По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Par licencēšanu un studijām Uz tēmu sarakstu

Par licencēšanu un studijām
Grozījumi likumā 'Par grāmatvedību' https://titania.saeima.lv/LIVS13/SaeimaLIVS13.nsf/WEBRespDocumByNum?OpenView&restricttocategory=583/Lp13|3490| pieņemti 3.lasījumā. Nav iemesla domāt, ka neizsludinās.
Varbūt būs noderīgi. Līdz 18.februārim RTU var pieteikties
https://www.rtu.lv/lv/studijas/uznemsana/ziemas-uznemsanaUzņēmējdarbība un vadīšana.
Lekcijas attālināti (skaties unid2.rtu.lvklausies datorā). Pirmās lekcijas bija 30.janvārī... saprotu, ka ortus (id2.rtu.lv) ir pieejami visi video utt.
Some
Some 13.02.2021 12:43
124 ziņojumi

Atbildes (58)

Vai tad jau nevar redzēt, kas sagatavo GP,...
Ināra - naivums... tur ir sarakstīti zili un zaļi brīnumi...
Aivars007 01.03.2021 18:21
Ziļi un zaļi brīnumi ir visur - vakar piemēram "sacepos" , kad gribēju vienam saimnieciskās darbības veicējam (kas nekur citur nav nodarbināts) iesniegt GID. No 22000 ieņēmumu, ko izmaksājušas tikai juridiskas personas, D3 "ieleca" tikai nedaudz virs 3000. Tad sāku pētīt, kas tad nav nodeklarējuši. Visus nepētīju, papētīju lielāko - kas nebija nodeklarējis ap 16 000, nelabi sametās. Žēl palika tās firmas īpašnieku ( pazīstami mākslinieki) , grāmatvedis it kā uzņēmuma norādīts GP, bet tālāk meklējot, redzu, ka tai personai ir grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums. (juridiskā adrese Aivar007 Jūsu mikrorajonā)
Sandra48
Sandra48 02.03.2021 13:48
324 ziņojumi
Vai tad jau nevar redzēt, kas sagatavo GP,...
Ināra - naivums... tur ir sarakstīti zili un zaļi brīnumi...
Aivars007 01.03.2021 18:21
Ziļi un zaļi brīnumi ir visur - vakar piemēram "sacepos" , kad gribēju vienam saimnieciskās darbības veicējam (kas nekur citur nav nodarbināts) iesniegt GID. No 22000 ieņēmumu, ko izmaksājušas tikai juridiskas personas, D3 "ieleca" tikai nedaudz virs 3000. Tad sāku pētīt, kas tad nav nodeklarējuši. Visus nepētīju, papētīju lielāko - kas nebija nodeklarējis ap 16 000, nelabi sametās. Žēl palika tās firmas īpašnieku ( pazīstami mākslinieki) , grāmatvedis it kā uzņēmuma norādīts GP, bet tālāk meklējot, redzu, ka tai personai ir grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums. (juridiskā adrese Aivar007 Jūsu mikrorajonā)
Sandra48 02.03.2021 13:48
Sakiet adresi - piekāpšu un sadošu bietē...
Aivars007
Aivars007 02.03.2021 14:11
26981 ziņojums
Tiem, kas veic saimniecisko darbību, nav nekādas lielas nozīmes, cik noziņoto ieņēmumu "ielec" D3 pielikumā. Visdrīzāk summārie ieņēmumi būs lielāki. Ja jūs norādīsiet lielākus ieņēmumus, VID nebrīnīsies un neprotestēs. Sliktāk būtu, ja būtu noziņoti 22 tūkstoši, bet jūs parādītu tikai 3000.
Ilzex
Ilzex 02.03.2021 16:03
2666 ziņojumi
To jau es saprotu, ka tam nav nozīmes no šī saimnieciskā darbības veicēja puses, D3 aizpildam pēc fakta. Es par to, ka vismaz 6 uzņēmumi šajā gadījumā nebija deklarējuši, t.i. nav grāmatvežu vispār (vai valdes loceklis). Bet esmu redzējusi VID vēstuli vienam tādam SDV, kas sūtīta bija pērn novembrī par 2019.gaduun vēstules būtība bija, ka Jūsu bankas konta izrakstā ir tādi un tādi ienākumi, kāpēc neesiet deklarējis. Tātad VIDs bija jau iepazinies ar personas konta izrakstu, kur labi bija identificējami izmaksātāji, kas protams arī izmaksas nebija deklarējuši.
