По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

PVN deklarācijā neapliekamie darījumi Uz tēmu sarakstu

PVN deklarācijā neapliekamie darījumi
Lūdzu palīdzību,kā pareizi rīkoties? Ir SIA, kuram ir saistītie uzņēmumi, katram no šiem uzņēmumiem bija lieli aizņēmumi no bankām. Tad, SIA nopirka šos uzņēmumus, visi šie kredīti tika apvienoti vienā lielā kredītā, kas tika noformēts uz SIA. Reizi ceturksnī SIA maksā pamatsummas atmaksu un procentus, daļu no šīs pamatsummas un procentu samaksas saistītie uzņēmumi atgriež SIA. Starp SIA un saistītiem uzņēmumiem ir noformēti aizdevuma līgumi. Līdz ar to sanāk tā, ka SIA maksā procentus (kas veido uzņēmuma procentu izdevumus), daļu no kuriem SIA atmaksā saistītie aizņēmumi (procentu lielums saistītiem uzņēmumiem ir tieši tāds pats kā SIA maksā bankai, nekādas peļņas šajos darījumos nav), līdz ar to no šiem atmaksātajiem procentiem veidojas procentu ieņēmumi, kas ir neapliekams darījums un būtu jāuzrāda PVN deklarācijā pie neapliekamiem darījumiem un jārēķina proporcija. Man sašutumu rada tieši tas, ka uzņēmums no šiem procentiem negūst peļņu, bet viņam ir jāmaksā neatskaitāmais priekšnodoklis, līdz ar to uzņēmumam rodas zaudējumi. Šie procentu ieņēmumi sastāda apmēram 6% no kopējiem ieņēmumiem.Varbūt ir citi varianti?
Ll9
Ll9 15.08.2009 13:22
126 ziņojumi

Atbildes (10)

Ir gan citi varianti - Jums jāizlasa Likums par PVN. www.likumi.lvwww.vid.gov.lv

Procentu ieņēmumi nav ar PVN neapliekamie ieņēmumi.

Procentu ieņēmumi ir ārpus PVN likuma.

Un tāpec ar PVN deklarāciju un ar proporcijas aprēķināšanu tiem nav nekāda sakara.
Aivars007
Aivars007 15.08.2009 15:32
26984 ziņojumi
Айвар, как раз проценты - необлагаемая сделка. Попадают в ПВН декларацию и нужно считать пропорцию.
Albina
Albina 15.08.2009 17:10
64703 ziņojumi
Nu, nu, sanāk, ka es pats vairs nezinu neko.

Goda vārds, pirmo reizi ko tādu dzirdu.

Albina - jūs jokojat vai kā?
Aivars007
Aivars007 15.08.2009 18:35
26984 ziņojumi
Айвар, Альбина не шутит. Уже пару лет как проценты - необлагаемая сделка (раньше была вне закона о ПВН).

Ll9, единственный способ уменьшить neatskaitāmais priekšnodoklis - вести раздельный или частично раздельный учет предналога в счетах за товары и усдуги, относящихся к обеспечению облагаемых и необлагаемых сделок.
Martinas
Martinas 15.08.2009 18:49
38532 ziņojumi
Tātad es esmu "palaidis garām" - visu jau nevar zināt.
Aivars007
Aivars007 15.08.2009 23:35
26984 ziņojumi
% ir dažādi, citi ir ārpus PVN likuma, citi PVN likumā neapliekamie. Tā pareizāk būtu teikt.Jāskatās kas par %:-)
Ilma
Ilma 16.08.2009 09:10
30495 ziņojumi
Man arī tā liekas, ka jautājumā ir runa par dažādiem % - vieni bankas kredītu %, otri aizdevumu līgumu %
Ambera
Ambera 16.08.2009 11:55
21759 ziņojumi
Вот как раз otri aizdevumu līgumu % и будут необлагаемыми доходами и попадают в декларацию по ПВН. А банковские проценты в данном случае всего лишь расход.
Albina
Albina 16.08.2009 12:13
64703 ziņojumi
Es biju domājis tikai un vienīgi bankas konta atlikuma procentus.
Aivars007
Aivars007 16.08.2009 15:16
26984 ziņojumi
Ну те пока в необлагаемые не записали, слава богу. Хотя, судя по всему, недолго осталось
Albina
Albina 16.08.2009 15:45
64703 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.