По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

E-grāmatvedība Uz tēmu sarakstu

E-grāmatvedība
Sveicināti,
Būšu pateicīgs par Jūsu idejām, ieteikumiem, komentāriem.
Esmu neliela uzņēmuma vadītājs. Vēlos samazināt papīru kaudzes grāmatvedībā. Vienlaikus arī atvieglot ārpakalpojuma grāmatveža darbu. Ir ap 150-250 realizācijas rēķini mēnesī, kuri tiek izdrukāti, lai grāmatvedis faktiski uzrakstītu debets/kredīts (uz visiem rēķiniem identisks). Varbūt ir kāds risinājums kā to realizēt elektroniski? Ik pēc pusgada vairāku gadu garumā pētu rēķinu izrakstīšanas platformas/sistēmas un neviena no tām (man vismaz nav izdevies atrast) nepiedāvā rēķinā automātiski pievienot arī debets/kredīts ierakstus. Ja būtu šāda iespēja - tad būtībā varētu rēķinus nedrukāt un tos glabāt elektroniski. Varbūt Jums ir pieredze ar rēķiniem bez to drukāšanas un glabāšanu elektroniski? Vai idejas kā to realizēt? Apzinos visu to birokrātiju, taču jābūt kādiem risinājumiem, kā samazināt to nejēdzīgo papīru drukāšanu. Būšu pateicīgs par atsaucību.
Veiksmi darbos visiem!
Aniev
Aniev 01.04.2021 07:31
89 ziņojumi

Atbildes (19)

Debets/kredīts ierakstus pievieno grāmatvedības programmas. Labas programmas pievieno gandrīz automātiski. Lai atvieglotu ārpakalpojuma grāmatveža darbu jālieto sistēmas, no kuras var importēt rēķinu sarakstu par periodu (mēnesis, nedēļa).
Sbe
Sbe 01.04.2021 09:17
1150 ziņojumi
Pat Zalktis uzraksta reģistrācijas numuru un grāmatojumus uz rēķiniem vai pavadzīmēm.
Aivareno
Aivareno 01.04.2021 09:24
6641 ziņojums
Вообще-то Дебет/Кредит на документах уже давно отменили. И даже регистрационный номер можно не ставить. Я ставлю, так я вижу что документ проведен.
Albina
Albina 01.04.2021 09:51
64576 ziņojumi
Pajautājiet Andaz - viņa ir profesionāle.
Pastāstīs vēl vairāk - kā to visu palaist mākoņos - tad vispār nebūs nekādu problēmu.
Aivars007
Aivars007 01.04.2021 10:02
26981 ziņojums
Paldies! Ja tiešām vairs nav tādas prasības rakstīt debets/kredīts uz rēķiniem, tad praktiski nevajadzētu būt problēmām rēķinus turēt PDF formātā "mākonī", kur tiek klāt arī grāmatvedis. Tik vien kā jāpamaina ieradumi.
Aniev
Aniev 01.04.2021 10:38
89 ziņojumi
Grāmatvedības reģistru kārtošana tikai elektroniski pieļaujama vienīgi tādā gadījumā, ja netiek pārkāptas šā likuma prasības, turklāt nodrošināma šo reģistru attēlošana datora ekrānā lasāmā veidā un, ja nepieciešams, arī iespēja veidot to atvasinājumus papīra formā.

LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
Par grāmatvedību
Albina
Albina 01.04.2021 10:45
64576 ziņojumi
Paldies! Ja tiešām vairs nav tādas prasības rakstīt debets/kredīts uz rēķiniem, tad praktiski nevajadzētu būt problēmām rēķinus turēt PDF formātā "mākonī", kur tiek klāt arī grāmatvedis. Tik vien kā jāpamaina ieradumi.
Kā ar kulaku uz acs.
Vienīgi tiem jābūt arī iegrāmatotiem grāmatvedības programmā.
Kur glabājas - saskaņā ar Likumu par grāmatvedību (tagad), Grāmatvedības likumu (nākotnē).
Plus - Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju (MK).
Aivars007
Aivars007 01.04.2021 10:51
26981 ziņojums
Я ставлю, так я вижу что документ проведен.
Albina 01.04.2021 09:51
Es arī joprojām tā daru, man arī tā ērti kontrolēt.
Aivareno
Aivareno 01.04.2021 12:04
6641 ziņojums
Вообще-то Дебет/Кредит на документах уже давно отменили. И даже регистрационный номер можно не ставить. Я ставлю, так я вижу что документ проведен.
Albina 01.04.2021 09:51
А когда это отменили? Ещё в 2019 году vid чуть не штраф назначил , где то не поставила.
Torivi
Torivi 01.04.2021 12:59
256 ziņojumi
Вообще-то Дебет/Кредит на документах уже давно отменили. И даже регистрационный номер можно не ставить. Я ставлю, так я вижу что документ проведен.
Albina 01.04.2021 09:51
И на чеках тоже? Вот я отстала. А я и номера проводок ставлю
Torivi
Torivi 01.04.2021 13:02
256 ziņojumi
Можно дать ограниченный доступ в 1С, и например дать доступ к реализации (выставление счетов) и заносить приход
Otkat
Otkat 01.04.2021 13:41
1239 ziņojumi
Я ставлю, так я вижу что документ проведен.
Albina 01.04.2021 09:51
Es arī joprojām tā daru, man arī tā ērti kontrolēt.
Aivareno 01.04.2021 12:04
Es arī tā daru. Reiz mēģināju visus saņemtos dokumentus (pdf) likt datora mapē "saņemtie" un tad, kad ievadīts programmā, tad pārlikt mapē "kontētie". Bet tā ir ļoti grūti, it sevišķi, ja klienti nedisciplinēti un mēdz rēķinus iesūtīt ar kavēšanos, tad gadās, ka atsūta 2x. Izsekot, lai netiek ievadīts 2x utt paņēma tik daudz laika, ka tomēr atgriezos pie "papīra". Tikai vienam klientam man bija iespējams iztikt bez papīra, bet viņam bija 1) maz darījumu, 2) vienmēr viss kārtībā.
Ir gan daži klienti, kur es arī sagatavoju rēķinus, tādā gadījumā gan tos nedrukāju, jo tie tiek sagatavoti tieši Jumī, bet gan saglabāju pdf, lai ir, ko nosūtīt klientam.
Ilzex
Ilzex 01.04.2021 16:12
2666 ziņojumi
"Vēlos samazināt papīru kaudzes grāmatvedībā. Vienlaikus arī atvieglot ārpakalpojuma grāmatveža darbu. Ir ap 150-250 realizācijas rēķini mēnesī, kuri tiek izdrukāti, lai grāmatvedis faktiski uzrakstītu debets/kredīts".

150-250 realizācijas rēķini mēnesī tiek izdrukāti, lai grāmatvedim būtu vieglāk ievadīt rēķinus grām.programmā.
Protams, var ar vienu aci skatīties pdf failā, bet ar otro - grām.programmā.
Bet tas ir šausmīgi neērti.
Vienkāršākais veids, kā to saprast - atbraukt pie grāmatvežiem un eksperimenta pēc ievadīt ( bez kļūdām)
2-3 rēķinus pašam
Tad arī uzreiz būs skaidrs, cik tas pasākums atvieglo ārpakalpojuma grāmatveža darbu.
Loral
Loral 02.04.2021 23:53
1163 ziņojumi
Par saņemtajiem dokumentiem. Es nevaru iedomāties pagaidām tos nedrukāt, vēl jo vairāk, klienti tos atved jau izdrukātā veidā, dažus drukāju es. Kaut arī strādāju vienlaicīgi ar vairākiem monitoriem, tas tāpat nebūs ērti (varbūt varētu pierast), bet trūks kontroles. Savukārt, ja realizācijas rēķinus rakstu programmā, tad gan nav problēmu tos nedrukāt. Tā kā uzņēmumi ir dažādi, katrs citādi pieradis strādāt, tad arī man nākas pielāgoties. Pagaidām drukāju visus, un neķeru kreņķi.
Aivareno
Aivareno 03.04.2021 17:57
6641 ziņojums
Есть бухгалтерские программы в облаках, например https://paytraq.lv/у каждого свой доступ.
Solana
Solana 07.04.2021 19:25
100 ziņojumi
Viss jau jauki - tajos mākoņos.
Bet - kas notiek, kad nolīst lietus?
Aivars007
Aivars007 07.04.2021 20:18
26981 ziņojums
Пришла кроха к папе и спросила: "из чего состоят облака, папа? Ты говлришь из железок, а в школе говорят из воды."
Ant_lv
Ant_lv 07.04.2021 20:57
3387 ziņojumi
Ja iesūta el.parakstītu dokumentu,tad ja pārbaudīs,kur redzams,ka tas tā ir?
Kemera
Kemera 05.11.2021 13:25
362 ziņojumi
В самом документе видно, можно проверить через сам сайт загрузив документ
Otkat
Otkat 05.11.2021 15:14
1239 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.