Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
покупка и продажа квартир
Добрый день.
подскажите, пожалуйста, как правильно отображать покупку и продажу квартиры в бухгалтерии. Учитывается сумма покупки-прожажи, как и оговорено в договоре, или надо как-то разделять эту сумму относительно числа domājamo daļu? Очень запутали меня руководители, помогите, пожалуйста, разобраться..
Atbildes (7)
И ещё в довесок - в какой момент учитывается сделка? В момент когда перекечислены деньги, или когда просто подписан договор?
Учитывается сумма покупки-прожажи, как и оговорено в договоре, или надо как-то разделять эту сумму относительно числа domājamo daļu?
Darijuma fiksēšanai grāmatvedībā ar domājamām daļām nav nekāda sakara. Summu Jūs uzrādīsit tādu, kādu būsiet samaksājuši pārdevējam saskaņā ar noslēgto pirkšanas-pārdošanas līgumu.
Savā valdījumā (īpašumā) jūs varat to pārņemt ar datumu, kas ir norādīts pirkšanas- pārdošanas līgumā, ko parasti slēdz pie notāra. Zemesgrāmata apliecinās ka jūs esat jaunais īpašnieks minētajam dzīvoklim.
Tas manuprāt, mēs tā daram, bet varbūt ka nav īsti pareizi, zinošākie palabos.
Ja tas dzīvoklis pēc tam būs kā pamatlīdzeklis, tad var pievienot visus izdevumus, kas bija saistībā ar šī dzīvokļa noformēšanu.
покупку и продажу квартиры в бухгалтерии
подписан договор купли = состоялась сделка,
или договор намерений ?
īpašuma pieņemšana-nodošanas akts obligāti !
Tas ko es rakstīju ir domāts uz šo situāciju: подписан договор купли = состоялась сделка
Un vēl par grāmatojumiem-vai es pareizi domāju
Noslēgts pirkšanas līgums - Dt2110 (NĪ pārdošnai)-Kt 5320(norēķini par NĪ)
Mēs maksājam naudu Dt 5320-Kt 2620
Pēc tam pārdodam šo dzīvokli Dt 2620-Kt 2110
Vai vēl kaut kam jābūt? vai nav kaut kur jābūt 6. un 7. grupas kontiem?
да уж 6 точно должна где-нибудь возникнуть
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture