По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

grāmatvedis- fiksētā iedz. ienākuma maksātājs Uz tēmu sarakstu

grāmatvedis- fiksētā iedz. ienākuma maksātājs
Labdien, gribētu apprasīties, vai kādai nav bijusi līdzīga situācija. Esmu grāmatvede, kas reģistrējusies, kā saimnieciskās darbības veicēja, šogad reģistrējos VID kā fiksētā iedz. ien. nodokļa maksātāja, taču saņēmu atteikumu, pārsūdzēju lēmumu ģenerāldirektorei un atkal saņēmu atteikumu. Atteikuma iemesls- grāmatvedis tiek uzskatīts , kā reglamentētās profesijas pārstāvis. Es savukārt saku, ka MK noteikumus ir minētas visādas profesijas, taču grāmatvedis nav, tādēļ turpinu uzstāt uz savu. Zinu, ka kolēģes Ludzas un Valkas nodaļā reģistrēja.
Dzesika
Dzesika 24.05.2010 19:02
7 ziņojumi

Atbildes (33)

Pirmo reizi dzirdu, ka grāmatvedis ir reglamentēta profesija. tas kārtējo reizi būs tikai atsevišķu amatpersonu viedoklis.
Inbu
Inbu 25.05.2010 10:23
48 ziņojumi
Diemžēl VID pie tā pieturas.Esarī divus gadus strādāju maksājot fiksēto IIN.Iedevuiesniegumu un VID neatteica. Bet šogad piezvanīja un teica - ziniet jūs esiet reģistrējusies kā IK un IK nevar maksāt fiksēto IIN.Nuja būtu tikai saimn.darbības veicēja un reģistrējusies tikai VID, tad izklausījās, ka varētu.;-)
Ilma
Ilma 25.05.2010 10:54
30495 ziņojumi
Kā ,Ilma, Jūs iedevāt iesniegumu un Jums pēc kāda laika atteica, telefoniski? Kā var atteikt telefoniski,Jums taču ir iesnieguma kopija ar VID zīmodziņu, tad , lai arī rakstiski atsaka un nopamato, kāpēc. IK taču ir fiziska persona. Jā, grāmatvedis nav minēts regl. prof. sarakstā, tā ka likums atļauj reģisrtēties kā fiks, IIN maksātājam. Cik dzirdams -VID nodaļas to traktē atšķirīgi, kā katra grib, diemžēl tas nav vienīgais jautājums ar kuru tā notiek.:-(
Klaudijan
Klaudijan 26.05.2010 16:54
311 ziņojumi
Jā, pa telefonu.Kautgan divus gadus kamēr piemēroju fiksēto IIN viņiem tas likās pareizi.Tagadteica- līdz šim īsti nesapratām kas var un kas nevar piemērot, tagad esot noskaidrojuši, ka IK nevarot tikai. Es gan arī iebildu, ka IK ir tā pati fiziskā pašnodarbinātā persona.Teica nu ja jūs gribiet darīt nepareizi, tad dariet. Patiesi vajadzēja arī tā teikt rakstiet atteikumu rakstiski.Betre kā iznāca arī Dzesikai.;-)
Ilma
Ilma 26.05.2010 22:01
30495 ziņojumi
Dzesika, kādas tiesību normas tika minētās Jūsu pārsūdzības atteikumā?

''Atteikuma iemesls- grāmatvedis tiek uzskatīts , kā reglamentētās profesijas pārstāvis.''

Respektīvi - uz kādu likumu, MK noteikumu, punktu, pantu pamata tas tiek uzskatīts?
Klaudijan
Klaudijan 01.06.2010 09:33
311 ziņojumi
Kā reiz pagāšnedēļ šo jautājumu cilāju vidā. Atbildes ir ļoti nekonkrētas un izplūdušas. Es gan jautāju par santehniķi. Dažādas atbildes, dažādos VIDos. Jo, piemēram par būvniecības nozari ir tikai divi ieraksti būvinženieris un būvtehniķis. Tad nu saprotu, ka ja specialitātē var strādāt, ja ir sertifikāts, kas jāatjauno zināmā laika periodā, tad tā ir reglamentēta profesija. Bet, ja nē- var būt fiksētā nod. maksātājs. Tomēr vienā VIDā skaidroja - fiksētais nodoklis domāts tikai sēņu lasītājam. Jo acīm redzot, lai lasītu sēnes nav jāizsniedz diploms, kura izdošanu reglamentē MK noteikumi????????? Visu saliekot kopā, secināju, ka VIDs ir ieinteresēts nereģistrēt , kā fiksēto , jo mazāki maksājumi budžetam.
Bruklena
Bruklena 01.06.2010 10:16
211 ziņojumi
Interesanti, ja es eju reģistrēties uz VIDu un saku, ka lasīšu sēnes, mani reģistrēs. Un kas tur pēc tam var draudēt, ja atklāsies, ka tomēr sēņu vietā bakstu grāmatvedību? Kādas varētu būt sankcijas?
Bruklena
Bruklena 01.06.2010 10:18
211 ziņojumi
Iesniedzu pieteikumu Administratīvajā tiesā, redzēsim, kas sanāks. Noteikti jau atkal atteiks, jo tiesas nostājoties VID pusē.

Bruklena- lai reģistrētos kā grāmatvedis , vai jums prasīja diplomu, man nē. Un VID arī tā uzskata, ka fiksēto nevar reģistrēt, jo grāmatvedim ir jābūt noteiktām zināšanām un prasmēm, kā arī jābūt diplomētam. Bet pēc idejas, es taču varu būt grāmatvedis, bez diploma, kas man var aizliegt strādāt bez viņa.

Klaudijan- vīni uzsakata , ka Likums par reglamentētajām profesijām nav galīgs, tādēļ pieķer klāt arī MK noteikumus 125 Nr. , kur grāmatveža profesijai ir noteikts profesijas standarts PS0022. IIN 11.p.1.2.daļā ir definēts "profesionāl`darbība" un par cik grāmatvedim jābūt profesionālam , nav tiesiska pamata reģistrēt grāmatvedi kā fik. nod. maksātāju.
Dzesika
Dzesika 01.06.2010 14:10
7 ziņojumi
А кто тогда вообще может платить фиксированный налог? Чтобы работать сантехником и менять унитазы, тоже докУмент об образовании нужен. Или вся остальная деятельность - это не профессиональная, а так себе, хобби?
Maija
Maija 01.06.2010 14:18
28223 ziņojumi
Jā, to nevar saprast.Jajautājumu uzdotu rakstiski kādas profesijas var, tad laikam neatbildētu viss par sēnēm.Ko bija izdomāt tādu nodokļa maksāšanas veidu, ja nez vai kāds vispār to piemēro.Grāmatvedis vismaz saprot kas tas ir, bet par citām profesijām ļoti šaubos vai vispār par ko tādu iedomājas. Vismazāk jau sēņu lasītāji.
Ilma
Ilma 01.06.2010 14:46
30495 ziņojumi
Dzesika, infoemējiet lūdzu par saviem panākumiem pie tiesāšanās.
Ilma
Ilma 01.06.2010 14:46
30495 ziņojumi
Jā, ja nevar saistošu normatīvo aktu piemērot, tad ieraksta vienalga kaut ko citu. Žēl tikai ,Dzesika, ka administratīvajās tiesās tāda rindas. Nebrīnīšos, ka ar laiku tiks iestrādāta kāda norma Likumā par IIN tieši par grāmatvežiem. Bat pagaidām kamēr nekā tāda nav tā ir atkal kārtējā VID patvaļa.
Klaudijan
Klaudijan 01.06.2010 17:26
311 ziņojumi
Esmu brīdināta, ka lietas izskatīšana tiesā varētu būt gadu jautājums, kas protams žēl. Līdz tam brīdim noteikti viņi nelaimīgajā likumā par reglamentētajām profesijām ierakstīs arī grāmatvedi, vai pacels fiksētā nod. maksātāja likmes.

Pašlaik cīnos tālāk, jo kaitina, ka VID var tulkot un piemērot likumus pēc situācijas, nevis būtības, piekam katra VID nodaļa pēc saviem ieskatiem. Skaidrs, ka dārgie likumdevēji piemirsa par fiksētajiem, parastajiem likmes pacēla līdz 26%, fiksēto atstāja 5 procentos, tad nu glābj, ko var, atsakot jau reģistrētajiem un jaunus nereģistrē vispār.
Dzesika
Dzesika 01.06.2010 17:39
7 ziņojumi
Jā, es arī tā domāju, ka tobrīd par fiksētajiem tika aizmirsts. Veiksmi Jums ,Dzesika, un painformējiet pārējos kā sokās.

Līdz 1.februārim bija jāreģistrējās kā fiksētā IIN maksātajam - tas nozīmē, ka pagāja mēneši, un tad Jums VID izdomāja atteikt?
Klaudijan
Klaudijan 01.06.2010 18:30
311 ziņojumi
Atšķirībā no sēņu lasītājiem, šodien dzirdēju versiju no VID, ka fiksēto iin var maksāt tikai tie, kas nodarbojas ar nekustamajiem īpašumiem un to apsaimniekošanu..
Agii
Agii 15.06.2010 13:30
101 ziņojums
Ilma
Ilma 15.06.2010 13:57
30495 ziņojumi
Kā jūs domājat - ja (pašnodarbinātais - grāmatvedības pakalpojumi) ir iesniegts EDSā iesniegums par fiksētā IIN maksāšanu, tas ir pieņemts; zvana, vēstules līdz šim nav bijis - vai var droši strādāt, nedomāt par izdevumiem šajā pārskata gadā??? Man sāk palikt neomulīgi...
Kolibri
Kolibri 16.06.2010 15:46
486 ziņojumi
Droši, kā mēs zinām, ar VID nekas nav. Izdomās un atrakstīs.LOL . Bet, ja nopietni, tad esmu izpētījusi, ka tie VID , kas neatrodas Rīgā, reģistrē grāmatvežus fiksētos, bet rīdziniekus ierobežo.

Mana sūdzība Administartīvajā tiesā ir pieņemta, gadīsim tiesas dienu.
Dzesika
Dzesika 16.06.2010 16:15
7 ziņojumi
Attiecībā uz 2010.gadā reģistrētiem grāmatvežiem fiksētā IIN maksātājiem:

Nez ko likumdevējs domājis pieņemot tos grozījumus, kas stājas spēkā ar 01.09.2010.?:'(
Klaudijan
Klaudijan 05.10.2010 09:08
311 ziņojumi
Par reglamentētām profesijām var palasīt šeit.

http://www.likumi.lv/doc.php?id=26021
Bet nesen kaut kas attiecībā uz grāmatvežiem mainījās, "uz sitienu" neatceros, jāpameklē.

Forumā bija arī diskusija par to.
Aivars007
Aivars007 05.10.2010 10:40
26984 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.