По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

nepareizi nodeklarēta alga Uz tēmu sarakstu

nepareizi nodeklarēta alga
Idiotisma rezultātā, neviens nepamanīja,ka šogad mainās minimālās algas likme un visu gadu deklarētas algas pēc likmes 180, nevis 200.

Ko darīt ar VSAOI atskaitēm?
Madja
Madja 11.07.2011 10:53
19 ziņojumi

Atbildes (22)

Измените ставку, пересчитайте за нужный период. И разницу отразите в ближайшем отчете. Для этого и предусмотрены графы 6 и 7. Кстати, само начисление в уже сданных отчетах в ЕДС нельзя менять, а вот 6 и 7 графы - меняйте себе на здоровье.
Valterin
Valterin 11.07.2011 11:06
8641 ziņojums
Labojiet, nododiet pareizu jūnija atskaiti un sekojiet likumdošanai!:-D
Kirsbauma
Kirsbauma 11.07.2011 11:17
1581 ziņojums
Если мне не изменяет память, - 6 и 7 графы используются только для уточнения доходов предыдущего месяца, а не всего, что у Вас с"скопилось" с начала года.

А как же Вы сдавли в EDS месячные отчёты? Ведь если Вы указывали меньше 200, то должны были указывать отработанные часы. Сколько ж Вы указывали?
Tehnolog
Tehnolog 11.07.2011 11:55
3127 ziņojumi
Дык ВИД еще не чухнулся с часами. В остальном согласна с Технологом.
Albina
Albina 11.07.2011 12:07
64700 ziņojumi
Stundas vadīju atbilstoši mēneša stundām - EDS neko neteica. tāpēc jau man bija tāds šoks,kad pagājušonedēļ pa radio dzirdēju,ka minimālā alga ir 200. gada sākumā nočekoju visas nodokļu izmaiņas, bet par algu pat prātā neienāca.

tagad nezinu - man itkā mūsu bijusī grāmatvede ieteica labot stundas atbilstoši nodeklarētajām algām - ka tas būšot vienkāršākais.bet man neliekas tas īpaši drošs variants. zvanīt , prasīt uz VID negribas,. pirmkārt, nekad neesmu saņēmusi savādāku atbildi kā "es nezinu", otrkārt, negribas vispār vērst uz sevi nekādu uzmanību.
Madja
Madja 11.07.2011 12:15
19 ziņojumi
Ko gan nozīmē "nepareizi deklarētas"!

Nepareizi ir maksāts, ja jau darbiniekiem darba līgumā paredzēta minimālā darba samaksa. Ar to jāsāk.

Ja uzņēmuma vadība ir gatava piemaksāt šo starpību, VSAOI pārskatā par iepriekšējo mēnesi varat pielikt 6. u. 7.kolonā, visi pārējie iepriekšējie mēneši jāpieskaita pārskata mēneša summai.

Ja uzņēmuma vadība nedomā starpības piemaksāt, tad nekas arī nav jādara.

EDSā iesniegt algu 180 bez nostrādāto stundu skaita nav iespējams, nevajag "pūst pīlītes".

Un ja Jūs, piemēram, martā ievadījāt mēneša normu 184 st., EDS Jums nekā neļaus atstāt algu 180 Ls. Tas ir blefs,ko Jūs te klāstāt.

Vienīgais, uz ko jābūt gataviem, ka darba līgums un faktiski izmaksātā alga neatbilst. Tas arī viss. Varat ar atpakaļejošu datumu parakstīt vienošanās pie darba līgumiem, ka darbinieki 2011.g. jnvārī-jūnijā strādā ar stundu apmaksu, un tad arī jāsakārto attiecīgi darba laika uzskaites tabulas. EDSā kaut ko precizēt stundu dēļ nav nekāda vajadzība. Galvenais ir algas summas un nodokļu summas.

Šādu "gudrinieku" dēļ arī valsts iet uz pazušanu.

Diezin, kādu dziesmu dziedāsiet, kad pienāks pensijas laiks.
Aivars007
Aivars007 11.07.2011 12:30
26984 ziņojumi
Cerams, ka neesat grāmatvede.

Ja esat, tad nu gan ir šoks - laikam mucā dzīvojat.

