По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Ограничения наличных Uz tēmu sarakstu

Ограничения наличных
Кафеюшка для своих нужд закупает в течение месяца в магазине продукты, - за наличку. Каждая отдельная покупка (чек) не выше 1500 Евро. В сумме за месяц выходит более 1500 евро.
Нужно ли суммировать все покупки за наличку и декларировать за месяц? И правильно я понимаю, что более 7200 Евро за все время покупок делать нельзя.
Otkat
Otkat 01.04.2022 10:43
1241 ziņojums

Atbildes (14)

Нужно ли суммировать все покупки за наличку и декларировать за месяц?
Otkat 01.04.2022 10:43
Да.
И правильно я понимаю, что более 7200 Евро за все время покупок делать нельзя.
Otkat 01.04.2022 10:43
Мое мнение, что это каждый раз отдельные сделки и поэтому ограничение это не применяется.
Elecbird
Elecbird 01.04.2022 11:13
2599 ziņojumi
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/skaidras_naudas_lietosanas_ierobezojumi-2020.pdf
Albina
Albina 01.04.2022 11:33
64595 ziņojumi
Мое мнение, что это каждый раз отдельные сделки и поэтому ограничение это не применяется.
Elecbird 01.04.2022 11:13
Которое абсолютно может не совпадать со мнением фискалов.
Ant_lv
Ant_lv 01.04.2022 11:59
3404 ziņojumi
Katrs pirkums (čeks, pavadzīme) ir atsevišķs darījums, ja vien tas nav lielāka līguma sastāvdaļa. Piemēram, Albinas minētajā materiālā 22.piemērs.

Ja Jums ir līgums par kāpostu piegādi 10 tonnas, bet piegādāts vairākkārt ar pavadzīmēm, tad tas ir viens darījums vairākās operācijās.
Ja Jūs pērkat kāpostus 10x mēnesī Rimi, tad katrs čeks ir atsevišķs darījums un es nesaprotu, par ko te vispār var būt strīds.

Atsevišķs darījums nozīmē - šodien nopirku Rimi, bet man nav pienākuma rīt pirkt atkal Rimi par X summu, jo man nav "jumta līguma".
Ilzex
Ilzex 01.04.2022 12:45
2666 ziņojumi
Katrs pirkums (čeks, pavadzīme) ir atsevišķs darījums, ja vien tas nav lielāka līguma sastāvdaļa. Piemēram, Albinas minētajā materiālā 22.piemērs.

Ja Jums ir līgums par kāpostu piegādi 10 tonnas, bet piegādāts vairākkārt ar pavadzīmēm, tad tas ir viens darījums vairākās operācijās.
Ja Jūs pērkat kāpostus 10x mēnesī Rimi, tad katrs čeks ir atsevišķs darījums un es nesaprotu, par ko te vispār var būt strīds.

Atsevišķs darījums nozīmē - šodien nopirku Rimi, bet man nav pienākuma rīt pirkt atkal Rimi par X summu, jo man nav "jumta līguma".
Ilzex 01.04.2022 12:45
100% taisnība
Giza
Giza 01.04.2022 13:32
6492 ziņojumi
Ja Jūs pērkat kāpostus 10x mēnesī Rimi, tad katrs čeks ir atsevišķs darījums un es nesaprotu, par ko te vispār var būt strīds.
Ilzex 01.04.2022 12:45
Jo virspusējāk uzraksta normatīvo aktu, jo vairāk interpretāciju. Un tomēr tas VAR BŪT viens darījums - savas SD apgāde ar kāpostiem, lai vienu kravu ar štovētiem kāpostiem pēc tam pārdot vienā gada tirgū.
Ant_lv
Ant_lv 01.04.2022 22:21
3404 ziņojumi
Ja Jūs pērkat kāpostus 10x mēnesī Rimi, tad katrs čeks ir atsevišķs darījums un es nesaprotu, par ko te vispār var būt strīds.
Ilzex 01.04.2022 12:45
Jo virspusējāk uzraksta normatīvo aktu, jo vairāk interpretāciju. Un tomēr tas VAR BŪT viens darījums - savas SD apgāde ar kāpostiem, lai vienu kravu ar štovētiem kāpostiem pēc tam pārdot vienā gada tirgū.
Ant_lv 01.04.2022 22:21
Es gan tam negribēšu piekrist. Pieņemsim, ka es iepērku kāpostus, lai pārdotu gadatirgū (ignorēsim to, ka man izdevīgāk būtu iepirkt vairumā). Šodien es nopērku Rimi, rīt labāka cena Maksimā, pēc nedēļas Lidlā un vēl pēc tam tirgū. Pat ja es 4x aizeju uz Rimi, tas katrs ir atsevišķs darījums, jo es tikpat labi varēju aiziet uz citu veikalu, man nav līguma, kas visas šīs 4 reizes "apvienotu", lai to varētu nosaukt par vienu darījumu vairākās operācijās.

