По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

reģistrācija OSS Uz tēmu sarakstu

reģistrācija OSS
Vai kāds jau ir aizpildījis OSS reģistrācijas veidlapu un var palīdzēt ar izpratni?
un varbūt pat vispār sapratis principus turpmākai uzskaitei?
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 05.05.2021 15:20
2557 ziņojumi

Atbildes (134)

Noklausījos VID semināru, pagaidām viss šķiet tik samudžināts, ka jābrīnās ka var ko tādu izdomāt. Cerams, ka līdz jūnijam parādīsies konkrētākas vadlīnijas ar piemēriem no reālās dzīves. Pagaidām tikai teorija ar it kā cēlu vienlīdzības mērķi.
Sola
Sola 06.05.2021 18:51
2445 ziņojumi
jā, seminārā tie "dažādie" piemēri nederēja neviens.
un tas variants, ka pašiem nezin kur ir jāmeklē katras valsts likmes- tas pavisam jauks.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 06.05.2021 19:15
2557 ziņojumi
Ludmila, jums ir kāda e-komercija ? Man ir klienti, kas tirgojas caur etsy platformu, pagaidām ir panika, kā tur kaut ko varēs savilkt kopā.
Sola
Sola 06.05.2021 19:19
2445 ziņojumi
Ludmila, jums ir kāda e-komercija ? Man ir klienti, kas tirgojas caur etsy platformu, pagaidām ir panika, kā tur kaut ko varēs savilkt kopā.
Sola 06.05.2021 19:19
tas pats. tehniski sistēmā zinu kā sakārtot. bet tāpat EDS jāliek manuāli būs.
baigais čakars, lai sanāk viss precīzi tomēr.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 06.05.2021 20:00
2557 ziņojumi
Насколько я поняла ничего сложного не должно быть. Счета просто надо выставлять с PVN той страны, куда отправляете товар и вести учет по странам.
Декларацию по OSS еще не видела.
А уже можно подать на регистрацию с 01.07.2021?
Elecbird
Elecbird 07.05.2021 13:47
2599 ziņojumi
Насколько я поняла ничего сложного не должно быть. Счета просто надо выставлять с PVN той страны, куда отправляете товар и вести учет по странам.
Декларацию по OSS еще не видела.
А уже можно подать на регистрацию с 01.07.2021?
Elecbird 07.05.2021 13:47
jā, cik saprotu- reģistrēties jau var tagad.
gan rwģistrācijas, gan deklarācijas veidlapa jau ir EDS
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 07.05.2021 14:04
2557 ziņojumi
Спасибо. Зашла ради интереса посмотреть как это будет.
там где Kopsavilkums - Veicot maksājumu par deklarācijā aprēķināto PVN uz kontu LV33TREL1060000300000, jānorāda šāda informācija: LV/LVXXXXXXXXXX/Q3.2021
Интересно, оплата на единый счет надо отдельно пояснение писать... А если хочу всю сумму налогов заплатить одним разом? и PVN и остальные налоги.
Elecbird
Elecbird 07.05.2021 14:27
2599 ziņojumi
Ну да, еще более усложняют жизнь с единым счетом. Спасибо им.
Ant_lv
Ant_lv 07.05.2021 18:35
3405 ziņojumi
На товар можно накручивать НДС страны ЕС - получателя товара. А что делать с транспортными услугами (TNT, DHL, Latv. pasts)? Они иногда применяют Латвийский НДС к части своей услуги.
При формировании счета покупателю для предоплаты мы раньше выставляли стоимость товара + расходы на транспорт (выбранным методом доставки) в страну покупателя, добавляя латвийский НДС.
Какой алгоритм расчета стоимости доставки мы должны применять после 1 июля, чтобы высчитать полную стоимость товара и доставки ? Или теперь надо формировать 2 отдельных счета -на товар и на доставку ( с налогом страны получателя товара). Ведь потом эти транспортные фирмы нам будут выставлять счета с каким нологом - Латвийским или страны получателя товара?
Если кто-то понял в деталях, как это будет действовать с 1 июля после регистрации OSS, поделитесь.
Gvt
Gvt 10.05.2021 13:53
2071 ziņojums
Par reģistrāciju OSS - es pareizi saprotu, ka tas ir obligāti, ja pārsniedz 10 000 EUR (neieskaitot PVN) uz ES ?
Kkkk
Kkkk 10.05.2021 16:09
88 ziņojumi
Par reģistrāciju OSS - es pareizi saprotu, ka tas ir obligāti, ja pārsniedz 10 000 EUR (neieskaitot PVN) uz ES ?
Kkkk 10.05.2021 16:09
tad ir variants vai nu OSS, vai katrā valstī atsevišķi.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 10.05.2021 17:33
2557 ziņojumi
Par reģistrāciju OSS - es pareizi saprotu, ka tas ir obligāti, ja pārsniedz 10 000 EUR (neieskaitot PVN) uz ES ?
Kkkk 10.05.2021 16:09
tad ir variants vai nu OSS, vai katrā valstī atsevišķi.
Ludmila_st_ 10.05.2021 17:33
Saprotu to. Vairāk jautājums bija par pašu summu.
Kkkk
Kkkk 10.05.2021 23:36
88 ziņojumi
Vai kāds ir izpratis par rēķinu rakstīšanu, ja reģistrējas OSS? Saprotu, ka drīkst nerakstīt ES valstu klientiem, kas ir patīkami, bet ko darīt situācijā, ja kāds prasīs rēķinu?
Kkkk
Kkkk 26.05.2021 10:25
88 ziņojumi
Кто нибудь пробовал регистрироваться?. У меня не получается. При попытке проверить и сохранить документ пишет Darbību šobrīd neizdevās izpildīt. Mēģiniet vēlreiz pēc dažām minūtēm. Может я что-то делаю не так?
Jelena001
Jelena001 26.05.2021 10:48
1231 ziņojums
Я тоже не могу зарегистрироваться по этой же причине
Persona
Persona 26.05.2021 13:34
4 ziņojumi
Будем думать, что еще рано регистрироваться. EDS как всегда не готова.
Jelena001
Jelena001 26.05.2021 13:40
1231 ziņojums
Добрый день,
Будет ли е-коммерция, если у магазина (реального) есть страничка в Инстаграм и иногда подписчики заказывают товар и товар отправляют омнива?

