По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības un tirdzniecības dokumentu noformēšana. Ierīces maksājumu reģistrēšanai. Darījumus apliecinoši dokumenti

KTPR noteikumi 181 Uz tēmu sarakstu

KTPR noteikumi 181
Sveiki!

Man nekad nav bijusi darīšana ar kokiem tāpēc izlasīju MK 181.noteikumuspar KTPR lietošanas un noformēšanas kartību. Varbūt pieredzējušākie kolēģi izklīdinās manas šaubas?

1.8.4.2 nodokļu maksātāja reģistrācijas kods, ar pievienotās vērtības nodokli apliekamai personai – reģistrācijas numurs Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā;

Ja man piegādātjs ir uzspiedis zīmogu kurā no numuriem ir tikai PVN numurs,tas der, vai arī obļigāti jābūt arī reģistrācijas Nr.?

2.8.12. piegādāto kokmateriālu vai sniegto pakalpojumu nosaukums, daudzums (apjoms) un mērvienība. Ja pēc novērtēšanas saņemšanas vietā pieņemto kokmateriālu daudzums atšķiras no pavadzīmē-rēķinā norādītā, pieņemto kokmateriālu daudzumu pavadzīmē-rēķinā norāda tūlīt pēc novērtēšanas;

Ja pēc novērtēšanas saņemtais daudzums neatšķiras, tad to var nenorādīt???

8.22. atsauce uz likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" 13.2 pantu, ar kuru saskaņā kokmateriālu piegādei vai sniegtajiem pakalpojumiem tiek piemēroti likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" paredzētie īpašie noteikumi, ja noformē pievienotās vērtības nodokļa rēķinu;

Kādi ir šie īpašie noteikumi??? Izlasīju vēlreiz 13.2 pantu un nesapratu...?:(

Kāda ir atbildība par šo noteikumu neievērošanu? Kur var atrast likuma pantu, kas to nosaka?
Veetrasputne
Veetrasputne 06.07.2006 10:31
206 ziņojumi

Atbildes (6)

Vēl papildus jautājums - kā saparst, ja piegādātājs izrakstot KTPR 11.ailē Izkraušana vietas adrese ir ierakstījis: bez pārvadāšanas??? Vai tad tā var???

Un ja parādās, ka pārvadājis ir kāds SIS X, bet pārdevējs ir SIA A, vai atd nevajag obligāti būt arī KTPR no SIA X par pārvadāšanu??? Un ja viņi to KTPR neraksta, kurš ir atbildīgs???
Veetrasputne
Veetrasputne 06.07.2006 10:33
206 ziņojumi
Pietiek tikai ar PVN numuru. Mēs p/z ierakstām arī saņemto daudzumu. P/z par pārvadāšnu vajag noteikti! Bet...jums jau rakstīts "bez pārvadāšanas". Tas nozīmē, ka jums tajā adresē būs vai nu pārstrāde vai arī jūs ievietojat kādā savā struktūrvienības noliktavā un tad tālāk rīkojaties kā gribat (pārstrādājat, izlietojat, pārdodat...). Savukārt, ja tomēr šie KM ir pārvesti citur, tad p/z obligāti jābūt atzīmei un tāds ieraksts kā jūsu gadījumā neder!

Neaizmirstiet, ka līdz ar šo p/z pie PVN deklarācijas jābūt visiem pielikumiem, kas saistīti ar KM, kā arī jāievieš KM uzskaites reģistrs. Arī grāmatojumi KM ir nedaudz savādāki kā paratsam PVN rēķinam - šeit kā ES - PVN reversā, protams, ja esat PVN maksātāji.
Andaz
Andaz 06.07.2006 11:15
27897 ziņojumi
KTPR 18 ailite ir rakstits: Atsauce uz likuma "PAR PVN" pantu: - par PVN samaksu ir atbildīgs saņēmējs saskaņā ar PVN likuma 13.2 pantu.