Sandra48
Sandra48 02.03.2021 16:39
324 ziņojumi
To jau es saprotu, ka tam nav nozīmes no šī saimnieciskā darbības veicēja puses, D3 aizpildam pēc fakta. Es par to, ka vismaz 6 uzņēmumi šajā gadījumā nebija deklarējuši, t.i. nav grāmatvežu vispār (vai valdes loceklis). Bet esmu redzējusi VID vēstuli vienam tādam SDV, kas sūtīta bija pērn novembrī par 2019.gaduun vēstules būtība bija, ka Jūsu bankas konta izrakstā ir tādi un tādi ienākumi, kāpēc neesiet deklarējis. Tātad VIDs bija jau iepazinies ar personas konta izrakstu, kur labi bija identificējami izmaksātāji, kas protams arī izmaksas nebija deklarējuši.
VID katru gadu no bankām saņem informāciju par fizisko personu debeta apgrozījumu kontā.
Un... uzdod jautājumus, protams.
Aivars007
Aivars007 02.03.2021 16:54
26981 ziņojums
Tātad VIDs bija jau iepazinies ar personas konta izrakstu, kur labi bija identificējami izmaksātāji, kas protams arī izmaksas nebija deklarējuši.
Sandra48 02.03.2021 16:39
VID bija iepazinies ar bankas atsūtīto info par bankas konta debeta apgrozījumu, pārējā informācija viņiem netiek sniegta. Tāpēc viņi prasa paskaidrojumus no fiziskās personas, jo VID rīcībā esošā informācija neatbilst šim konta debeta apgrozījumam.
Aivareno
Aivareno 02.03.2021 17:03
6641 ziņojums
To jau es saprotu, ka tam nav nozīmes no šī saimnieciskā darbības veicēja puses, D3 aizpildam pēc fakta. Es par to, ka vismaz 6 uzņēmumi šajā gadījumā nebija deklarējuši, t.i. nav grāmatvežu vispār (vai valdes loceklis). Bet esmu redzējusi VID vēstuli vienam tādam SDV, kas sūtīta bija pērn novembrī par 2019.gaduun vēstules būtība bija, ka Jūsu bankas konta izrakstā ir tādi un tādi ienākumi, kāpēc neesiet deklarējis. Tātad VIDs bija jau iepazinies ar personas konta izrakstu, kur labi bija identificējami izmaksātāji, kas protams arī izmaksas nebija deklarējuši.
Sandra48 02.03.2021 16:39
Manam vienam klientam pagājušā gadā bija tāda vēstule. VID skatījās D3 deklarācijas aili, kur jau ir peļņa no SD un loģiski, ka tā nesakrīt ar bankas ziņām. Tāpēc es viņiem skaidroju, ka jāpaceļ augstāk acis un jāskatās aile" Ieņēmumi no SD" un tie 100% sakrīt ar bankas info (klientam nav darījumu sk.naudā), tātad viss nodeklarēts. Tālāk no VID klusums
Elita33
Elita33 02.03.2021 18:42
510 ziņojumi
Redzēts arī aicinājums lauksaimniekam reģistrēties kā PVN maksātājs, jo gada ieņēmumi pārsniedz 40 000 EUR vai sniegt skaidrojumu par nereģistrēšanās iemesliem . Atkal bija jātērē savs laiks un jāskaidro, ka VID norādītos gada ieņēmumus veido tai skaitā ES atbalsts lauksaimniecībai (subsīdijas) , kurām D3 deklarācijā ir atsevišķa aile Nr.xx Līdz ar to labi var redzēt kā veidojas lauksaimnieka gada ieņēmumi. ES atbalsts nav PVN objekts, bet ieņēmumi no lauksaimniecības nesasniedz 40 000, tāpēc nereģistrēsies utt.

