По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS)

Новый раздел Maksājumi un nomaksas stāvoklis Uz tēmu sarakstu

Новый раздел Maksājumi un nomaksas stāvoklis
Если еще кто-то не заметил, в ЭДС наконец появился новый раздел Maksājumi un nomaksas stāvoklis.
В Maksājumu vēsture заходить не советую, зависает намертво
Albina
Albina 08.01.2021 10:34
64595 ziņojumi

Atbildes (171)

Piekrītu, Aivar, ka kreņķēties nav pamata. No PVN pārmaksas jau noņēma tos nelaimīgos grafikus otru reizi, neskatoties, ka tie jau decembrī samaksāti, bet tagad vēl grūtāk inspektorēm paskaidrot, ka noņemts otru reizi, jo kā viņas saka - jums taču parāda nav! Jums taču viss kārtībā. Tur kādam skrupulozi ir jāiedziļinās ikvienā situācijā, nevar pieiet pēc viena principa - ja nav nodokļu parāda, tad viss ir samaksāts un viss ir kārtībā. Man kaut kā zūd cerība, ka izdosies tikt pie skaidrības.
Uce
Uce 17.04.2021 11:13
218 ziņojumi
Tikai ne pesimismu!
Jācer uz labāko!
Vienīgais, ko varu līdzēt, painteresēties "augšās", kad plāno sakārtot šo jomu.
Nav jau tās brīvās vaļas tik daudz, kā gribētos.
Ja izbrīvēšu laiku, painteresēšos.
Aivars007
Aivars007 17.04.2021 12:04
26981 ziņojums
Tā ir, nervi pirmajā vietā! Kolēģi, vai varat apstiprināt, ka Jums manuāli laboja maksājumus un novirzīja tur, kur bijāt paredzējuši? Man inspektors vienkārši sāka draudēt, ka esam ļaunprātīgi nemaksātāji un anulēs grafikus. Un draudēšana vairs nav normālas sadarbības ietvaros, pat ja sistēma nepilnīga.
Papa
Papa 17.04.2021 13:27
141 ziņojums
Мне исправили, Звонила в "maksājumu attiecināšanas daļa"
Sm
Sm 17.04.2021 14:55
860 ziņojumi
Vienu reizi, š.g. janvārī, izdevās šos samaksātos grafikus izņemt no š.g. maksājamiem nodokļiem, inspektore teica, ka to var izdarīt IT speciālisti un to arī izdarīja. Martā, kad veica sistēmas uzlabojumus, un kad atkal tie nelaimīgie grafiki atlēca atpakaļ, inspektore teica, ka neko nevar izdarīt, ir jāraksta vēstule Nodokļu pārvaldei par maksājumu attiecināšanu. Viņi varot manuāli kaut ko tur labot. Nezinu. Redzēs, kas mums sanāks. Gaidu atbildi.
Uce
Uce 17.04.2021 14:59
218 ziņojumi
У всех с графиками беда. Система не работает. Появились какие-то мифические долги + еще капают штрафные Постоянно на связи со своим инспектром, она называют сумму, которую нужно платить и потом сама что-то вручную исправляет. Говорит, что программисты в курсе проблемы, но пока ничего не меняется и не решается.
Albina
Albina 17.04.2021 18:13
64595 ziņojumi
Всем добрый день. Пожалуйста, подскажите как правильно.
В феврале 2021 в ВИД была подана precizējuma deklaracija PVN par 2019 в сторону увеличения.
В итоге на 31.12.2020 насчитали нам долг 103 (96 евро + 7 евро nokavejuma nauda).
Понятно, что теперь только с переплаты ПВН за январь 2021 снят этот долг и пени.
Вопрос - на эти 7,00 nokavejuma nauda в какой период таксации делать проводку :
Д 8260-К5721=7,00
Д 8610-К8260 =7,00 в 2020 или в 2021 году?
Kapuha
Kapuha 18.04.2021 14:07
398 ziņojumi
Piezvanīju VID darbiniecei, kura man EDSā atsūtīja atbildi. Arī mutiski atbilde bija viennozīmīga un nepārprotama: kopš vienotā konta ieviešanas par jebkuru "uz augšu" labotu deklarāciju jāmaksā nokavējuma nauda, kaut arī kontā ir neizmantota nauda. Un mainīta nav likumdošana, bet "principi" - nodokļu maksājums ir saņemts valsts budžetā brīdī, kad ir izpildīti abi priekšnosacījumi vienlaicīgi – noteiktā termiņā iesniegta nodokļa deklarācija un noteiktā termiņā saņemts nodokļa maksājums vienotajā nodokļu kontā. Un deklarācijas labošana skaitās iesniegšanas termiņa kavējums.
