По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

Grāmatveža psiholoģiskais stāvoklis/ izdegšana/ vecuma marasms? Uz tēmu sarakstu

Grāmatveža psiholoģiskais stāvoklis/ izdegšana/ vecuma marasms?
Vēlējos aptaujāt citus grāmatvežus, lai saprastu, vai problēma ir objektīva, vai arī man laiks doties pensijā. Pēdējā laikā vairs nespēju izsekot visām likuma izmaiņām, prasībām utt. Ar Covid-19 atbalstu saistītās lietas, minimālā VSOAI likme, MUN izmaiņas, Savienības režīms un kaudze citu grozījumu, jau esošie likumi, putrošanās ar Maksājumu uzskaites sistēmu, tad vēl jāķer teroristi... Jūtu, ka vienkārši vairs nespēju uztvert, un sāku putroties elementārās lietās. Baidos kaut ko nopietnu palaist garām, sataisīt klientiem nepatikšanas un zaudējumus. Attopos, ka nezinu vairs atbildes uz it kā elementāriem klientu jautājumiem, tikai atceros, ka iepriekš to zināju. Jums arī ir sajūta, ka nupat visa kā ir par daudz, vai vienkārši man ar galvu nav vairs labi?
Ciparinjsh
Ciparinjsh 10.05.2021 20:55
95 ziņojumi

Atbildes (14)

Uz to pusi ir. Līdz pensijai vēl 10 gadi. Tas ir daudz. Pie šādas mainības un nepastāvības visu izlasīt, saprast un izdarīt ir ļoti grūti. Reizēm ir sajūta, ka gribas mest visu pie malas. Man arī ir piezagusies doma un jautājums - varbūt tas ir vecums. Bet pašķetinot atpakaļ, liekas, ka tik sarežģīta, sadrumstalota un manīga grāmatvedības uzskaite nav bijusi.
Uce
Uce 10.05.2021 21:43
190 ziņojumi
Mīļās meitenes, zeltenes!
Visiem, kuri nav "sama buxgalter", ir šādas sajūtas - kuram vairāk, kuram mazāk.
Nezinu, vai to var uzskatīt par padomu vai ieteikumu, bet es daru šādi - uzmanīgāk sekoju līdzi un cenšos saprast tikai to, kas nepieciešams maniem klientiem.
Nepiesārņoju savu galvu ar tiem grozījumiem, bez kuriem ikdienā varu iztikt.
Man vieglāk runāt, jo no sarežģītākajiem klientiem esmu atbrīvojies. Tomēr ir sava specifika arī, nav tā, ka apkalpoju tikai SIA "Tautumeita".
Tagad, protams, vairāk laika veltu visiem atjaunojamajiem normatīvajiem aktiem sakarā ar jauno Grāmatvedības likumu. Tas paņem daudz laika. Bet... mierinu sevi ar domu, ka tādējādi smadzenēm nav laika ierūsēt.
Nopietni iesaku vienu - neuztvert neko personīgi, vairāk "laist pār galvu", neuztraukties par VID pieprasījumiem. Tur arī strādā tikai cilvēki, vienmēr var piezvanīt, mierīgi aprunāties, mierīgi sagatavot atbildes. Bez stresa. VID ierēdņu komunikācija tomēr ir mainījusies par 180 grādiem salīdzinoši ar to, kas bija agrāk.
Un vēl - nekautrēties lūgt padomu (vai saņemt tikai apstiprinājumu) kolēģiem. Šajā forumā ir daudz zinošu un atsaucīgu kolēģu.
Citiem vārdiem sakot - GALVU AUGŠĀ! Gan jau arī mūsu ielā pārdos saldējumu. Lasi - gan jau šis murgs beigsies. Jeb vēl kā saka - Nāks nākamie sū**, šie aizmirsīsies.
Tikai uz priekšu!
Aivars007
Aivars007 10.05.2021 22:34
26808 ziņojumi
Прям мои мысли...
Albina
Albina 11.05.2021 09:48
63744 ziņojumi
Es teiktu, ka tas ir pilnīgi normāli. Lielākajai daļai cilvēku jau gadu nav bijis iespējams, piemēram, aiziet uz teātri, kino, aizbraukt ekskursijā - t.i. "izlādēt" smadzenes.
Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka man ir "stipri nervi", bet aizvien biežāk gribas ņemt kādu smagāku priekšmetu un sadot pa galvu kādam no viskaitinošākajiem ģimenes locekļiem. Tādā gadījumā attur domas par to, ka nebūs vienkārši noslēpt līķi Vispār melnais humors palīdz.

