По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

reģistrācija OSS Uz tēmu sarakstu

reģistrācija OSS
Vai kāds jau ir aizpildījis OSS reģistrācijas veidlapu un var palīdzēt ar izpratni?
un varbūt pat vispār sapratis principus turpmākai uzskaitei?
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 05.05.2021 15:20
2557 ziņojumi

Atbildes (134)

vēl tālāk:
h) saņemto maksājumu datums un summa;
i) jebkādi maksājumi kontā, kas saņemti pirms preču piegādes vai pakalpojumu sniegšanas;
j) ja ir izrakstīts rēķins, rēķinā ietvertā informācija;
k) attiecībā uz pakalpojumiem – informācija, ko izmanto, lai noteiktu vietu, kur pircējs veic uzņēmējdarbību vai kur tam ir pastāvīgā adrese vai parastā dzīvesvieta, un attiecībā uz precēm – informācija, kas izmantota, lai noteiktu vietu, kur sākas un beidzas preču nosūtīšana vai transportēšana pircējam;
l) jebkādi pierādījumi par preču iespējamu atgriešanu, tostarp summa, kurai uzliekams nodoklis, un piemērotā PVN likme.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 03.06.2021 11:06
95 ziņojumi
Gala beigās- tas ir izrakstītais rēķins, kas nepieciešams:)
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 03.06.2021 11:17
2557 ziņojumi
Nu jā, tad tam atvieglojumam maza jēga. Bet, piemēram, nederētu diez tāds variants - viss excelī (vārdi, uzvārdi, adreses, prece, summa utt), saprotu ,ka jums arī Etsy ir, no turienes to visu smuki varētu sakopēt. Sarakstītu visu nepieciešamo , lai atbilst likuma Par grāmatvedību 7. Pantam. Tad pēc šī excel faila ievad
ītu programmā. Pierādījumu daļai par preci un summu - no Etsy var saglabāt pc vai izprintēt viņu ģenerētos invoicus.
Kkkk
Kkkk 03.06.2021 13:55
88 ziņojumi
Izlasīju kārtīgi visus 7. panta punktus, to visu mierīgi varētu sarakstīt excelī un 1 ieraksta veidā ievadīt programmā, bet uzdošu šo jautājumu EDS VID. Savādāk tam atvieglojumam vispār 0 jēga ir.
Kkkk
Kkkk 03.06.2021 14:05
88 ziņojumi
Gala beigās- tas ir izrakstītais rēķins, kas nepieciešams:)
Kā jūs domājiet darīt saistībā ar priekšnodokli? Jo saprotams, ka daļa jānorāda parastajā PVN deklarācijā un daļa OSS deklarācijā. Bet kā to vispār izdalīt? Jo pērkot izejvielas nevar zināt cik daudzas tiks iztērētas ES klientiem un cik daudzas 3. valstu klientiem, kā arī viss jau netiek iztērēts 1 ceturksnī, dalīt aptuveni pēc + - cik procentuāli darījumi?
Kkkk
Kkkk 03.06.2021 16:58
88 ziņojumi
OSS deklarācija vispār nekādu priekšnodokli neparedz, tikai katrai valstij maksājamo nodokli
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 03.06.2021 21:40
2557 ziņojumi
OSS deklarācija vispār nekādu priekšnodokli neparedz, tikai katrai valstij maksājamo nodokli
Ludmila_st_ 03.06.2021 21:40
Nebūs taisnība gan.
No VID materiāla EKomercija:
"Par priekšnodokli. Ja uzņēmējs, kurš reģistrējies savienības režīma izmantošanai Latvijā, šajā režīmā preču piegādāšanai vai sniegto pakalpojumu nodrošināšanai iepērk preces un/vai saņem pakalpojumus Latvijā, tad atgūt priekšnodokli var saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 113.pantā noteikto kārtību.
Deklarācija iesniedzama,izmantojot EDS.Deklarācijas forma ir atrodama EDS sadaļā “Dokumenti”–“PVN īpašā režīma dokumenti elektronisko sakaru, apraides un elektroniski sniegtiem pakalpojumiem”."
Kkkk
Kkkk 06.06.2021 15:40
88 ziņojumi
113.pants ir >113.pants. Nodokļa atmaksāšana citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam.

Un EDS redzamajā dekalrācijā - nav ailes priekšnodokļa uzrādīšanai
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 06.06.2021 19:04
2557 ziņojumi
113.pantsir >113.pants. Nodokļa atmaksāšana citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam.

