По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Komandējuma dienas nauda - liekat klāt pie algu maksājuma saraksta? Uz tēmu sarakstu

Komandējuma dienas nauda - liekat klāt pie algu maksājuma saraksta?
Palasīju vecākas tēmas par komandējumiem un sapartu, ka komandējuma izdevumi ir jāparāda Paziņojumā par algas nodokli kā neapliekamais ienākums.... bet lai man datorprogramma tos tā ieliktu, jau uzreiz gada vidū grāmatojot, man šī summa jāliek iekšā algu tabelē kā neapliekamais ienākums?

Agrāk dienas naudu pārskaitīju atbilstoši komandējuma atskaitei, bet tagad iznāk, ka atbilstoši komandējuma atskaitei pārskaitu darbiniekam neapliekmos ieņēmumus, un šo izmaksāto summu grāmatoju kā avansu, lai man vēlāk algu tabelē būtu īstā darba alga?
Ievina
Ievina 19.04.2011 16:11
134 ziņojumi

Atbildes (8)

Varbūt esmu pavisam un galīgi no dzīves atpalicis, bet pirmo reizi ko tādu dzirdu.

Visu mūžu zināju, ka to sauc par kompensāciju, un nekad to neesmu redzējis nevienā algu sarakstā, un arī nevienā paziņojumā ar nosaukumu "neapliekamie ienākumi".
Aivars007
Aivars007 19.04.2011 16:13
26984 ziņojumi
Не надо путать з/плату и оплату командировочных расходов. Почитайте ещё раз MK noteikumi и вы увидите , что команид.-это не доход. Поэтому нигде как доход не может фигурировать.
Beata1201
Beata1201 19.04.2011 16:16
197 ziņojumi
Lasīju šo forumu (zemāk minēts). Es pati nekad agrāk nebiju iedomājusies, ka dienas naudu varētu likt Paziņojumā, bet kaut kā no šī foruma sapratu

http://www.vgk.lv/lv/forum/5/94258/
Ievina
Ievina 19.04.2011 16:17
134 ziņojumi
Ieviņa - šī foruma diskusijām nav likuma spēka.

Lasiet likumus un MK noteikumus, ja šaubāties.
Aivars007
Aivars007 19.04.2011 16:20
26984 ziņojumi
Сделайте отчет о командировке,утрерждает руководитель.Платится отдельный платеж.Придерживайтесь норм расхода по странам.Списывается,как командировочные расходы.При превышении норм или из прибыли,или все налоги,
Well
Well 19.04.2011 16:21
144 ziņojumi
Ieviņa un Aivar! Tur runa iet par tādiem darbiniekim, kuriem komandjuma nauda pārsniedz algu. Piemēram, "daļoboiščiki". Un agrāk VID-s tiešām prasija, lai viņu komandējuma nauda būtu ievesta Paziņojumā par algas nodokli, ailē Neapliekamie ienākumi. Bet šogad likums par komandējumiem un darba braucieniem ir mainiejis un tagad tur viss ir savādāk.
Sletla
Sletla 19.04.2011 16:58
13500 ziņojumi
Paldies par laipnu izskaidrojumu.

Man nav ne daļņeboiščiku ne bļižņeboiščiku, tāpēc saistībā ar viņiem neko nevaru ne apstiprināt, un arī ne noliegt.
Aivars007
Aivars007 19.04.2011 17:11
26984 ziņojumi
Ха-ха-ха! Вот именно с этого года надо считать превышение и прибавлять к зарплате. Наше правительство жаба задушила, что за такой "легкий" труд нормально получают и налогов не платят, да еще и предприятия списывают в расходы, да налог ПНП уменьшают.
Aleksja
Aleksja 19.04.2011 21:40
10004 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.