По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Суточные 30% Uz tēmu sarakstu

Суточные 30%
Направленным работникам, в соответствии со ст.14.2, Закон о труде, выплачивают суточные 30% от нормы. Если работодатель выплачивает все 100%, по норме, не будет ли 70% приравнены к зарплате и обложены всеми налогами?
Iva
Iva 12.12.2023 10:35
422 ziņojumi

Atbildes (19)

Постою послушаю тоже. У меня один умник утверждает что :
все что он получит на руки было оформлено как зарплата и без никаких суточных. Говорит что ему могу сделать приказ руководства что если эта darba brauciens то ему не полагается суточные вообще
Rugelis
Rugelis 12.12.2023 12:12
1346 ziņojumi
Тоже послушаю
Albina
Albina 12.12.2023 12:31
64661 ziņojums
30% выплачивают если предоставляют жилье еду?
Oliy
Oliy 12.12.2023 15:11
1002 ziņojumi
30% выплачивают если предоставляют жилье еду?
Oliy 12.12.2023 15:11
Предоставляют жилье, без еды
Iva
Iva 12.12.2023 15:31
422 ziņojumi
Статья 14.2 Обязанности работодателя при направлении работника на выполнение работы за пределами Латвии (LV)

(5) При направлении работника выполнять работу в другое государство-участник Европейского Союза или государство Европейской Экономической зоны работодатель направленному работнику выплачивает суточные по командировке в размере 30 процентов от нормы суточных по командировке, установленной нормативными актами, которые регулируют возмещение связанных с командировками расходов.
Iva
Iva 12.12.2023 15:33
422 ziņojumi
13. Ja darbiniekam tiek nodrošināta bezmaksas uzturēšanās – viesnīca (naktsmītne) un ēdināšana vismaz trīs reizes dienā (tai skaitā no citas institūcijas finanšu palīdzības līdzekļiem) – vai ja bezmaksas uzturēšanās tiek nodrošināta saskaņā ar Eiropas Savienības normatīvo aktu regulējumu, tad ar institūcijas vadītāja atļauju par katru komandējuma vai darba brauciena dienu viņam izmaksā līdz 30 % no komandējuma (darba brauciena) dienas naudas (kompensācijas par papildu izdevumiem) normas.
А в Правилах до 30%.
Oliy
Oliy 12.12.2023 17:27
1002 ziņojumi
Viens jautā par darbinieku nosūtīšanu, otrs atbild par komandējumiem un trešais vēl darba braucienus iepin pa vidu
Komandējums nav tas pats, kas darbinieka nosūtīšana uz ārvalstīm, katram ir sava specifika.
Ja darbinieks ir nosūtīts strādāt uz citu valsti, tad pēc likuma maksā 30% (ne vairāk un ne mazāk), jo dabiniekam ir jāmaksā vietējās valsts alga un attiecīgi tiek uzskatīts, ka viņam pietiks naudas pārtikai. Bet ja darbinieks ir nosūtīts komandējumā vai darba braucienā, tad viņam ir jāmaksā vai nu 100% (ja ēdināšana netiek nodrošināta) vai no 0% līdz 30%, ja darbinieks tiek trīs reizes dienā ēdināts.
_susurs_
_susurs_ 12.12.2023 18:16
838 ziņojumi
Есть мнение, что направление - общее понятие, включающее в себя и понятие рабочей поездки, если есть зарубежный фактор. Поэтому и вопрос.
Iva
Iva 13.12.2023 14:45
422 ziņojumi
Viens jautā par darbinieku nosūtīšanu, otrs atbild par komandējumiem un trešais vēl darba braucienus iepin pa vidu
Komandējums nav tas pats, kas darbinieka nosūtīšana uz ārvalstīm, katram ir sava specifika.
Ja darbinieks ir nosūtīts strādāt uz citu valsti, tad pēc likuma maksā 30% (ne vairāk un ne mazāk), jo dabiniekam ir jāmaksā vietējās valsts alga un attiecīgi tiek uzskatīts, ka viņam pietiks naudas pārtikai. Bet ja darbinieks ir nosūtīts komandējumā vai darba braucienā, tad viņam ir jāmaksā vai nu 100% (ja ēdināšana netiek nodrošināta) vai no 0% līdz 30%, ja darbinieks tiek trīs reizes dienā ēdināts.
_susurs_ 12.12.2023 18:16
По вашему опыту - в вашей компании выплачивают только 30%, если есть рабочая поездка за рубеж?
Iva
Iva 13.12.2023 14:47
422 ziņojumi
Есть мнение, что направление - общее понятие, включающее в себя и понятие рабочей поездки, если есть зарубежный фактор. Поэтому и вопрос.
Iva 13.12.2023 14:45
14 статья, Закон о труде
(1) Направлением работника в толковании данного закона являются те случаи, когда в связи с оказанием международных услуг:
1) работодатель на основании договора, который он заключил с лицом, в пользу которого будет выполняться работа, направляет работника в другое государство;
(2) Направленным работником в толковании данного закона является работник, который определенное время выполняет работу в другом государстве, а не в государстве, в котором он обычно выполняет работу.
Правила 969
Рабочей поездкой в толковании данных правил считается работа или служба работника, если она в соответствии с заключенным трудовым договором или описанием должности осуществляется в пути (например, в отрасли автосообщения, железной дороги, мореходства или авиации) в Латвийской Республике или в иностранных государствах(!!!)
Iva
Iva 13.12.2023 14:54
422 ziņojumi
Кстати, нашла разъяснение ВИДа, на i.finanses.lv Tādējādi darba devējam, nosūtot darbinieku komandējumā, darbiniekam izmaksājamai komandējuma dienas naudai, kura nepārsniedz 100% no MK noteikumos Nr. 969 noteiktās dienas naudas normām, IIN un VSAOI nepiemēro, ja darbinieka brauciens uz ārvalsti atbilst minētajos MK noteikumos paredzētajai komandējuma definīcijai.
Но это разъянение от 2021 года, надеюсь, ничего не поменялось
Iva
Iva 13.12.2023 15:12
422 ziņojumi
Мне кажется все зависит от терминов ( я так понимаю ) если поездку назвать команировка то 100 % а если назвать darba brauciens то 30% .
Rugelis
Rugelis 13.12.2023 15:51
1346 ziņojumi
Atkarībā no noslēgtā darba līguma, brauciena iemesla un tā noformējuma ir atkarīga dienas nauda, ko saņem darbinieks, kā arī tas, cik lielā mērā tiek segti brauciena izdevumi.
Par komandējumu uzskatāms ar vadītāja rakstisku rīkojumu apstiprināts darbinieka (valsts ierēdņa, amatpersonas u.tml.) brauciens uz noteiktu laiku uz citu apdzīvotu vietu Latvijā vai uz ārvalstīm, savukārt ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir ārvalstī, tad uz citu valsti vai uz Latviju. Šī brauciena mērķim ir jābūt saistītam:

pildīt darba vai dienesta uzdevumus vai
papildināt zināšanas un paaugstinātu kvalifikāciju, tā saucamais, mācību komandējums;

Par darba braucienu uzskatāms darbinieka darbs vai dienests, ja tas saskaņā ar noslēgto darba līgumu vai amata aprakstu norisinās ceļā (piemēram, autosatiksmes, dzelzceļa, jūrniecības vai aviācijas nozarē) Latvijā vai ārvalstīs vai ja darbs saistīts ar regulāriem un sistemātiskiem izbraukumiem un pārvietošanos (piemēram, celtniecības vai mežizstrādes nozarē).
Rugelis
Rugelis 13.12.2023 15:53
1346 ziņojumi
Противоречение по-моему, между законом и правилами. По правилам - всем 100%, по закону, направление - 30%. Причем, направлением может быть и командировка и рабочая поездка.
Iva
Iva 13.12.2023 15:56
422 ziņojumi
определения очень похожи . Поэтому все зависит от того как напишете приказы
Rugelis
Rugelis 13.12.2023 15:56
1346 ziņojumi
если квалифицировать как рабочая поездка то про суточные я не понимаю
Rugelis
Rugelis 13.12.2023 15:59
1346 ziņojumi
если квалифицировать как рабочая поездка то про суточные я не понимаю
Rugelis 13.12.2023 15:59
тоже не могу понять какие могут быть доплаты водителю, который едет на другой конец Латвии с ночевкой. Суточные? одна ночь, два полных дня. Гостиница? Питание?
Ahhha
Ahhha 16.04.2024 09:49
153 ziņojumi
Не могу до конца понять оплачиваются ли суточнэ в латвии, если это рабочая поездка с ночевкой у родственников. Можно ли платить какую=то сумму за эту ночевку?
Ahhha
Ahhha 16.04.2024 10:50
153 ziņojumi
нашла вот такое:

Savukārt, ja darbinieks no darba brauciena atgriežas nākamās diennakts laikā, šādu darba braucienu nevar uzskatīt par vienas dienas darba braucienu, jo atgriešanās no darba brauciena nenotiek tās pašas diennakts laikā, kad darba brauciens ir sācies. Ja darbinieks no darba brauciena atgriežas nākamās diennakts laikā, Valsts darba inspekcijas ieskatā tas vērtējams kā divu dienu darba brauciens, attiecīgi darba devējam, sedzot papildu izdevumus, kas darba specifikas dēļ rodas darba brauciena laikā, par katru darba brauciena dienu izmaksājama dienas nauda MK noteikumos Nr. 969 noteiktajā apmērā.
Ahhha
Ahhha 16.04.2024 10:52
153 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.