Un EDS redzamajā dekalrācijā - nav ailes priekšnodokļa uzrādīšanai
Ludmila_st_ 06.06.2021 19:04
Jā, tik tiešām, apskatījos, deklarācijā tādas ailes nav. Un labi vien ir, ka nav
Kkkk
Kkkk 06.06.2021 19:36
88 ziņojumi
Par priekšnodokli - ja preces tiek pārdotas arī Latvijā, tad priekšnodoklis tiek atskaitīts un deklarēts parastajā kārtībā. Ja preces pārdot tikai ES valstu fiziskajām personām, tad ir ziepes, jo PVN ir jāprasa atpakaļ no 113.pantā noteiktajā kārtībā. Droši vien ja līdz šim pārdodat tikai uz ES, praktisku apsvērumu dēļ būtu vērts pārdot šad tad kaut ko sev pašam vai sievasmātei LOL.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 07.06.2021 17:34
95 ziņojumi
Par priekšnodokli - ja preces tiek pārdotas arī Latvijā, tad priekšnodoklis tiek atskaitīts un deklarēts parastajā kārtībā. Ja preces pārdot tikai ES valstu fiziskajām personām, tad ir ziepes, jo PVN ir jāprasa atpakaļ no 113.pantā noteiktajā kārtībā. Droši vien ja līdz šim pārdodat tikai uz ES, praktisku apsvērumu dēļ būtu vērts pārdot šad tad kaut ko sev pašam vai sievasmātei LOL.
Ciparinjsh 07.06.2021 17:34
Bet ja pārdod uz 3. valstīm? Kā ir šādā gadījumā? Jo man liela daļa ir 3. valstu fiziskās personas, pat vairāk kā ES fiziskās personas,tāpat kā te daudziem, kam visas platformas utt, līdz ar to priekšnodoklis veidojas arī no šādiem darījumiem. Vajag obligāti Latvijas fiziskās personas?
Kkkk
Kkkk 07.06.2021 23:51
88 ziņojumi

Bet ja pārdod uz 3. valstīm? Kā ir šādā gadījumā? Jo man liela daļa ir 3. valstu fiziskās personas, pat vairāk kā ES fiziskās personas,tāpat kā te daudziem, kam visas platformas utt, līdz ar to priekšnodoklis veidojas arī no šādiem darījumiem. Vajag obligāti Latvijas fiziskās personas?
Kkkk 07.06.2021 23:51
Lasot likumu iznāk, ka priekšnodokli var atskaitīt parastajā kārtībā, ja veic darbības, kuru dēļ būtu jāreģistrējas LV PVN maksātāju reģistrā. Nav īsti saprotams, kas notiek ar nodokļa maksātāju, kas ir labprātīgi reģistrējies, bet nav bijis pienākuma reģistrēties (piem., nav sasniegts attiecīgais apjoms). Likuma 140.3pantā ir šādi rakstīts (iekopēju):

(10) Šā panta otrajā daļā minētajam nodokļa maksātājam nodokļa summu par iekšzemē iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem savienības režīma ietvaros veicamo darījumu nodrošināšanai atmaksā no valsts budžeta, piemērojot šā likuma 113. pantā noteikto kārtību.

(11) Ja šā panta otrajā daļā minētais nodokļa maksātājs iekšzemē veic arī darbības, uz kurām neattiecas savienības režīms un saistībā ar kurām nodokļa piemērošanas nolūkā ir jābūt reģistrētam Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, tas nodokļa summu par precēm un pakalpojumiem savu darījumu nodrošināšanai atskaita nodokļa deklarācijā, kas iesniedzama saskaņā ar šā likuma 117. pantu.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 08.06.2021 00:42
95 ziņojumi

Bet ja pārdod uz 3. valstīm? Kā ir šādā gadījumā? Jo man liela daļa ir 3. valstu fiziskās personas, pat vairāk kā ES fiziskās personas,tāpat kā te daudziem, kam visas platformas utt, līdz ar to priekšnodoklis veidojas arī no šādiem darījumiem. Vajag obligāti Latvijas fiziskās personas?
Kkkk 07.06.2021 23:51
Lasot likumu iznāk, ka priekšnodokli var atskaitīt parastajā kārtībā, ja veic darbības, kuru dēļ būtu jāreģistrējas LV PVN maksātāju reģistrā. Nav īsti saprotams, kas notiek ar nodokļa maksātāju, kas ir labprātīgi reģistrējies, bet nav bijis pienākuma reģistrēties (piem., nav sasniegts attiecīgais apjoms). Likuma 140.3pantā ir šādi rakstīts (iekopēju):

(10) Šā panta otrajā daļā minētajam nodokļa maksātājam nodokļa summu par iekšzemē iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem savienības režīma ietvaros veicamo darījumu nodrošināšanai atmaksā no valsts budžeta, piemērojot šā likuma 113. pantā noteikto kārtību.