Pamatprincips ir viens. Viena pavadzīme - viens darījums, viens čeks - viens darījums. Ir izņēmumi, bet tie būs atsevišķi gadījumi. Ja man ir 10 Nestes čeki, tie ir 10 atsevišķi darījumi, jo tikpat labi es varēju iebraukt un uzpildīties Circle K. Un visbiežāk, ja es 10x uzpildos Nestē, man būs debetkarte, kas nemaz nebūs skaidras naudas darījums:)

Aizdevumi, dividendes, lielu summu samaksa skaidrā naudā - tur ir riski, tas ir jāpēta, bet ne jau jāsummē čeki no viena partnera.
Ilzex
Ilzex 02.04.2022 12:27
2666 ziņojumi
Добрый день,
Кафе. Директор -учредитель покупал продукты за наличку (7ХХХ-2380). Какую то часть забирал, в след месяце опять закупал. На конец года (2022) сумма превысила 20 000 евро.

Декларировать как сделки в наличных деньгах?- Думаю что да, Но сомневаюсь

2380-51ХХ- на конец года сделать Договор займа. Правильно?

Спасибо
Ivl
Ivl 26.01.2023 08:20
1021 ziņojums
Vispār avansu norēķini kā tādi nav norēķini skaidrā naudā. Avansu norēķini ir uzņēmuma naudas līdzekļi. Ja izmaksāti direktoram 1000 eur avansu norēķiniem, tā nekļūst par direktora naudu, tā joprojām ir uzņēmuma nauda un nav mainījusi "piederību". Cits jautājums, ka būtu jāseko av.nor atlikumiem, lai tie nepārsniegtu minimāļo algu vairāk kā 90 dienas, tad jau tiek pielīdzināti ienākumam.

Jautājuma otra puse - ko pirka, par cik pirka. Ja daudzi sīki darījum, kā manis iepriekš minētie kāposti :), tad atkal neredzu, par ko šeit būtu jāziņo.
Ilzex
Ilzex 26.01.2023 12:35
2666 ziņojumi
Сделки в наличных декларируются за каждый прошедший месяц с отдельно взятым поставщиком, если платили наличными и сумма превышает 1500 евро (если правильно помню сумму). Причём сумма должна совпадать до последнего цента (я каждый месяц делала сверки),
Если была задолженность (К2380) то никуда её не перекидываю, так и висит на К2380
Gravchik
Gravchik 26.01.2023 15:54
6082 ziņojumi
Есть еще интересный момент в кафе: На сумму авансового отчета -20000 евро должны быть активы. Если была закупка оборудования, мебели- тогда понятно. А если это скоропортящие продукты, то эта сутуация вызывает размышления .
Starina
Starina 27.01.2023 18:48
6422 ziņojumi
Es no jautājuma sapratu, ka apgrozījums gada laikā ir bijis 20K, nevis atlikums 20K, bet iespējams, ka tas būtu jāpārvaicā autoram.
Ilzex
Ilzex 27.01.2023 21:34
2666 ziņojumi
Есть еще интересный момент в кафе: На сумму авансового отчета -20000 евро должны быть активы. Если была закупка оборудования, мебели- тогда понятно. А если это скоропортящие продукты, то эта сутуация вызывает размышления .
Starina 27.01.2023 18:48
Da nu kādi aktīvi. Parasts kafe stāsts - ieņēmumi cash, bet produkti iepirkti oficiāli, rezultātā grāmatvedībā vieni vienīgi zaudējumi, īpašnieks attiecīgi lai kompensētu zaudējumus aizdod nonstopā naudu no tumbočkas paņemtu (jo pašam noteikti alga minimālā). Kā rezultātā aktīvi nullle, pašu kapitāls negatīvs, avansa norēķinu persona uzņēmumam aizdevusi tūkstošus un grāmatvedis riskē ar licenci, jo nav noskaidrojis, kur tas īpašnieks tos tūkstošus ir ņēmis. Nekā jauna šajā konkrētajā biznesā.
_susurs_
_susurs_ 29.01.2023 19:32
831 ziņojums
Katrs pirkums (čeks, pavadzīme) ir atsevišķs darījums, ja vien tas nav lielāka līguma sastāvdaļa. Piemēram, Albinas minētajā materiālā 22.piemērs.

Ja Jums ir līgums par kāpostu piegādi 10 tonnas, bet piegādāts vairākkārt ar pavadzīmēm, tad tas ir viens darījums vairākās operācijās.
Ja Jūs pērkat kāpostus 10x mēnesī Rimi, tad katrs čeks ir atsevišķs darījums un es nesaprotu, par ko te vispār var būt strīds.

Atsevišķs darījums nozīmē - šodien nopirku Rimi, bet man nav pienākuma rīt pirkt atkal Rimi par X summu, jo man nav "jumta līguma".
Ilzex 01.04.2022 12:45
100% taisnība
Giza 01.04.2022 13:32
Arī tā uzskatīju bet tematiskajā pārbaudē pateica lai nefantazēju. un uzlika sodu par nedeklarēšanu
tas gan bija gadus 4 atpakaļ
Guntagermane
Guntagermane 30.01.2023 09:44
1303 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.