Mans galvenais ieteikums būtu šāds - nejusties vainīgam par to, ka šobrīd NEVAR paspēt izdarīt tik, cik kādreiz. Nejusties vainīgam, ka samazinājusies produktivitāte. Ja iespējams - strādāt nevis vairāk, bet mazāk (un nejusties par to vainīgam). Mēģināt atrast vismaz kaut ko, kas sagādā prieku un tad nejusties vainīgam, ka dara to, nevis strādā!
Ilzex
Ilzex 11.05.2021 11:44
2419 ziņojumi
Jūtos apmēram tāpat kā Cipariņš.
Vienīgais mierinājums - ne es vienīgā tā jūtos.
Zvaigznite
Zvaigznite 11.05.2021 11:53
180 ziņojumi
Ilze ir labs piemērs, dariet kā Ilze. Visi padomi ļoti labi palīdz pret izdegšanu. Pārbaudīts. Vienīgi vai katram derēs melnais humors, bet tas tiešām ir ļoti efektīvs.
Ant_lv
Ant_lv 11.05.2021 14:04
2630 ziņojumi
Paldies par viedokļiem VID ierēdņu komunikācija tiešām ir mainījusies uz labo pusi, bet tieši pēdējā laikā, cik ir gadījies komunicēt, ir palicis iespaids, ka arī VID inspektorēm ir rokas nolaidušās. Ar audita nodaļu par laimi nav nācies tagad saskarties, tiem droši vien nekas nekur nav nolaidies

Cenšos brīvo laiku pavadīt kvalitatīvi, cerams tas kaut ko mainīs uz labu.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 11.05.2021 23:55
95 ziņojumi
Выгорание бухгалтера происходит потому, что редко встретишь фирму, в которой бухгалтер - человек, который занимается только бухгалтерией и получает за это адекватную зарплату. Скажете, что продавцу трудно? Да. Трудно. Но, отсидев свой рабочий день за кассой, человек все проблемы "оставляет" на работе и идет домой. Вы можете представить такое у бухгалтера? Вы можете не дёргаться в тот момент, когда на мобильный телефон звонят с незнакомого номера? Или вы не боитесь открыть ЕДС и обнаружить там вежливое приглашение на аудит, не говоря уже о звонке с какой-либо точки, что проверяющие уже на пороге? Не вам ли все время напоминают, что за все ответственны вы? За прием на работу, увольнение, каждый из работников за задержку пособия по дикставем, узнав ваш телефон, норовит уличить вас в "крутите мои деньги", а налоги вы вообще считать не умеете? И добрые слова хозяина, что вы-бехгалтер - просто никчемное существо, пользы не приносящее, но так и норовящее побольше содрать (!) в виде налогов в пользу этого "ненавистного" государства? А все эти проверки по NILLTFN? - тут мы сплошь виновны! Всем и во всём!

В общем, это очень вкратце. Любите себя и вам воздастся. Когда-нибудь и явно не здесь.

P.S. Оптимистичненько так получилось?
Valterin
Valterin 10.09.2021 11:48
8639 ziņojumi
P.S. Оптимистичненько так получилось?
Valterin 10.09.2021 11:48
Это всё имеется в любой профессии. Вы когда-нибудь сидели целый день за кассой?! Да ещё и в памперсе.
Бухгалтер, если он остаётся им "по жизни", с опытом обрастает панцирем и все эти звонки, проверки - это обычная работа. Главное - делать свою работу так, чтобы быть готовым к любым событиям. Большинство бухгалтеров и в пандемию прекрасно справляются.
Уж сколько я ревизий, аудитов, судов прошёл! Даже приход финансовой полиции с автоматчиками.
Tehnolog
Tehnolog 11.09.2021 10:15
3001 ziņojums
А ко мне однажды пришли "мальчики" и просили показать, сколько у нас "осталось" от взятого ранее кредита...
Правда, это давно было.
Сильно удивились, когда предложила им "бумажки", сколько мы потратили из взятого кредита, но долго повозились с нами и уже не в нашем офисе... Интересно было. С тех пор они маленько поумнели, но ведь и наш брат не дремлет.
Mu-maija
Mu-maija 11.09.2021 13:07
15488 ziņojumi
Не сидят кассиры в памперсах, прошло пложеное время, кассу закрыла и пошла. За кассой я в 90-е работала, в магазине с алкоголем, есть , что вспомнить. Финансовая полиция с автоматчиками тоже не ходит. Они вежливые, в одной руке удостоверение, в другой все документы на обыск, все по букве закона, чтобы не дать повода для жалоб и возможности из-за этого дело развалить, если до суда дойдет.
Работа - это не вся жизнь. Когда-то, у меня на кухне лежал блокнот, в который я записывала что же мне надо еще сделать на работе. Чищу картошку, вспомнила и записываю. То, что надо отключаться, я решила, когда не смогла вспомнить , где же я целый час гуляла с собакой. Не сразу, но получилось. На внеурочные звонки шефа, реагирую вяло, не обещаю сделать все прямо сейчас. Всегда спрашиваю, не подождет ли это наисрочнейшее дело до завтра или до понедельника. Как ни странно, ждет. Работников с неясными притензиями, особенно их родственников "в праведном негодовании", я просто посылаю, так , чтобы напрочь отбить желание звонить и вопить. Мне все равно, кем меня считает грузчик Вася и его очередная жена, клевать мне мозг не дам. Часто бухгалтера сами берут на себя повышенные обязательства. Знаю одну, которая всем работникам (швейный цех) заполняет декларации. Они ей просто вываливают документы, а потом возмущаются, что деньги им поздно перечислили и даже без "спасибо".
Alka72
Alka72 13.09.2021 11:13
331 ziņojums
https://www.vgk.lv/forum/thread/109754-laiks-zinat?page=2#p-1121932

2 страница про тыжбухгалтер
Giza
Giza 13.09.2021 13:17
6431 ziņojums
Sletla
Sletla 13.09.2021 13:55
12999 ziņojumi
Izrādās es tāda neesmu viena.
Cleo
Cleo 15.09.2021 12:33
19227 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.