По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

nemaksājoši klienti Uz tēmu sarakstu

nemaksājoši klienti
Kolēģi, kas sniedz ārpakalpojumus - ko darat ar nemaksājošiem klientiem? Tīri ziņkārība
Ok, skaidrs - pakalpojumu pārtrauc sniegt. Un tālāk? Dokumentus aizturat? Atlikumus nedodat? Šantažējat ar VID? Vienkārši man te viens smags gadījums, kas uz manu tekstu, ka atlikumus iedošu, kad samaksās parādus, paziņoja, ka tad viņam no manis neko navajag. Ko darīs nabaga jaunā grāmatvede, es pat iedomāties nevaru
_susurs_
_susurs_ 20.01.2021 14:24
831 ziņojums

Atbildes (8)

Документы обязаны отдать. ИМХО остатки не отдаю, так как за выполненную работу не получены деньги. Если клиенту от вас ничего не нужно, то все сложно. Тогда все индивидуально, можно припугнуть Регистром, что заблокируете попытку продать фирму "дропу" и если пугать VID - но не фирму, а valde - так работает лучше (как думает бизнесмен, - кину бухгалтера, все ровно фирму переписывать на бомжа, все висяки останутся на старой фирме, а он чистый).
Otkat
Otkat 20.01.2021 14:59
1241 ziņojums
Kolēģi, kas sniedz ārpakalpojumus - ko darat ar nemaksājošiem klientiem? Tīri ziņkārība
Ok, skaidrs - pakalpojumu pārtrauc sniegt. Un tālāk? Dokumentus aizturat? Atlikumus nedodat? Šantažējat ar VID? Vienkārši man te viens smags gadījums, kas uz manu tekstu, ka atlikumus iedošu, kad samaksās parādus, paziņoja, ka tad viņam no manis neko navajag. Ko darīs nabaga jaunā grāmatvede, es pat iedomāties nevaru
_susurs_ 20.01.2021 14:24
Arī par šādiem gadījumiem vajadzētu domāt saistībā ar normatīvajiem aktiem.
Pašlaik - slīcēja glābiņš paša slīcēja rokās.
Aivars007
Aivars007 20.01.2021 15:03
26981 ziņojums
Vienkārši man te viens smags gadījums, kas uz manu tekstu, ka atlikumus iedošu, kad samaksās parādus, paziņoja, ka tad viņam no manis neko navajag. Ko darīs nabaga jaunā grāmatvede, es pat iedomāties nevaru
_susurs_ 20.01.2021 14:24
Sakārtotu līdz periodam, par kuru samaksāts, uzrakstītu skaistu vēstuli, oficiāli pārtrauktu līgumu, uzrakstītu dokumentu pieņemšanas nodošanas aktu, un atdotu dokumentus, lai peld tālāk. Ko darīs nākamais grāmatvedis - es par to nedomāju. Izturos pret visiem ar cieņu! Tas atmaksājas!
Aivareno
Aivareno 20.01.2021 15:13
6641 ziņojums
Kolēģi, kas sniedz ārpakalpojumus - ko darat ar nemaksājošiem klientiem? Tīri ziņkārība
Ok, skaidrs - pakalpojumu pārtrauc sniegt. Un tālāk? Dokumentus aizturat? Atlikumus nedodat? Šantažējat ar VID? Vienkārši man te viens smags gadījums, kas uz manu tekstu, ka atlikumus iedošu, kad samaksās parādus, paziņoja, ka tad viņam no manis neko navajag. Ko darīs nabaga jaunā grāmatvede, es pat iedomāties nevaru
_susurs_ 20.01.2021 14:24
Cik ir nemaksājošs? Vai ir jēga tādas situācijas ievilkt? Jo ātrāk tiek no tāda vaļā, jo labāk.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 20.01.2021 15:13
2557 ziņojumi
Как в Договоре прописано. Изначально не принимать документы, если не оплачен предыдущий счет. Сразу подписывать акт сверки, подтверждающий долг. И с долгами не затягивать . Жалко терять Клиента? Тогда будете просить, убеждать, угрожать и т.д.
Anica
Anica 20.01.2021 15:13
271 ziņojums