Tas nozime ka jus radat summu 18%, bet kopeja summa apmaksai bez PVN.

PIEMERS:

Summa kopā 100Ls

Piem. atl. -

Kopsumma bez PVN 100Ls

PVN 18%

PVN 18Ls

Pavisam apmaksai 100Ls

Es domaju ka ta
Jula1
Jula1 06.07.2006 11:16
106 ziņojumi
1. PVN numurs ir tas pats nod.maksātāja reģ.kods.- der.

2. Ja pēc novērtēšanas saņemtais daudzums neatšķiras no nosūtītā daudzuma tad ieraksta abus ciparus vienādus 21. un 22. ailē.( ja atšškiras tad būs dažādi cipari)

3. īpašie noteikumi - galvenais ja abas ir ar PVN apliekamas personas tad 31.rindā pavisam apmaksai raksta ciparu to pašu , kas ir 26.un28. rindās . Tas ir bez PVN summas , kas norādīta 30.rindā.

4. bez pārvadāšanas var rakstīt tad kad tiek sniegti piem. pakalpojumi uz vietas sagatavošanas, pievešanas , pārdošanas. Tas ir viss kas ir bez pārvadāšanas.

5. SIA X par pārvadāšanas paklpojumiem izrakstīs KTPR pārdevējai firmai SIA A kurai veica pakalpojumu, ja Jūs esiet pircējs tad Jums no pārvadātāja KTPR nebūs.

Nu apmēram tā.
Ilma
Ilma 06.07.2006 11:19
30495 ziņojumi
Nju man tomēr nav līdz galam skaidrs par to 8.22.

8.20. darījuma kopsumma ar pievienotās vērtības nodokli, ja kokmateriālu piegādātājs vai pakalpojumu sniedzējs ir ar pievienotās vērtības nodokli apliekama persona, bet kokmateriālu vai pakalpojumu saņēmējs ir ar pievienotās vērtības nodokli neapliekama persona. Ja pēc novērtēšanas saņemšanas vietā tiek precizēts pieņemto kokmateriālu daudzums un cena, darījuma kopsummu (ar pievienotās vērtības nodokli) pavadzīmē-rēķinā norāda tūlīt pēc novērtēšanas;

8.21. ja kokmateriālu piegādei vai sniegtajam pakalpojumam tiek piemērota pievienotās vērtības nodokļa 0 procentu likme vai ja par nodokļa samaksu budžetā ir atbildīgs kokmateriālu vai pakalpojumu saņēmējs, – atsauce uz likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" pantu, ar kuru saskaņā nodoklis tiek piemērots, ja noformē pievienotās vērtības nodokļa rēķinu;

8.22. atsauce uz likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" 13.2 pantu, ar kuru saskaņā kokmateriālu piegādei vai sniegtajiem pakalpojumiem tiek piemēroti likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" paredzētie īpašie noteikumi, ja noformē pievienotās vērtības nodokļa rēķinu

Tātad 8.20. punkts nosaka, ja pārdod ar PVN neapliekamai personai, tad PVN nodoklis ir jāskaita pie gala summas klāt. Pareizi?

8.21. - tur ir skaidrs.

8.22. Kuros tad gadījumos jāraksta šī atsauce uz 13.2.p.? Esmu kaut kā sapinusies galīgi..:((((
Veetrasputne
Veetrasputne 06.07.2006 11:31
206 ziņojumi
Ja aplieekama persona pārdod neapliekamai , tad pie gala summas jāskaita PVN klāt , tas ir PVN tiek piemērots vispārējā kārtībā un nav jāraksta ( vai jaunajās KTPR rēkinos jāpasvītto NEKAS).Bet ja apliekama persona pārdod apliekamai personai , tad arī būs tas īpašais PVN piemērošanas gadījums un jāpasvītro PVN saskaņā ar 13.2.pantu.unPVN galasummai nav jāskaita klāt.
Ilma
Ilma 06.07.2006 12:04
30495 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.