ka nav "sam učiķeļ") spējīgam pasniedzējam sataisīt ĀG paraugtestu būtu viena vakara jautājums. Te noteikti apgrozās kādi Latvijas augstskolu pasniedzēji vai viņu draugi. Varat, lūdzu?
Papa
Papa 27.01.2021 22:48
141 ziņojums
ja cilvēks intensīvi strādā, viņam var arī nebūt tik daudz laika, lai mācītos augstskolā.
Ilzex 27.01.2021 18:11
Es jau iepriekš rakstīju, ka ir bijusi iespēja redzēt ko un kā māca, lai iegūtu profesiju "grāmatvedis" dažā labā koledžā. Pie sevis nosecināju, ja nāktos mācīties dēļ papīra, tad vai nu mani nervi vai pasniedzējas neizturētu. Reti kurš pasniedzējs zin kā ir nevis teorijā, bet praksē.

P.S. pedagogi ar citas jomas augstāko izglītību savulaik mācījās papildus 2 vai 2,5 gadus un tikai speciālos priekšmetus neklātienē.
Irita
Irita 27.01.2021 23:04
185 ziņojumi
Es esmu manāmi apmulsis un nepatīkami pārsteigts. No laika gaitā uzklausītā no jomu pārstāvošiem profiem sapratu, ka eksistē tāds pabiezs slānis grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju, kuri sniedz tik nekvalitatīvus pakalpojumus, kas robežojās (un rezultējās) ar sabiedrības un valsts apzagšanu. Tātad - bieži vien paši nezinot (vai apzināti), dēļ sava stulbuma, pārkāpj likumu, nenomaksā nodokļus, tādejādi radot priekšstatu, ka tas ir atļauts un iesaistot aizvien jaunus, tikpat nekvalitatīvus "spēkus". Kā rezultātā labs un loģisks risinājums, kā industrijai pašizārstēties, ir pašiem sev izveidot licencēšanas modeli. Sanāk viss dienas darbs apkopojot pasaules labāko praksi vējā?
Papa
Papa 27.01.2021 23:22
141 ziņojums
Нынешнее высшее образование - полная профанация. Теоретические знания весьма условные, практические - вообще никакие.
Я бы начала с того, что ввела специальную аккредитацию фирм, занимающихся профессиональным образованием. Бух.курсы, колледж - абсолютно неважно как они будут называться. И вот с корочкой от такого обучения уже допускала бы к работе ответственным бухом (не оператором по вводу данных).
Albina
Albina 28.01.2021 09:54
64576 ziņojumi
Es esmu manāmi apmulsis un nepatīkami pārsteigts. No laika gaitā uzklausītā no jomu pārstāvošiem profiem sapratu, ka eksistē tāds pabiezs slānis grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju, kuri sniedz tik nekvalitatīvus pakalpojumus, kas robežojās (un rezultējās) ar sabiedrības un valsts apzagšanu. Tātad - bieži vien paši nezinot (vai apzināti), dēļ sava stulbuma, pārkāpj likumu, nenomaksā nodokļus, tādejādi radot priekšstatu, ka tas ir atļauts un iesaistot aizvien jaunus, tikpat nekvalitatīvus "spēkus". Kā rezultātā labs un loģisks risinājums, kā industrijai pašizārstēties, ir pašiem sev izveidot licencēšanas modeli. Sanāk viss dienas darbs apkopojot pasaules labāko praksi vējā?
Papa 27.01.2021 23:22
Diemžēl, jāpiekrīt daļēji Jūsu apgalvojumam.
Esmu saskāries ar pārņemtiem dokumentiem no ārpakalpojumu grāmatvežiem, ka negribas tajos iekšā skatīties. Bet ir bijis arī citādi, ka uzmetot acis virsgrāmatai, saproti, ka kļūdu nav, un paņemot rokās dokumentu mapi, tu esi pateicīgs iepriekšējam grāmatvedim par ieguldīto darbu. Manis pēc var veidot kādu modeli grib, ja gribēšu šajā jomā strādāt, es strādāšu. Ja vajadzēs mācīties, esmu gatavs to darīt. Bet man nepatīk kaut ko darīt, darīšanas pēc. Mācīties tikai tāpēc, ka mani automātiski ieskaita riska grupā kā noziedznieku? Visas atskaites uzņēmumiem iesniedzu savā vārdā, izņemot GP, bet arī tur ierakstu savus datus. Atskaitēs ir redzams, cik precīzi, cik laicīgi, un kādas ir kļūdas. Ir redzama katra mana darbība EDSā.
Aivareno
Aivareno 28.01.2021 10:16
6641 ziņojums
Я бы начала с того, что ввела специальную аккредитацию фирм, занимающихся профессиональным образованием.
Albina 28.01.2021 09:54
Это будет такая же профанация, но за деньги.
И вот с корочкой от такого обучения уже допускала бы к работе ответственным бухом
Albina 28.01.2021 09:54
Не смешите мою голову. Через "мои руки" прошло столько таких с корочками! У них совсем другие способности. И чем хуже профессиональные, тем настойчивее прочие.
Tehnolog
Tehnolog 28.01.2021 12:03
3093 ziņojumi
Я бы начала с того, что ввела специальную аккредитацию фирм, занимающихся профессиональным образованием.
Albina 28.01.2021 09:54
Это будет такая же профанация, но за деньги.
И вот с корочкой от такого обучения уже допускала бы к работе ответственным бухом
Albina 28.01.2021 09:54
Не смешите мою голову. Через "мои руки" прошло столько таких с корочками! У них совсем другие способности. И чем хуже профессиональные, тем настойчивее прочие.
Tehnolog 28.01.2021 12:03
Ну по крайней мере там практически знания дают
Albina
Albina 28.01.2021 12:08
64576 ziņojumi
.
Aivars007
Aivars007 02.02.2021 17:05
26981 ziņojums
.
Aivars007
Aivars007 02.02.2021 17:06
26981 ziņojums
Tomēr bez pārmaiņām nav iespējams progress
Aivars007 02.02.2021 17:05
Ceram uz veiksmīgu sadarbību turpmāk!
Aivars007 02.02.2021 17:06
Кажется зажглась "зелёная лампочка"!
Tehnolog
Tehnolog 02.02.2021 17:23
3093 ziņojumi
.
Aivars007
Aivars007 02.02.2021 17:45
26981 ziņojums
Складно рассказывала
Loral
Loral 02.02.2021 19:50
1163 ziņojumi
По сути всё это письмо можно сжать до одного предложения: Mēs savas kļūdas neatzīstam un neatzīsim.
Ant_lv
Ant_lv 02.02.2021 19:57
3387 ziņojumi
Да что вы, что вы, kādas kļūdas!
Мы и так пятилетку в три года, герои труда!!!
Поэтому 14-ю премию - в студию.
Loral
Loral 02.02.2021 21:29
1163 ziņojumi
.
Aivars007
Aivars007 05.02.2021 12:26
26981 ziņojums
Разогнать их всех, там сверху,
да заменить то некем - вот в чем беда...
Mu-maija
Mu-maija 05.02.2021 13:14
15808 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.