По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Un atkal NILLTFN Uz tēmu sarakstu

Un atkal NILLTFN
Jautājums ārpakalpojumu grāmatvežiem - cik bieži liekat ilggadīgajiem klientiem, kam nekas UR datos nemainās, pa jaunu parakstīt anketas par PLG?

Saķēros ar VID atkal, bet sāku domāt cik ļoti man ir pamats kasīties, varbūt es kaut ko nesaprotu. VID apgalvo, ka anketas jāievāc regulāri, ne retāk kā 18 mēnešos. Es likumā lasu, ka man riski ir jāizvērtē regulāri, ne retāk kā reizi 18 mēnešos, nevis Pēterītim piederošai mini SIA katru gadu jāprasa anketas. Anketa ir identifikācijas sastāvdaļa un Pēterīti es identificēju pirms darījumu uzsākšanas - man nevajag viņu vairāk identificēt. Kuram taisnība? Cik bieži vajag identificēt klientus? Un cik bieži vajag ievākt ID kopijas no viņiem?
_susurs_
_susurs_ 25.03.2021 15:46
831 ziņojums

Atbildes (10)

Cik VID inspektoru - tik likuma variantu.
Sen jau tas ir pierādījies.
Viennozīmīgas atbildes nav.
Es strīdētos pretī. Rakstveidā, protams.
Aivars007
Aivars007 25.03.2021 16:14
26981 ziņojums
Es nezinu, man šķiet, ka SEB banka man prasa biežāk nekā reizi gadā "atjaunot" klienta informāciju.
Bet jautājums ir par to, ka ja klients ir ilggadīgs, tad grāmatvedis par viņu visdrīzāk zina daudz vairāk, nekā var iekļaut anketā.
Nu vienīgi to, vai nav politiski nozīmīga persona, var paprasīt.
No otras puses - savākt anketu, iespējams, ir vieglāk, nekā citādi dokumentēt klienta risku izvērtējumu.
Ilzex
Ilzex 25.03.2021 16:41
2666 ziņojumi
Видел, клаузу - клиент обязуется предупредить об изменениях данных анкеты в теч. X времени.
Otkat
Otkat 25.03.2021 17:14
1240 ziņojumi
А сейчас можно заключить договор о бух. обслуживании и анкету заполнить удаленно?
Elecbird
Elecbird 25.03.2021 17:16
2599 ziņojumi
А сейчас можно заключить договор о бух. обслуживании и анкету заполнить удаленно?
Elecbird 25.03.2021 17:16
Ar elektronisko parakstu visu var noformēt! Esmu slēdzis tā līgumus un arī iesniedzis tos VID.
Aivareno
Aivareno 25.03.2021 17:20
6641 ziņojums
А сейчас можно заключить договор о бух. обслуживании и анкету заполнить удаленно?
Elecbird 25.03.2021 17:16
Jā, drošais elektroniskais paraksts ir viena no neklātienes identifikācijas metodēm. Vienīgā problēma, ka šādi identificējot klientu, jūsu pašu kā pakalpojuma sniedzēja risks paaugstinās - tam ir jābūt aprakstītam jūsu risku novērtējumā.
_susurs_
_susurs_ 25.03.2021 17:39
831 ziņojums
А сейчас можно заключить договор о бух. обслуживании и анкету заполнить удаленно?
Elecbird 25.03.2021 17:16
Jā, drošais elektroniskais paraksts ir viena no neklātienes identifikācijas metodēm. Vienīgā problēma, ka šādi identificējot klientu, jūsu pašu kā pakalpojuma sniedzēja risks paaugstinās - tam ir jābūt aprakstītam jūsu risku novērtējumā.
_susurs_ 25.03.2021 17:39
Именно это и интересует... с другой стороны сейчас это не так просто встречаться очно с клиентами.
Elecbird
Elecbird 25.03.2021 18:06
2599 ziņojumi
.
Elecbird
Elecbird 25.03.2021 18:26
2599 ziņojumi
Kad reģistrējos Mintos platformā, tad viņiem bija interesanta metode. Jāaizsūta pases (vai ID kartes) foto, sava pašbilde un visbeidzot pašbilde, kurā redzama seja un arī attiecīgais dokuments.
Savukārt pie notāra viņiem ir tāda sistēma, ka telekonferences režīmā uzrāda dokumentu, bet arī aizsūta pases kopiju un tad ļauj elektroniski parakstīt (jo notāram nepietiek ar parakstu, viņiem vajag arī pārliecināties par personas rīcībspēju un to, ka cilvēks saprot, ko paraksta).

Iespējas ir dažādas, galvenais, lai jums nebūtu šaubu, ka klients ir Jānis Bērziņš, nevis Pēteris Kalniņš, par ko viņš uzdodas
Ilzex
Ilzex 25.03.2021 19:51
2666 ziņojumi
Оказывается есть целые правила Ministru kabineta noteikumi Nr. 392.

Но наверное мне лучше все таки встретится с клиентом, нежели себе дополнительно создавать нагрузку.
Elecbird
Elecbird 25.03.2021 20:07
2599 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.