Написать сухое заказное письмо Правлению поимённо (напомнить им о ответственности согласно законодательства) только цифры и статьи закона. По описи передать( переслать) первичку(только, что Вам передавали в бумажном варианте) и все .Приложить счёт о оплате. А зачем ёё хранить у себя. Зачем такой Клиент ,который Вас не уважает. В ассоциации можно создать список для внутреннего пользования.
Milagris
Milagris 20.01.2021 15:50
63 ziņojumi
Viss ir jāatdod, un tad jāsniedz prasība tiesā vai maksātnespējas pieteikums. Ja Jūs to nedarāt, tad uzņēmuma īpašnieks var vērsties policijā pēc Krimināllikuma 217. panta - Grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšana. Datu bāzi no grāmatvedības programmas arī vēlams nodot.
Citēšu Andu Ziemeli: "Autortiesību likums nosaka, ka „3) datu bāze — neatkarīgu darbu, datu vai citu materiālu krājums, kas sakārtots sistemātiski vai metodiski un individuāli pieejams elektroniskā vai citādā veidā…”. BET jāsaprot, ka datorprogrammās datu bāze ir programmas neatņemama sastāvdaļa, jo tajā tiek ievadīti dati.
Jāņem vērā, ka GPS nav DB autors, jo datu bāze tiek veidota grāmatvedības sistēmā, un tās autors ir uzņēmums, kas grāmatvedības programmu ir izstrādājis. Datu bāzē GPS datus ievada atbilstoši katra uzņēmuma grāmatvedības specifikai. Datu bāze fiziskā formā tiek saglabāta GPS datorā, savukārt datu fails ir grāmatvedības informācijas kopums, kurā uzkrāti uzņēmuma grāmatvedības dati. Ja agrāk tie bija papīra formātā – grāmatas, žurnāli, memoriālorderi, virsgrāmata vai galvenā grāmata u.c., tad šobrīd tie ir elektroniskā formātā.
Tā kā GPS savos līgumos apņemas veikt grāmatvedības uzskaiti, tad GPS nebūt nav tiesību atteikties izsniegt uzņēmumam tam piederošos grāmatvedības uzskaites datus jebkādos formātos – papīra vai elektroniskā veidā saglabātos, kā arī tas ir ļoti nekorekti prasīt par to papildus samaksu!
Vienīgais iemesls, kādēļ GPS nevēlas atdot uzņēmumam tam piederošos grāmatvedības reģistrus elektroniski (programmas datu failu veidā) – baidās, ka uzņēmuma vadība konstatēs nepilnības grāmatvedības uzskaitē un cels materiālas pretenzijas. GPS, kas kārto uzskaiti kārtīgi un pēc labākās sirdsapziņas, nekas neatteiksies no datu failu atdošanas, zinot, ka viņu kārtotā uzskaite ir precīza.
Nodoklitis
Nodoklitis 20.01.2021 21:57
224 ziņojumi
Viss ir jāatdod, un tad jāsniedz prasība tiesā vai maksātnespējas pieteikums. Ja Jūs to nedarāt, tad uzņēmuma īpašnieks var vērsties policijā pēc Krimināllikuma 217. panta - Grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšana. (...).
Nodoklitis 20.01.2021 21:57
Patiesībā - KL 217. panta kvalifikācija ir attiecināma TIKAI un VIENĪGI uz SDV, kā ekskluzīvo "oriģinālo" likumīgās atbildības subjektu saistībā ar attiecīgo grāmatvedību / statistiku. Vienīgā iespēja "piešūt lietu" vēl kādam citam = attiecīgās grāmatvedības (vai statistikas) saimnieka jeb SDV izdots (juridiski adekvāts!!!) likumīgās atbildības deleģējums (pilnvarojums), kuru kā pilnvarotais ir uzņēmies (piemēra pēc) GPS. Savukārt, ja šāda pilnvarojuma NAV - skat. iepr., bez variantiem.
Vsv.vsv
Vsv.vsv 21.01.2021 00:54
104 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.