По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

IK pvn maksātājs Uz tēmu sarakstu

IK pvn maksātājs
Labdien.

Tatad esmu IK,darbojos jau pusgadu, neesmu pvn maksatajs radas peksni tads jautajums.Kapareizi sastadit IK rekinu pakalpojuma pircejam ieklaujot taja atdalitu pvn vai ne?Un kadas attiecigi var rasties problema ja to vislaik esmu ieklavis, bet peksni no vienas pretejas firmas par izrakstito rekinu sanemu atpakal sadu tekstu-"Jūs varat neko ļauna negribēdami saviem klientiem sagādāt nepatīkamu pārsteigumu, ja viņus izdomās pārbaudīt VID, jo klientam ir pienākums, maksājot PVN, pārbaudīt, vai rēķina piestādītājs ir PVN maksātāju reģistrā".
Kknd
Kknd 02.06.2010 12:04
18 ziņojumi

Atbildes (15)

Так и есть. НДС могут взимать только зарегистрированные плательщики НДС. Видимо ваши клиенты понадеялись на вашу добропорядочность и не проверили регистрацию. Сейчас вам придется заплатить в бюджет весь НДС, который вы полгода в счетах выставляли.
Maija
Maija 02.06.2010 12:09
28223 ziņojumi
Labi un jautajums atkal ka tagad pareizi sastadit rekinus, vienkarsi tajas pvn summu vietas atstat tuksumus un ievadit pliku gala summu?
Kknd
Kknd 02.06.2010 12:14
18 ziņojumi
Если вы не ПВН- плательщик, то никакой налог в своем счете не показываете и даже не упоминаете в нем слово ПВН. Проблемы могут быть как у вас, так и у ваших партнеров. У вас - поросят оплатить в бюджет весь налог, который был указан в ваших счетах + штраф, у партнеров - лишат предналога и влепят штраф.
Solik
Solik 02.06.2010 12:15
4622 ziņojumi
Да. У вас в счетах вообще не должно быть упоминания о НДС. НДС - для налоговых счетов, которые имеют право выписывать только зарегистрированные плательщики.
Maija
Maija 02.06.2010 12:16
28223 ziņojumi
Ja esat PVN nemaksātājs, rēķinā PVN nedrīkstat norādīt. Pareizi Jūsu klients, kurš ir PVN maksātājs, ir sašutis, jo, ja viņam ir rēķins ar izdalītu PVN no Jums,tad viņš par šo PVN summu samazina savu valstij maksājamo PVN, bet, ja jūs neesat PVN maksātājs, tad Jūs valstij šo summu nesamaksājat, līdz ar to izveidojas situācija, ka Jūsu klients no valsts paņem to, kas viņam nepienākas. Lai gan parasti uzņēmums, saņemot rēķinu ar izdalītu PVN, pārbauda, vai patiešām šī firma, kas rēķinu ir izrakstījusi, ir PVN maksātāja.
Daceneste
Daceneste 02.06.2010 12:17
142 ziņojumi
un vel viens jautajums, vai ik ir iespejams klut par pvn maksataju un ka to iespejams izdarit?jagriezas vid?
Kknd
Kknd 02.06.2010 12:21
18 ziņojumi
Nu tas ir šausmīgi.Kā var kaut ko tādu izdomāt. Izdalīt PVN rēķinā PVN nemaksātājam.Par to arī es esmu ļoooti sašutusi. Ir bijusi darīšana.
Ilma
Ilma 02.06.2010 12:21
30495 ziņojumi
Можно. И даже нужно, если оборот за год превысит 10 тыс. латов. Надо обращаться в ВИД, заполнить анкету и зарегистрируют.
Maija
Maija 02.06.2010 12:22
28223 ziņojumi
Vai tad Jūs neziniet tādu saiti www.vid.gov.lv

pirms sāk ko darīt taču jādomā kā to izdarīt. Es arī nenodarbojos ar juridisko pakalpojumu sniegšanu, jo to neprotu.BetJūs laikam domājiet kārtot grāmatvedību neko no tās nejēdzot un vēl bojājot dzīvi citiem.
Ilma
Ilma 02.06.2010 12:23
30495 ziņojumi
Atvainojiet nevaru atlauties noalgot gramatvedi, attiecigi visas lietas kartoju pats. Par pvn atdalisanu sapratu ta ir bijusi liela kluda, mani vienkarsi interese ka atrak varu dabut gatavu pvn maksataja apliecibu, cik ilgs laiks paies vid kamer es vinu dabusu?esmu dzirdejis ka sia tas ir 2-3nedelas?
Kknd
Kknd 02.06.2010 12:43
18 ziņojumi
Чем раньше анкету заполните, тем раньше удостоверение получите. Имеют право до 3 недель проверять. Порядок для всех одинаковый, хоть для ИК, хоть для СИА. На самом деле уж как карта ляжет.
Maija
Maija 02.06.2010 12:48
28223 ziņojumi
Iesaku Jums vispirms kārtīgi padomāt un parēķināt, vai patiešām vēlaties kļūt par PVN maksātāju! Tas ir tādā gadījumā, ja varat arī nereģistrēties kā PVN maksātājs. Protams, ja ir sasniegts apgrozījums, kas nosaka obligātu reģistrēšanos, tad izvēles nav!
Daceneste
Daceneste 02.06.2010 14:15
142 ziņojumi
Kknd, izrakstot rēķinus ar PVN, jūs esat pārkāpis likumu par pievienotās vērtības nodokli.

35.pants Atbildība par šā likuma pārkāpumiem

(1) Atbildību par šā likuma pārkāpumiem nosaka šis likums un citi Latvijas Republikas normatīvie akti.

(2) Ja persona nelikumīgi izsniedz nodokļa rēķinu, saņem nodokli, ko tai nav tiesību saņemt, Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības nelikumīgi saņemtās nodokļa summas bezstrīdus kārtībā piedzīt valsts budžetā un iekasēt soda naudu 100 procentu apmērā no nelikumīgi saņemtās nodokļa summas.
Dimma
Dimma 02.06.2010 16:48
1727 ziņojumi
Jūsu pienākums, Kknd, ir anulēt visus nepareizi izrakstītos rēķinus un izsūtīt tos firmām, papildus uzrakstot vēstuli, kurā atzīsteties, ka esat muļķis nodokļos un tēpč viņiem Jūsu dēļ ir nepatikšanas!

Nekā personīga.
Andaz
Andaz 02.06.2010 17:22
27892 ziņojumi
Nav taču Jums tas grāmatvedis jāalgo uz visām 160 stundām mēnesī. Cik darba, tik algas. Soda naudas izmaksās dārgāk. Jo likumus un MK noteikumus diez vai Jums ir laiks studēt.
Ambera
Ambera 02.06.2010 17:54
21759 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.