(11) Ja šā panta otrajā daļā minētais nodokļa maksātājs iekšzemē veic arī darbības, uz kurām neattiecas savienības režīms un saistībā ar kurām nodokļa piemērošanas nolūkā ir jābūt reģistrētam Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, tas nodokļa summu par precēm un pakalpojumiem savu darījumu nodrošināšanai atskaita nodokļa deklarācijā, kas iesniedzama saskaņā ar šā likuma 117. pantu.
Ciparinjsh 08.06.2021 00:42
Paldies, šāds pants bija palaists garām. Tad jau der, jo visi, kam platformas ir jābūt obligāti reģistrētiem PVN reģistrā, jo saņem ES elektroniskos pakalpojumus.
Kkkk
Kkkk 08.06.2021 07:12
88 ziņojumi
1.jūlijs tuvojas lieliem soļiem. Domāju, ka būs daudz lielāks šī jautājuma apskats vgk, bet nekā
Gribētos ar kolēģu palīdzību daudz maz visu salikt pa plauktiņiem, iespējams vairākas lietas kādam varētu izklausīties muļķīgas, bet pieļauju, ka šī ir jauna pieredze lielākajai daļai. Bez tam nekas jaunāks no VID arī nav manāms.
Tātad, ja piegāde uz ES no 01.01.2021. ir jau sasniegusi 10 000, tad sākam ar reģistrēšanos savienības OSS režīmā.
Eksportā uz trešajām valstīm nekas nemainās ( izņemot AK)
Ar sava internetveikala apkalpošanu preču tālākpārdošanā tā kā būtu daudz maz skaidrs. Par cik bez rēķinu izrakstīšanas tomēr neiztikt, tad PVN liekam klāt kāds nu kurai dalībvalstij ir un grāmatvedībā veicam smalku uzskaiti pa katru valsti. Reizi ceturksnī iesniedzam īpašo OSS deklarāciju un nomaksājam PVN. Latvijas PVN deklarācijā šo visu iekšā neliekam.
Problēmas sākas ar ES reģistrētajām pārdošanas platformām, konkrēti ETSY platforma- kaut kā nav skaidrs kā tur tas PVN veidosies. Līdz šim PVN rēķinājām no Ordera summas, tas ir izdalījām PVN tajā skaitā. Kā tad būs ar 1.jūliju, lai mūsu nodotā atskaite ietu kopā ar pašas platformas datiem. Domāju, ka radīsies starpības- atkarībā no apliekamās summas, tāpat no darījumiem mēneša pēdējā dienā.
Par UK ( izņemot Ziemeļīriju) - ja preces vērtība ir līdz 135 GBP, tad jāaprēķina UK PVN, bet ja virs 135 GBP- kas tad ?
Sola
Sola 09.06.2021 12:02
2445 ziņojumi
1.jūlijs tuvojas lieliem soļiem. Domāju, ka būs daudz lielāks šī jautājuma apskats vgk, bet nekā
Gribētos ar kolēģu palīdzību daudz maz visu salikt pa plauktiņiem, iespējams vairākas lietas kādam varētu izklausīties muļķīgas, bet pieļauju, ka šī ir jauna pieredze lielākajai daļai. Bez tam nekas jaunāks no VID arī nav manāms.
Tātad, ja piegāde uz ES no 01.01.2021. ir jau sasniegusi 10 000, tad sākam ar reģistrēšanos savienības OSS režīmā.
Eksportā uz trešajām valstīm nekas nemainās ( izņemot AK)
Ar sava internetveikala apkalpošanu preču tālākpārdošanā tā kā būtu daudz maz skaidrs. Par cik bez rēķinu izrakstīšanas tomēr neiztikt, tad PVN liekam klāt kāds nu kurai dalībvalstij ir un grāmatvedībā veicam smalku uzskaiti pa katru valsti. Reizi ceturksnī iesniedzam īpašo OSS deklarāciju un nomaksājam PVN. Latvijas PVN deklarācijā šo visu iekšā neliekam.
Problēmas sākas ar ES reģistrētajām pārdošanas platformām, konkrēti ETSY platforma- kaut kā nav skaidrs kā tur tas PVN veidosies. Līdz šim PVN rēķinājām no Ordera summas, tas ir izdalījām PVN tajā skaitā. Kā tad būs ar 1.jūliju, lai mūsu nodotā atskaite ietu kopā ar pašas platformas datiem. Domāju, ka radīsies starpības- atkarībā no apliekamās summas, tāpat no darījumiem mēneša pēdējā dienā.
