По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Vai var neieturēt IIN no autoratlīdzības? Uz tēmu sarakstu

Vai var neieturēt IIN no autoratlīdzības?
Ja noslēgts līgums par autoratlīdzību ar privātpersonu, kurā noteikts, ka par nodokļu nomaksu atbildīgs autoratlīdzības saņēmējs. Vai tādā gadījumā es varu neieturēt to IIN pie izmaksas, bet to dara pati persona?
Kono
Kono 16.06.2009 12:06
23 ziņojumi

Atbildes (11)

Likums par iedzīvotāju ienākumu nodokli

17.pants
10. No fiziskās personas ienākumiem, kurus izmaksā komersanti, individuālie uzņēmumi (arī zemnieku vai zvejnieku saimniecības), kooperatīvās sabiedrības, nerezidentu pastāvīgās pārstāvniecības, iestādes, organizācijas, biedrības, nodibinājumi un fiziskās personas, kuras reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicējas, ja tie nav saistīti ar darba attiecībām un nav atbrīvoti no aplikšanas ar nodokli, ienākuma izmaksātājs ietur nodokli ienākuma izmaksas vietā un iemaksā to budžetā ne vēlāk kā ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša piektajā datumā. Pie šādiem ienākumiem pieder:

1) autoratlīdzība (honorārs), arī atlīdzība par autora pārdotajiem lietišķās un dekoratīvās mākslas darbiem un tautas daiļamatniecības izstrādājumiem
Lienebe
Lienebe 16.06.2009 12:10
2527 ziņojumi
Да мало ли что Вы напишите в договоре, обязанность удержать IIN no autoratlīdzības на Вас.
Irena22
Irena22 16.06.2009 15:32
42998 ziņojumi
Только если лицо зарегистрировано ведущим хозяйственную деятельность, тогда оно само за себя платит налоги, в противном случае удерживаете и перечисляете госдарству Вы.
Irena22
Irena22 16.06.2009 15:33
42998 ziņojumi
Но, по-моему, на авторское вознаграждение это не распространяется.

Может меня поправят.
Irena22
Irena22 16.06.2009 15:34
42998 ziņojumi
К сожалению, у нас там сверху (законописатели) не различают, где авторское вознаграждение, а где договор на выполняемую работу (хотя бы и самим автором).

Закон охраняет права автора (на имя, неразрешение изменений в его работе, на соавторство...), а налогообложение его доходов - это уже совсем другая песня.
Mu-maija
Mu-maija 16.06.2009 15:53
15863 ziņojumi
Cien.grāmatveži, turpinot tēmu - man ar autori ir radušās domstarpības par ienākuma nodokli. Autore uzskata, ka viņa būdama pašnodarbināta persona par ienākuma nodokli atbild pati, taču es saprotu (likuma 17. panta 10 punkts, ka autoratlīdzība ir izņēmums un nodoklis jāietur uzreiz pie naudas izmaksas. Pēc likumā kā pareizi? Paldies.
Janija
Janija 02.03.2010 20:45
331 ziņojums
Да, надо удерживать в момент выплаты
Starina
Starina 03.03.2010 00:25
6468 ziņojumi
Man gan arī vienu reizi mūžā bija noslēgts līgums ar autoru, kurā viņš bija ierakstījis, ka IIN neieturēt un uzņemas visu atbildību par IIN nomaksu budžetā.
Andaz
Andaz 03.03.2010 10:20
27892 ziņojumi
Meitenes, man iet ļoti karsti:) pus 4 nāk autore, lai pierādītu savu taisnību, man jāaizstāv savs viedoklis-direktors arī jau ir iekarsis. VID konsultanti neceļ klausuli, uz oficiālo vēstulīti arī atbilde visdrīzāk būs tikai rīt, var būt kāds no zinošajiem grāmatvežiem var man pateikt vēl papildus atsauces uz likumiem vai MK noteikumiem, kuri pierādīs vai noliegs manu taisnību, palīdziet, lūdzu!
Janija
Janija 03.03.2010 11:20
331 ziņojums
Piedodiet, bet sejiņa bija domāta pavisam pretēja:'(
Janija
Janija 03.03.2010 11:22
331 ziņojums
Atšķiriet likumu un noteikumus un parādiet autorei!
Andaz
Andaz 04.03.2010 11:56
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.