спасибо
Ivl
Ivl 27.05.2021 09:16
1021 ziņojums
Насколько я поняла ничего сложного не должно быть. Счета просто надо выставлять с PVN той страны, куда отправляете товар и вести учет по странам.
Декларацию по OSS еще не видела.
А уже можно подать на регистрацию с 01.07.2021?
Elecbird 07.05.2021 13:47
Kāpēc jūs domājat rakstīt rēķinu, ja tas tieši ir uzsvērts kā atvieglojums, ka var nerakstīt? Pēc idejas vajadzētu pietikt, ka saraksta visu excelī ,sadala pa valstīm un tad liek EDS pa valstīm un likmēm, tik vajag kaut ko izprintēt no mājaslapas, kur pārdots, lai būtu pierādījumi. Jo ekomercijā tieši ir murgs tas rēķinu daudzums, kas jāizraksta un ja vēl tas būtu jāraksta pa dažādām likmēm, tas būtu stulbums darīt ko tādu, ko var nedarīt.
Kkkk
Kkkk 02.06.2021 15:36
88 ziņojumi
Nodokļu rēķinu var nerakstīt, bet darījumu apliecinošu dokumentu tāpat vajag. Tā vismaz skaidro VID. Iekopēju šeit VID atbildi uz manu jautājumu:

) PVN direktīva paredz, ka uzņēmumiem, kas reģistrējušies Savienības režīmam, par tālpārdošanas gadījumiem nav jāizraksta nodokļa rēķins. Vai tas ir atrunāts arī PVN likuma nākotnes readakcijā (atvainojos, neizdodas atrast)?
3. Saskaņā ar likuma 127.pantapirmās daļas 3.punkta(nākotnes redakcija) reģistrēts nodokļa maksātājs izraksta nodokļa rēķinu par preču piegādēm, kas veiktas saskaņā ar šā likuma 13.1 panta pirmo daļu, izņemot gadījumus, kad preču piegādātājs izmanto šā likuma 140.3 pantā (Savienības režīms) noteikto īpašo nodokļa režīmu.
Tātad, savienības režīma gadījumā nebūs obligāti jāizraksta nodokļa rēķins. Preču piegādes darījumam varēs izmantot attaisnojuma dokumentu, kurā ietverti likuma “Par grāmatvedību” 7.pantā noteiktie rekvizīti un informācija, taču nav arī aizliegts izrakstīt nodokļa rēķinu.
Nepieciešamības gadījumā aicinām iepazīties ar VID mājas lapā pieejamiem skaidrojošajiem materiāliem – VID sagatavoto metodisko materiālu “E-komercija” un Eiropas Komisijas informatīvo materiālu “Paskaidrojumi par e-komercijas PVN noteikumiem, Padomes Direktīva (ES) 2017/2455, Padomes Direktīva (ES) 2019/1995, Padomes Īstenošanas regula (ES) 2019/2026”, kas ievietoti VID mājas lapas www.vid.gov.lvsadaļas “E-komercija” apakšsadaļā “Informatīvie materiāli”.

----
Pagaidām tieši tehniski nav skaidrs, kā rīkoties, kamēr viss tiek pielāgots ar IT. Pagaidām ir doma rakstīt rēķinus bez PVN (t.i uz attaisnojuma dokumenta/ rēķina tikai kopsumma apmaksai) un tad grāmatvedībā jau pēc saraksta pa valstīm izdalīt katram attiecīgo PVN.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 03.06.2021 11:04
95 ziņojumi
Iekopēšu šeit vēl vienu VID atbildi, ja nu gadījumā kādam noder.

VID metodiskajā materiālā par E-komerciju (9.lpp) ir uzsvērts, ka uzņēmuma rīcībā ir jābūt skaidriem pierādījumiem par precēm, kas pārdotas, izmantojot viņa tīmekļa vietni, un precēm, kas pārdotas, izmantojot elektronisko saskarsmi. Kas šeit tiek domāts ar skaidriem pierādījumiem, un kādai informācijai ir jātiek apkopotai?
2. Ievērojot Pievienotās vērtības nodokļa likuma (nākotnes redakcija) 134.pantasestajā daļā noteikto, ja nodokļa maksātājs, kas, izmantojot elektronisku saskarni, piemēram, tirdzniecības vietu, platformu vai portālu, veicina preču piegādi Eiropas Savienībā personai, kas nav nodokļa maksātājs, saskaņā ar darījuma vietas noteikšanas noteikumiem ir pienākums:
1) veikt detalizētu uzskaiti, atbilstoši kurai ir iespējams identificēt preču piegādes, attiecībā uz kurām uzskata, ka nodokļa maksātājs pats ir saņēmis un piegādājis preces saskaņā ar šā likuma 6.pantapiekto vai sesto daļu;
2) uzturēt reģistru par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem, kuri nav minēti šīs daļas 1.punktā, atbilstoši Padomes 2011.gada15.marta Īstenošanas regulai (ES) Nr.282/2011, ar ko nosaka īstenošanas pasākumus direktīvai 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu;
3) glabāt uzskaiti par minētajiem darījumiem 10 gadus pēc tā gada 31.decembra kad darījums veikts.
Ja nodokļa maksātājs izmanto ārpussavienības režīmu (OSS), tas veic uzskaiti, kas noteikta 2011.gada15.marta PVN īstenošanas regulas (ES) Nr.282/2011 63.c pantā (nākotnes redakcija).
Nodokļa maksātāja veiktajā uzskaitē ietver šādu informāciju:
a) patēriņa dalībvalsts, kurā piegādātas preces vai sniegti pakalpojumi;
b) sniegto pakalpojumu veids vai piegādāto preču apraksts un daudzums;
c) preču piegādes vai pakalpojumu sniegšanas datums;
d) summa, kurai uzliekams nodoklis, norādot izmantoto valūtu;
e) visi turpmākie palielinājumi vai samazinājumi summai, kurai uzliekams nodoklis;
f) piemērotā PVN likme;
g) maksā
Ciparinjsh
Ciparinjsh 03.06.2021 11:06
95 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.