Pat dziļos laukos vistumsonīgākā tante zina, ka valstī minimālā alga kopš 2011.gadajanvāra ir 200 lati.
Aivars007
Aivars007 11.07.2011 12:32
26984 ziņojumi
Jā, es neuzskatu,ka tā ir pareizi, bet kādas ir manas opcijas? aiziet no darba tāpēc,ka te tagad maksā šādi? man nav,kas mani uztur. ne par to ir jautājums, darba devēja nostāju es nevaru izmainīt tāpat kā to,ka vienā brīdī manos pienākumos sāka ietilpt arī "grāmatvedība" - cik jau to manā izpildījumā par tādu var saukt.

es cenšos darīt to,ko varu, un tāpēc jautāju - diemžēl man ir vēl 117 citi pienākumi un man fiziski nav laika mēģināt iebraukt grāmatvedības likumdošanā, bet neba nu šīs manas problēmas interesē vadību.

tāpēc ceru uz cilvēcīgu atbildi, nemēģinot mani nokaunināt.

un nevajag mani apvainot blefā - paskatījos marta atskaiti. 184 stundas un alga 180. atskaite pieņemta. nav jau arī eds nekāda svētā govs.

es šaubos, vai izdosies pierunāt vadību piemaksāt apr iepriekšējiem mēnešiem, ja izdodas - IIN var mainīt vecajās deklarācijās, jeb arī tagad jūnija atskaitē visu?

es vēlreiz atvainojos, bet man ir angīna un 4 dienas lai sadarītu nenormālu kalnu ar darbiem.
Madja
Madja 11.07.2011 12:38
19 ziņojumi
IIN var labot katru mēnesi, algu un sociālo nodokli - tikai tā, kā rakstīju augstāk.
Aivars007
Aivars007 11.07.2011 12:41
26984 ziņojumi
paskatījos marta atskaiti. 184 stundas un alga 180. atskaite pieņemta. nav jau arī eds nekāda svētā govs - protams, ka pieņems! Jo viss jau pareizi - 180- lati un stundas norādītas. Tad nu tik gaidiet ciemos VID un VDI par minimālās algas nemaksāšanu.

Un vēl - ja nu Jums uz kādu jāskaišas, tad tā esat pati! Grāmatveža pienākums - zināt likumdošanu un vadībai paskaidrot, ka minimālā alga jāmaksā, kaut asinis pa degunu, ja darbinieks strādā pilnu laiku, un paskaidrot sekas, ja netiks piemaksāts.

Mūs nevienu te bagāts mīļākais neuztur - pašas lasām, pašas darām.
Andaz
Andaz 11.07.2011 15:08
27892 ziņojumi
Tehnolog, во-первых, в одном месяце таки ж можно в вышеуказанных графах показать разницу предыдущих месяцев - можете убедиться в этом, таки ж риснув увидев названия этих граф. Во-вторых, это не отменяет возможность исправления помесячно, используя эти же графы. Ну, если не лениво сначала не заметить изменения в законодательстве, а потом не лениво испрявлять.

Впрочем, мне не лениво было повторно описать эту процедуру, уж коль она не понята.
Valterin
Valterin 11.07.2011 15:20
8641 ziņojums
Инар, ты не права.
Albina
Albina 11.07.2011 15:28
64700 ziņojumi
Чем? Процедура исправления неправильно расчитанной зарплаты очень подробна описывается в актах проверки
Valterin
Valterin 11.07.2011 15:33
8641 ziņojums
Еще подробнее она расписывается в правилах по соответствующему отчету
Albina
Albina 11.07.2011 15:38
64700 ziņojumi
Расписывается. Но сами же сотрудники ВИДа предпочитают таки ж 6 и 7 графы, чтобы было нагляднее исправление. А не увеличение других согласно Правил 827.

Знаешь, мне как скажут, так и нагнусь. Бо спорить я могла бы в своей личной фирме. А в фирмах клиентов...
Valterin
Valterin 11.07.2011 15:49
8641 ziņojums
Эт ты преувеличиваешь, на счет всех сотрудников. У меня проверяли, что б все в нужных графах было.
Albina
Albina 11.07.2011 15:58
64700 ziņojumi
Плохо, что в отчётах стоят правильные часы. Согласен с Andaz - ждите письма от VID. Сомневаюсь, но в голову пришла такая мысль: а что, если сдать за все месяцы precizējums с уточнением часов. Указав меньшее значение и, соответственно, сделать vienošanas к трудовым договорам и переделать табели.
Tehnolog
Tehnolog 11.07.2011 18:04
3127 ziņojumi
p.s. естесьно задним числом
Tehnolog
Tehnolog 11.07.2011 18:06
3127 ziņojumi
А не проще ли исправить все в текущем месяце и просто доплатить налоги?
Albina
Albina 11.07.2011 19:20
64700 ziņojumi
Ja sāksiet labot stundas un sacerēt kaut kādas vienošanās kā saka Tehnolog, tad gan visdrīzāk pievērsīsiet uzmanību, ka mēģināt blēdīties. Ja labosiet uz lielāku algu, aprēķināsiet un samaksāsiet nodokļus, vismaz varēsiet taisnoties, ka kļūdījāties, nepamanījāt utt.
Zinme
Zinme 11.07.2011 20:11
1186 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.