По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

LDDK un LTRK iesniedz FM priekšlikumus nodokļu grozījumiem Uz tēmu sarakstu

LDDK un LTRK iesniedz FM priekšlikumus nodokļu grozījumiem
http://www.db.lv/zinas/lddk-un-ltrk-iesniedz-finansu-ministrijai-ieteikumus-darbaspeka-nodoklu-politikas-parskatisana-511263
iespējamie darba nodokļu sloga samazinājuma risinājumi
Meek
Meek 04.04.2023 13:25
5663 ziņojumi

Atbildes (4)

Daudzām lietām piekrītu, bet vēl daudzas varētu iekļaut.
Piemēram, IIN atmaksa par izglītību nevis 600 eiro gadā, bet atbilstoši nomaksātajam IIN vai bruto ienākumiem. T.i., jo lielāka alga, jo lielāks atvieglojumu procents.
Tas pats attiektos ari uz medicīnu. Jo lielāku IIN maksāju, jo man lielāks IIN atvieglojums.
Andaz
Andaz 04.04.2023 15:56
27892 ziņojumi
Manuprāt, kas būtu ĻOTI noderīgi, atcelt to nolāpīto diferencēto minimumu. CItādi mums ir dubulta "progresivitāte" - gan nodokļu likmes palielinās, gan minimums samazinās un gada rezultātu bieži nav iespējams prognozēt.
Ilzex
Ilzex 04.04.2023 17:58
2674 ziņojumi
Daudzām lietām piekrītu, bet vēl daudzas varētu iekļaut.
Piemēram, IIN atmaksa par izglītību nevis 600 eiro gadā, bet atbilstoši nomaksātajam IIN vai bruto ienākumiem. T.i., jo lielāka alga, jo lielāks atvieglojumu procents.
Tas pats attiektos ari uz medicīnu. Jo lielāku IIN maksāju, jo man lielāks IIN atvieglojums.
Andaz 04.04.2023 15:56
Tāpat pie izglītības būtu jāskaita arī maksas pamata un vidējās izglītības iegūšanas izdevumi. Un vēl un vēl... apetīte jau rodas ēdot.
gada rezultātu bieži nav iespējams prognozēt.
Ilzex 04.04.2023 17:58
Formulas brīvi pieejamas, bet pietrūkst metodiska atbalsta kā tās formulas strādā. Tāpat tas DNM galds ir ļoti izļodzīts ar to, ka 20/23 robeža joprojām ir 1667, bet neapliekamais ir līdz 1800. Dubultai progresivitātei nav vainas. MVVNACFDV.
Ant_lv
Ant_lv 04.04.2023 21:52
3459 ziņojumi
Formulas jau ir pieejamas, bet "darbiniekam parastajam" tā ir ķīniešu ābece.
Es bieži saskaros ar to, ka ārzemnieki prasa - kādi būs mani kopējie izdevumi, ja darbiniekam neto maksāšu, piemēram 2500 eur. Ej nu izskaidro.
Viņi arī nesaprot, ka "bruto" alga Latvijā nenozīmē bruto vispārpieņemtā izpratnē, jo vēl papildus jāpieskaita DD soc. Viņi arī nesaprot, kā es nevaru pateikt, cik būs neto alga, ja nezinu, vai darbiniekam ir vai nav apgādājamie. Un darbinieku neviens nevar piespiest apgādājamo skaitu turēt konstantu Tā ka sistēma ir ļoti nepārskatāma un neprognozējama.
Ilzex
Ilzex 05.04.2023 11:37
2674 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.