Abra
Abra 19.04.2021 09:30
2285 ziņojumi
Piezvanīju VID darbiniecei, kura man EDSā atsūtīja atbildi. Arī mutiski atbilde bija viennozīmīga un nepārprotama: kopš vienotā konta ieviešanas par jebkuru "uz augšu" labotu deklarāciju jāmaksā nokavējuma nauda, kaut arī kontā ir neizmantota nauda. Un mainīta nav likumdošana, bet "principi" - nodokļu maksājums ir saņemts valsts budžetā brīdī, kad ir izpildīti abi priekšnosacījumi vienlaicīgi – noteiktā termiņā iesniegta nodokļa deklarācija un noteiktā termiņā saņemts nodokļa maksājums vienotajā nodokļu kontā. Un deklarācijas labošana skaitās iesniegšanas termiņa kavējums.
Abra 19.04.2021 09:30
Netaisnīgi bezgala. Kāda tad nozīme tam vienotajam kontam. Teorētiski es varu ieskaitīt tajā lieku naudu un ja tajā brīdī, kad laboju deklarāciju uz augšu, ir nenovirzītā nauda, tad to arī paņem, ja nav, loģiski, ka rēķina kavējumu. Kā viņi paši tur nesaputrojas savās shēmās? Vienmēr jāizdomā kaut kas jauns
Uce
Uce 19.04.2021 10:05
218 ziņojumi
Как они уже задолбали своми "трактовками"
Albina
Albina 19.04.2021 11:11
64595 ziņojumi
Piezvanīju VID darbiniecei, kura man EDSā atsūtīja atbildi. Arī mutiski atbilde bija viennozīmīga un nepārprotama: kopš vienotā konta ieviešanas par jebkuru "uz augšu" labotu deklarāciju jāmaksā nokavējuma nauda, kaut arī kontā ir neizmantota nauda. Un mainīta nav likumdošana, bet "principi" - nodokļu maksājums ir saņemts valsts budžetā brīdī, kad ir izpildīti abi priekšnosacījumi vienlaicīgi – noteiktā termiņā iesniegta nodokļa deklarācija un noteiktā termiņā saņemts nodokļa maksājums vienotajā nodokļu kontā. Un deklarācijas labošana skaitās iesniegšanas termiņa kavējums.
Abra 19.04.2021 09:30
Manuprāt, ir ļoti jāpacenšas, lai uzskatītu, ka otrais priekšnosacījums nav izpildīts. To pat mūsu tiesa, kas vienmēr spriež tā, kā saka VID, būtu spējīga saprast, vai nauda ir iemaksāta vienotajā kontā vai nav.
Ilzex
Ilzex 19.04.2021 11:44
2666 ziņojumi
Tā kā man nav tādu klientu, kam būtu grafiki (jo man nepatīk rakstīt pieteikumus nodokļu grafikiem), tad daļa no kaislībām ap nomaksas stāvokli man iet secen. Arī deklarācijas tagad netaisos labot. Man gan būtu bijis pārmaksas palielinājums. Taču tā, kā mēdz čakarēt, izskatot pārmaksas (un par attiecīgo mēnesi es jau esmu man pienākošos "devu" saņēmusi), tad man vieglāk tos pāris rēķinus iegrāmatot par pilnu summu uz izdevumiem. Savam klientam pateicu - ja atsūtīsiet rēķinu vienu mēnesi vēlāk, tad iekļaušu, ja kavēsieties par diviem - tad zaudēsiet to PVN.
Vai kāds varbūt var pastāstīt, kas notiek, ja ir bijusi pārmaksa, piemēram 900 eur, tā ir apstiprināta un novirzīta citiem nodokļiem, bet tagad tā palielinātos par vēl 150 eur. Vai VID tagad pārbaudītu pārmaksu 1050 eur vai tikai 150 un par tiem 900 vairs otrreiz neķēpātos?
Ilzex
Ilzex 19.04.2021 11:51
2666 ziņojumi
Es daru līdzīgi kā Ilze - kopš dzimšanas.
Neļauju čakarēties ar PVN precizējumiem. Tikai ārkārtas gadījumā. Vienu reizi mūžā, ne vairāk.
Kas ir ārkārtas gadījums - nav definēts.
Ir grāmatveži, kuri to vien dara, kā iesniedz precizējumus. Un ne jau vienmēr klienta vainas dēļ.
Esmu pārņēmis uzņēmumus, kuros PVN deklarācijas precizētas n reizes. Katru mēnesi.
Nu tad tādiem lai arī VID čakarē smadzenes! Man viņu it nemaz nav žēl.