Kad redzu tādus brīnumus no VID, rodas jautājums, vai tiešām tikai grāmatvedim jāmācās, jāsaņem licence ?
Elita33
Elita33 02.03.2021 18:52
510 ziņojumi
Man savukārt dakteri no SD konta regulāri pārskaita naudu uz savu privāto kontu.
VID saskaita abus kontus kopā un bāc! - kāpēc neesat deklarējuši visus ieņēmumus?
Es uzsprāgu un gandrīz pārplīsu. Sulīga izlamāšanās palīdzēja - maniem klientiem šādas vēstules vairs nesūta.
Taču citiem gan palīdzēju rakstīt atbildes.
Aivars007
Aivars007 02.03.2021 18:52
26981 ziņojums
ES atbalsts nav PVN objekts,
Elita33 02.03.2021 18:52
Grib piežmiegt pēdējo?
kāpēc neesat deklarējuši visus ieņēmumus?
Aivars007 02.03.2021 18:52
Tas, ka jums ir ienākumi ir nevis jūsu nopelns, bet gan mūsu neizdarība. Šo frāzi VIDieši neatgādināja?
Ant_lv
Ant_lv 02.03.2021 18:57
3406 ziņojumi
Tas, ka jums ir ienākumi ir nevis jūsu nopelns, bet gan mūsu neizdarība. Šo frāzi VIDieši neatgādināja?
Ant_lv 02.03.2021 18:57
Nē, laikam piemirsa
Elita33
Elita33 02.03.2021 18:59
510 ziņojumi
Ахахаха, помню пришла тематика VID. Оказалось они не правильно пересчитали LV на EUR, отсюда и расхождения с данными EDS. Но сказали, раз пришли надо все проверить
Otkat
Otkat 02.03.2021 20:44
1241 ziņojums
IEROSINĀJUMS
Iekļaut jaunajā Grāmatvedības likumā normu - NEPIEŠĶIRT licenci, ANULĒT licenci visiem tiem grāmatvežiem, kuri darba dienā darba laikā neatbild pa telefonu.
Lai salīdzinātu norēķinus, ķēros pie zvanīšanas, jo salīdzināšanas aktus tagad sūta labi ja viens no simta.
Situācija kā jau muļķu zemē - absolūti neviens pa telefonu neatbild.
Kādas te izglītības, kādas te licences!
Nevis 96% ir debili, bet visi 99%.
Aivars007
Aivars007 12.04.2021 11:34
26981 ziņojums
Пишите письма мелким почерком, Айвар. Помогает.
Ant_lv
Ant_lv 12.04.2021 12:56
3406 ziņojumi
Es saprotu Aivara emocijas, bet, ja nu, piemēram, šiem grāmatvežiem ir mazi bērni, kuriem vienlaikus notiek tiešsaistes stundas un tādēļ nevar celt telefonu?
Es pati ceļu pilnīgi visiem nepazīstamiem numuriem, bet pēc Mērfija likuma, tikko sākšu ar kalkulatoru skaitīt kādu stabiņu, tā kāds pazvanīs
Ilzex
Ilzex 12.04.2021 13:52
2666 ziņojumi
Es saprotu Aivara emocijas, bet, ja nu, piemēram, šiem grāmatvežiem ir mazi bērni, kuriem vienlaikus notiek tiešsaistes stundas un tādēļ nevar celt telefonu?
Es pati ceļu pilnīgi visiem nepazīstamiem numuriem, bet pēc Mērfija likuma, tikko sākšu ar kalkulatoru skaitīt kādu stabiņu, tā kāds pazvanīs
Ilzex 12.04.2021 13:52
Aha, visas buhgalteršas pēkšņi apbērnojušās.
Visas kā viena.
Ne jau pirmā tāda diena.
Tas ir visu laiku. No simta vienu izdodas sazvanīt.
Ja ir tāda nepārvarama problēma - esi tik pieklājīga un atzvani!
Idiotisma augstākā pakāpe ir šī valsts un tās iemītnieki.
Aivars007
Aivars007 12.04.2021 14:01
26981 ziņojums
Ja man neceļ un neatzvana, tad es mēdzu īsziņā uzrakstīt savu jautājumu un tad jau lielākoties saņemu atbildi. Es gan aktus nosūtu saviem valdes locekļiem pa e-pastu un tad tās ir viņu problēmas nosūtīt adresātiem.
Ilzex
Ilzex 12.04.2021 16:51
2666 ziņojumi
Если я закончу
Struktūrvienība: Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Programmas veids un līmenis: Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība
Studiju virziens: Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība
Iegūstamais grāds un kvalifikācija: - / grāmatvedis vai tirgvedības speciālists, vai personāla speciālists

Это же подходит для получения лицензии?

a) ja ārpakalpojuma grāmatvedis ir fiziskā persona, tā ir ieguvusi vismaz pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību (koledžas izglītību) Profesionālās izglītības likuma izpratnē vai akadēmisko augstāko izglītību (vismaz bakalaura grādu) grāmatvedības, ekonomikas, vadības vai finanšu jomā un tai ir vismaz triju gadu pieredze grāmatvedības jomā,
Elecbird
Elecbird 01.04.2022 12:15
2599 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.