Par UK ( izņemot Ziemeļīriju) - ja preces vērtība ir līdz 135 GBP, tad jāaprēķina UK PVN, bet ja virs 135 GBP- kas tad ?
Sola 09.06.2021 12:02
10 000 eur tā taču ir summa bez nodokļa, vai ne? Tā sapratu pēc PVN likuma. Kāpēc jūs UK rēķiniet UK PVN? Vai tad mēs viņu vienkārši neliekam kā eksportu ar 0%? Tas pats jau visiem štatiem un Austrālijai, tos PVN jau ar nekur neliekam.
Kkkk
Kkkk 09.06.2021 14:18
88 ziņojumi
Jā, 10 000 summa bez PVN. Par Apvienoto karalisti- piedalījos vienā seminārā, tur tieši uzsvēra šo izņēmumu, sadalot to vēl līdz 135 GBP un virs, bet kā jau tagad semināros, kas notiek Zoom bez iespējas klātienē uzdot jautājumu, kad lektoram nav iespējas izvairīties no atbildes, viss tikai tīra teorija
Sola
Sola 09.06.2021 14:52
2445 ziņojumi
Jā, 10 000 summa bez PVN. Par Apvienoto karalisti- piedalījos vienā seminārā, tur tieši uzsvēra šo izņēmumu, sadalot to vēl līdz 135 GBP un virs, bet kā jau tagad semināros, kas notiek Zoom bez iespējas klātienē uzdot jautājumu, kad lektoram nav iespējas izvairīties no atbildes, viss tikai tīra teorija
Sola 09.06.2021 14:52
Nu skaidrs, es UK lieku ar 0%, tāpat kā citas 3. valstis. Vai jums ir kāds risinājums ātrākai rēķinu rakstīšanai? Es to daru Tildes Jumī, tā jau ieimportēju klientu vārdus un adreses, bet tāpat tas prasa lielu laiku un ja vēl klāt nāks dažādas likmes, tad vispār. Un visiem tāpat skaidrs, ka šie rēķini nevienam citam nav vajadzīgi.
Kkkk
Kkkk 10.06.2021 09:41
88 ziņojumi
Par cik 99.9 % darījumu ir caur Etsy platformu un to skaits pat ir pāri par 100, grāmatvedībā izmantoju tikai no sistēmas izdrukājamos "ORDER", uz to pamata grāmatoju gan samaksāto avansu, gan ieņēmumus. Ja darījumu būtu maz, tad vēl varētu rakstīt rēķinus ( pavadzīmes par piegādi), bet klientam tāpat viņi galīgi nav vajadzīgi.
To esmu aprakstījusi metodikā. Par cik VID dažkārt pie lielākas PVN pārmaksas prasa izlases kārtā nosūtīt ieņēmumu/ eksportu apliecinājumu- tad sūtu šos Orderus un klāt pasta kvītis.
Sola
Sola 10.06.2021 10:12
2445 ziņojumi
Par cik 99.9 % darījumu ir caur Etsy platformu un to skaits pat ir pāri par 100, grāmatvedībā izmantoju tikai no sistēmas izdrukājamos "ORDER", uz to pamata grāmatoju gan samaksāto avansu, gan ieņēmumus. Ja darījumu būtu maz, tad vēl varētu rakstīt rēķinus ( pavadzīmes par piegādi), bet klientam tāpat viņi galīgi nav vajadzīgi.
To esmu aprakstījusi metodikā. Par cik VID dažkārt pie lielākas PVN pārmaksas prasa izlases kārtā nosūtīt ieņēmumu/ eksportu apliecinājumu- tad sūtu šos Orderus un klāt pasta kvītis.
Sola 10.06.2021 10:12
Jā, man tas skaits ir līdzīgs un visu laiku cītīgi rakstu rēķinus un tās ir godīgi sakot šausmas. VID akceptē šos te orderus? Un kā ar PVN, to ar roku izdaliet un kā ar to, ka uz ordera nav pārdevēja dati?
Kkkk
Kkkk 10.06.2021 10:30
88 ziņojumi
Хотелось бы уточнить. Регистрировать союзный режим нужно только тогда, когда оборот в другой стране ЕС достигает 10000 евро? А если мы продаем в разные страны ЕС то 10000 считать по всем странам? И я не могу найти где написано про эти 10000.
Jelena001
Jelena001 10.06.2021 10:49
1231 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.