P.S. Vienam klientam man grafiki ir (2 gab.).
Saskaņā ar grafikiem ieliku bankā maksājumus līdz grafika beigām un pateicu - pamēģini tikai kaut vienu dienu nokavēt - āda pār kārti un gaļa kubulā!
Tajos grafikos nokavējuma naudas jau ir iekļautas. Tās arī jau iepriekš iegrāmatoju.
Tagad gaidu, kad grafiki beigsies, tad arī skatīšos. Skriet pa priekšu lokomotīvei... nu, nav man tādas jaudas.
Kurai ir liekais svars, lai tik dragā... Noderēs varbūt...
Lūdzu, neņemt ļaunā.Tas tikai draudzīgs šaržs.
Aivars007
Aivars007 19.04.2021 12:00
26981 ziņojums
Vistrakāk ir, kad "uzrodas" kāds reversais, tad ir jāprecizē attiecīgais periods, gribi vai nē. Kādreiz arī labi varēja redzēt PVN nesakritības, tagad droši vien viņi redz, mēs nē.
Par PVN pārmaksu pārbaudi dikti atkarīgs no inspektores, citas ir ļoti cilvēcīgas, ka pat neliek dokumentus skenēt par PL iegādi, citas tik ietiepīgas un principiālas, ka pat darba zābaku čekus liek skenēt. Atbildot Ilzei, esmu palielinājusi ar precizējumu PVN pārmaksu, bet vēl nepārbaudītu, tad, protams, novirza ar pārbaudes datumu, neatkarīgi kad sniegti precizējumi vai deklarācija.
Ja runā par grafikiem, tad nudien labāk gaidīt, kad tie beigsies, citādi tur nelīdzēs ne skriešana, ne svars. Drīz jau vajadzētu tiem beigties, kam uz gadu piešķīra. Tieši tāpat arī nodokļu atlikumus līdzinu vismaz par iepriekšējo mēnesi, it īpaši ja ir PVN pārmaksas.
Uce
Uce 19.04.2021 12:56
218 ziņojumi
Redz gan PVN starpības. Man šķita, ka vienu brīdi neredzēja. Viss kārtībā šajā jautājumā
Uce
Uce 19.04.2021 13:02
218 ziņojumi
VID izstrādājis materiālu, kā apieties ar nodokļu maksājumu pārskatiem. Lai saprastu to, ko kādreiz varēja saprast ar aizvērtām acīm, kārtējo reizi jābeidz kādi deju kursi

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/28.04.2021_informativais_par_xml_uz_excell.pdf
Abra
Abra 06.05.2021 12:41
2285 ziņojumi
VID izstrādājis materiālu, kā apieties ar nodokļu maksājumu pārskatiem. Lai saprastu to, ko kādreiz varēja saprast ar aizvērtām acīm, kārtējo reizi jābeidz kādi deju kursi

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/28.04.2021_informativais_par_xml_uz_excell.pdf
Abra 06.05.2021 12:41
Albina
Albina 06.05.2021 12:50
64595 ziņojumi
VID izstrādājis materiālu, kā apieties ar nodokļu maksājumu pārskatiem. Lai saprastu to, ko kādreiz varēja saprast ar aizvērtām acīm, kārtējo reizi jābeidz kādi deju kursi

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/28.04.2021_informativais_par_xml_uz_excell.pdf
Abra 06.05.2021 12:41
Если честно это абсурд.
Во-первых, не все могут позволить себе платный Microsoft, в Open office не открывается.
Во-вторых, какого фига мы должны терять время каждый раз на вот эти вот таблички.
Налоговая себе оптимизировала работу с этим единым счетом за деньги налогоплательщиков, а бухгалтерам очередная головная боль.
Я вчера понять не могла откуда у фирмы без долгов (всегда платится заранее и долгов по факту нет никогда) образовалась кавэюма науда. То насчитают, то снимут. И капайся в нижнем белье налоговой!
Elecbird
Elecbird 06.05.2021 12:50
2599 ziņojumi
Они что, не могут сделать эти фильтры в самом EDS?!
Elecbird
Elecbird 06.05.2021 12:52
2599 ziņojumi
Šajā murgā gan es neko nesaprotu.
Vienā un tajā pašā dienā vairāk kā 10 ieraksti par kaut kādām nokavējuma naudām...
Laikam tur patiešām vairs neviens nedraudzējas ar galvu.
Aivars007
Aivars007 06.05.2021 12:53
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.